89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +0
89 ppt ?

Czy to dobry moment na kupno mieszkania? (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy to dobry moment na kupno mieszkania?

Napisał(a): Gość -

Co Waszym zdaniem powinienem zrobić. Kupić czy wstrzymać się z kupnem mieszkania?

Mam już odłożone pieniądze na wkład własny, stabilną pracę, rodzinę. Nic tylko kupować. Z drugiej strony ceny zaczęły spadać i sam już nie wiem.

Czy ceny dalej będą spadać czy raczej iść do góry. Jak uważacie?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Czy to dobry moment na kupno mieszkania?

Napisał(a): gość -

Dobrze się zastanowić i właśnie teraz zacząć szukać dobrych inwestycji i lokalizacji, a także ofert korzystnych dla Ciebie. Praktycznie każdą opcję trzeba traktować indywidualnie i rozpatrywać w kontekście własnych preferencji. Nie tylko w kwestii wyboru mieszkania, ale i w kwestii wyboru banku.
Zanim złoży się wnioski o kredyt, zanim je rozpatrzą, przeanalizują wszystkie formalności, itd. minie dużo czasu, jak to mówią w Wiśle wody.
Na pewno nie jest to sprawa na załatwienie w dwa tygodnie.
Ja bym raczej nie czekał na koniec czy druga połowę 2013 roku.
Ludzie się odkują, stopy procentowe pospadały, za chwilę chętnych na mieszkania będzie więcej, bo ich zdolność kredytowa będzie większa. Logika !!! A co za tym idzie duże zainteresowanie sprawi, że nie będzie trzeba deweloperom "tracić"na obniżki, czy UPUSTY. I tak sprzedadzą
Tak czy siak okres zimy jest zawsze bardziej uśpiony, niż inne pory roku. warto z tego korzystać, bo najwięcej można zyskać.
Od kilku lat kupuję mieszkania, nieruchomości jako inwestycję, a także na wynajem i jakoś tak się kształtuję rynek, że najwięcej finalizuję od styczniu -marca.
W Krakowie kupiłem kilka mieszkań na różnych osiedlach. Ostatnio, po nowym roku udało mi się sfinalizować zakup na osiedlu Fajny Dom w dobrej promocji.

A czy ten program Rodzina na Swoim jeszcze istnieje? Wydawało mi się, że już nie. ja co prawda mam trochę swojego kapitału na lokacie, ale nie wiem,czy decydować się na pożyczkę. M<am konto w Kasach Stefczyka, ale SKOKi chyba nie uczestniczą w tym programie, prawda?
Swoją drogą, może lepiej przeczekać jeszcze to szaleństwo obniżek i na spokojnie poodkładać trochę kaski na lokacie, a później się zdecydować na mniejszy kredyt.
bo najbardziej mnie przeraża fakt posiadania kredytu, gdy np. stracę nagle pracę, albo przytrafi się jakieś nieszczęście i nie będę w stanie spłacać rat.

Reklama

Dobry moment bo ceny mieszkań spadają. A jesli się ma wkład własny to dobry jest kredyt mieszkaniowy własny kąt w PKO. Raty najlepiej wybrać malejące bo szybciej się spłaci ten kredyt. Znajoma u nich wzieła kredyt na zakup mieszkania.

ja kupiłam mieszkanie w Na Sowińskiego na warszawskiej Woli jakieś 3 miesiące temu i to była najlepsza decyzja w moim życiu :) rata kredytu wynosi tyle, ile płaciłam za wynajem mieszkania, inwestycja wygląda super i jest w świetnej okolicy no i to w końcu WŁASNE mieszkanie :)

Widzę, że zwolenników kupowania mieszkań coraz więcej. Kupujecie się nowe mieszkania? Orientujecie się, jak wygląda sytuacja na rynku wtórnym? Kto jeszcze jest z Łodzi oprócz Kolorowego? Jakie biura nieruchomości możecie polecić? Czy pomoc pośrednika jest przydatna czy konieczna?

He he, no ja też łodzianin z krwi i kości. Właśnie kupiłem mieszkanko na rynku wtórnym i jestem z tego faktu bardzo zadowolony, bo nie dostałem mieszkania w stanie surowym i wymagającego kapitalnego remontu, uff;) Kupowałem z pomocą pośrednika, którego wybór był dla mnie oczywisty. Korzystałem z usług Lichmana, gdyż wcześniej pomogli w znalezieniu mieszkania na wynajem. Znałem ich, to do nich udałem się po pomoc. To duże wsparcie przy załatwianiu wszystkich formalności!

Napisał(a): Gość -

wydaje się że mieszkania bardzo poszły w dół, ale ja bym jeszcze poczekał z pół roku, nie widzę powodu żeby coś się odbiło, Najpierw niech pójdą te w gorszych miejscach, które od dawna zalegają np. Wilanów w stolicy. Jeśli chcesz kupować na kredyt to mocno się zastanów i czytaj wszystko dokładnie żeby nie zapłacić za 15 lat 200%
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kupno mieszkania forum
  • mieszkania w gruzji kupno forum
  • najlepszy czas na kupno mieszkania
  • mieszkania forum
  • ratajewo kupno domu forum
  • forum o mieszkaniach
  • porady dotyczce kupna mieszkania forum
Do góry strony: Czy to dobry moment na kupno mieszkania?