5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń47
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Czy to bulimia ? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czy to bulimia ?

Napisał(a): Gość -

Podstawą do rozpoznania bulimii są trzy podstawowe objawy:
1) napady głodu, występujące w sposób regularny , w wyniku których bulimicy objadają się do granic możliwości;
2) zachowania kompensacyjne, czyli sposoby na utrzymanie odpowiedniej masy ciała (pomimo objadania się), wynikające z przesadnej dbałości o własną sylwetkę. Należą do nich: prowokowanie wymiotów, głodówki, diety, stosowanie środków przeczyszczających, moczopędnych oraz intensywne treningi fizyczne;
3) Chorobliwe skupianie się na jedzeniu, występowanie przymusu jedzenia, a jednocześnie chorobliwa obawa przed otyłością (niezwiązana z faktyczną masą ciała).
- zmęczenie, brak energii, apatia,
- odwodnienie, niedożywienie (m.in. brak witamin, mikroelementów w diecie),
- bóle głowy, zły nastrój, podatność na depresję, uzależnienie od leków,
- kłopoty ze strony układu pokarmowego (zaparcia, bóle, uszkodzenie przełyku, zgaga),
- zaburzenia miesiączkowania,
- schorzenia skórne (sucha skóra, rany na dłoniach od prowokowania wymiotów),
- zniszczone zęby (szkliwo),
- osłabienie układu pokarmowego,
- złe wyniki prób wątrobowych,

Reklama

Napisał(a): Gość -

Wiele oznak można nie tylko rozpoznać po samym zachowaniu ale i jasne sygnały daje ciało osoby, która cierpi na bulimię- zęby, cera, paznokcie, włosy- wypadające garściami. Jeśli słyszałaś, ze twoja siostra wymiotuje po posiłku i zdarzyło się to już kilkakrotnie, to sygnał by zainterweniować!

Napisał(a): ~barwna -

Jeśli mamy do czynienia z bulimią to przyda się dobry psycholog. Byłam bulimiczką i uwierzcie mi, że żadne prośby ani groźby na mnie nie działały. To siedziało tak głęboko we mnie, a ja byłam jakby pozbawiona kontroli i robiłam pewne rzeczy mechanicznie, niszcząc siebie. Sądziłam, że tak trzeba, że w ten sposób utrzymam wagę, jedzenie było moją odpowiedzią na stres, na niepowodzenie, po prostu na wszystko. W końcu zaczęłam chodzić na wizyty do Bożeny Szczęsnej z Psychologgi na Chmielną i powiem Wam, że nikt tak nie pomoże, jak dobry psycholog itp. Po prostu specjalista.

Reklama

Napisał(a): ~xenia -

~barwna Jeśli mamy do czynienia z bulimią to przyda się dobry psycholog. Byłam bulimiczką i uwierzcie mi, że żadne prośby ani groźby na mnie nie działały. To siedziało tak głęboko we mnie, a ja byłam jakby pozbawiona kontroli i robiłam pewne rzeczy mechanicznie, niszcząc siebie. Sądziłam, że tak trzeba, że w ten sposób utrzymam wagę, jedzenie było moją odpowiedzią na stres, na niepowodzenie, po prostu na wszystko. W końcu zaczęłam chodzić na wizyty do Bożeny Szczęsnej z Psychologgi na Chmielną i powiem Wam, że nikt tak nie pomoże, jak dobry psycholog itp. Po prostu specjalista.
Też tam chodziłam, tylko do innego specjalisty. Dopiero podczas wizyt zrozumiałam na czym polegał mój problem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy to bulimia ?