55
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +0
55 ppt ?

Czy to grzybica paznokci? (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy to grzybica paznokci?

Napisał(a): Gość -

Jestem osobą aktywną, uprawiam różne sporty, najczęściej wybieram bieganie i basen. I wydaje mi sie, że to może być źrodłem mojego problemu. Kilka tygodni tamu zauważyłam, ze coś mi sie dzieje z paznokciami na lewej stopie. Zawsze miałam zadbane stópki i od razu rzuciło mi się w oczy, ze paznockcie zrobiły sie jakieś matowe i pożółkły. Myslałam, ze kto kwestia lakierów do paznokci, więc przestałam ich używać, ale to niewiele dało. Paznokcie jeszcze bardziej pociemniały (duży i dwa obok), pojawiły się na nich takie bruzdy i fatalnie to wygląda. W końcu pomyślałam, że to może być grzybica paznokci, fuj :-/ kupiłam sobie taki preparat na paznokcie i żel przeciwgrzybiczy, ale nie daje to żadnych efektów. Czy są jakies sposoby na pozbycie sie grzybicy paznokci? Domowe, a może jakieś zabiego kosmetyczne które szybko usuną problem? Jeśli to możliwe to najlepiej gdzies w okolicach Krakowa. Strasznie się tego wstydzę i boję się, że to zainfekuje resztę paznokci, albo jeszcze stopę.
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czy to grzybica paznokci?

nie, lepiej nie wrzucaj ;)
to może być grzybica, ale nie musi, to prawda. pierwsze co powinnaś zrobić to udać się do lekarza,który pomoże stwierdzić, co to faktycznie jest. poza tym zastanów się czy na pewno dobrze dbasz o stopy? może po basenie nie są dobrze osuszone, utrzymuje się wilgoć i stąd problem? albo za ciasne buty?
z domowych sposobów możesz spróbować nacierać paznokcie olejkiem herbacianym albo moczyć w kąpieli z octem.

Napisał(a): Tris -

Są różne choroby paznokci, niekoniecznie może to być grzybica, ja np. miałam podobnie, też wszyscy myśleli, że to grzybica, a okazało się, że jest to jakieś rogowacenie czy coś w tym stylu, paznokcia, które jest genetyczne :) i na takie rzeczy są specjalne maści, robione tylko na zamówienie, aby móc zamówić i kupić taką maść, trzeba się wpierw udać do dermatologa, dlatego lepiej zamiast kombinować, idź do specjalisty, bo tak to będziesz próbowała i szukała leku, a zamiast pomóc, możesz tylko pogorszyć sprawę... :)

Reklama

Reklama

Chyba będe musiała, bo nie zapowiada sie żebym sama umiała to z paznokci usunąć niestety.. mam nadzieję, że sama grzybica nie jest czymś genetycznym :P Oby to było tak jak mówicie, jakieś rogowacenie czy coś, a nie najgorsza opcja.

Konkordath Chyba będe musiała, bo nie zapowiada sie żebym sama umiała to z paznokci usunąć niestety.. mam nadzieję, że sama grzybica nie jest czymś genetycznym :P Oby to było tak jak mówicie, jakieś rogowacenie czy coś, a nie najgorsza opcja.
Grzybica nie jest genetyczne. To zakaźna choroba, mogłaś złapać na basenie, sprzyjają jej kiepskie, nieprzewiewne, niedopasowane buty.
Żółte zabarwienie może pochodzić od czerwonego lakieru, niektórych leków, papierosów ale najczęściej wskazuje na grzybicę.

Matowe paznokcie to też są przy grzybicy, choć od detergentów mogą takie być, od lakierów i zmywaczy, od starości.

W grzybicy płytka paznokcia jest zazwyczaj pogrubiała ale z wiekiem też się pogrubia. Nie wiem ile masz lat.

"Jakieś rogowacenie" nie jest takie fajne, bo leczy się gorzej niż grzybica.

e tam, chyba nie ma co zbytnio dramatyzować. chociaż widziałam ostatnio jakieś statystyki mówiące o tym, że w Polsce chyba 40% osób może miec problemy z grzybicą stóp, brrr. ale u Ciebie to na pewno przypadek, basen to pierwsze miejse gdzie mogłas cos złapać. poczytaj sobie http://vesuna(...)rzybica o grzybicy, sama widzisz, że nie ma sie za bardzo czym martwić, bo są sposoby. i posłuchaj dobrych rad - dermatolog to podstawa w tej sytuacji, bo samo nie minie. możesz spróbowac do vesuny gdzie przejdziesz konsultacje u dermatologa i on zadecyduje, czy wystarczy maść czy jakieś inne zabiegi. masz blisko ;)
i uważaj na basenie, ja bym na twoim miejscu na razie zrezygnowała.

karolagabriLlLa e tam, chyba nie ma co zbytnio dramatyzować. chociaż widziałam ostatnio jakieś statystyki mówiące o tym, że w Polsce chyba 40% osób może miec problemy z grzybicą stóp, brrr. ale u Ciebie to na pewno przypadek, basen to pierwsze miejse gdzie mogłas cos złapać. poczytaj sobie http://vesuna(...)rzybica o grzybicy, sama widzisz, że nie ma sie za bardzo czym martwić, bo są sposoby. i posłuchaj dobrych rad - dermatolog to podstawa w tej sytuacji, bo samo nie minie. możesz spróbowac do vesuny gdzie przejdziesz konsultacje u dermatologa i on zadecyduje, czy wystarczy maść czy jakieś inne zabiegi. masz blisko ;)
A tam w tej vesunie rozumiem jest jakis wykwalifikowany dermatolog? Na wizytę państwowo juz wiem, że musiałabym czekać do chyba marca 2016 więc to mnie kompletnie nie urządza :/ trudno pójdę i zapłacę prywatnie, ale przynajmniej szybko i mam nadzieję skutecznie.

Konkordath
karolagabriLlLa e tam, chyba nie ma co zbytnio dramatyzować. chociaż widziałam ostatnio jakieś statystyki mówiące o tym, że w Polsce chyba 40% osób może miec problemy z grzybicą stóp, brrr. ale u Ciebie to na pewno przypadek, basen to pierwsze miejse gdzie mogłas cos złapać. poczytaj sobie http://vesuna(...)rzybica o grzybicy, sama widzisz, że nie ma sie za bardzo czym martwić, bo są sposoby. i posłuchaj dobrych rad - dermatolog to podstawa w tej sytuacji, bo samo nie minie. możesz spróbowac do vesuny gdzie przejdziesz konsultacje u dermatologa i on zadecyduje, czy wystarczy maść czy jakieś inne zabiegi. masz blisko ;)
A tam w tej vesunie rozumiem jest jakis wykwalifikowany dermatolog? Na wizytę państwowo juz wiem, że musiałabym czekać do chyba marca 2016 więc to mnie kompletnie nie urządza :/ trudno pójdę i zapłacę prywatnie, ale przynajmniej szybko i mam nadzieję skutecznie.
Algorytm leczenia dermatologicznego nie przewiduje "szybko i skutecznie".

Konkordath
Skoro zajmują sie leczeniem takich rzeczy to oczywiste, że mają dermatologa. Zwykły kosmetolog nie ma kwalifikacji do zajmowania się takimi rzeczami, może Ci tylko maseczkę rozsmarować i usunąc pryszcza ;)

I tak jak mówi spon, szybko nie będzie, ale rosną szanse na skutecznie. Trzymam kciuki ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy to grzybica paznokci?