76
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
76 ppt ?

Czy to już tanoreksja? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy to już tanoreksja?

Napisał(a): Gość -

Hej, wydaje mi się że moja siostra ma początki tanoreksji. Ostatnio czytałam o tym artykuł w jednej z gazet i się przeraziłam bo objawy bardzo pasują. Siostra chodzi na solarium praktycznie co drugi dzień a jej skóra jest mocno opalona. Ostatnio zasugerowałam jej że może ma problem,ale ona to zlekceważyła. Myślicie żeby dalej na nią naciskać?
INTERIA.PL

Re: Czy to już tanoreksja?

Napisał(a): rudii -

to musi okropnie wygladac...
sama chodze na solarium,ale...
no wlasnie.latem nie korzystam w ogole.zima po to by utrzymac opalenizne.
i to jak mi sie w ogole zachce:D
zapytaj siostre,czy widzi swoje odbicie w lustrze.niech sobie pooglada swoja skore w najdelikatniejszych miejscach.po takim opalaniu na solarium o jakim piszesz,slady na skorze powinny juz byc.zapytaj siostre,czy nie bedzie sie wstydzic rozebrac na plazy jak skora na brzuchu,w okolicach bikinii itp bedzie miala wyglad jak u starszej pani...
moze ja to odstraszy,pod warunkiem ze zauwazy te zmiany...

Reklama

rudii to musi okropnie wygladac...
zapytaj siostre,czy widzi swoje odbicie w lustrze.niech sobie pooglada swoja skore w najdelikatniejszych miejscach.po takim opalaniu na solarium o jakim piszesz,slady na skorze powinny juz byc.zapytaj siostre,czy nie bedzie sie wstydzic rozebrac na plazy jak skora na brzuchu,w okolicach bikinii itp bedzie miala wyglad jak u starszej pani...
Musi autorka mieć nadzieję, że siostra ma jeszcze zachowany zdrowy rozsądek... ale z tego co pisze to marne szanse. Niemniej jednak musi próbować.

Reklama

Napisał(a): rudii -

Edytt5
rudii to musi okropnie wygladac...
Musi autorka mieć nadzieję, że siostra ma jeszcze zachowany zdrowy rozsądek... ale z tego co pisze to marne szanse. Niemniej jednak musi próbować.
niestety nie kazdy kieruje sie zdrowym rozsadkiem.
jako mloda dziewczyna sama czesto korzystalam z solarium.przez pierwszy miesiac,moze dwa(nie tak czesto jak @bohaterka@ tematu).ale po uzyskaniu efektu,chodzilam tylko na jego podtrzymanie ,max raz w tygodniu.
niestety wiekszosc wychodzi z zalozenia,ze im wieksza opalenizna tym lepszy wyglad.nie dosc,ze wyglada to koszmarnie to jeszcze konsekwencje tego sa jakie sa.

Leczenie tanoreksji ogranicza się tylko i wyłącznie do psychoanalizy. Regularne wizyty u psychologa lub psychoterapeuty przyniosą dużo więcej, aniżeli zakaz lub uniemożliwienie opalania, ponieważ przyczyna tanoreksji zazwyczaj leży w błędniej samoocenie, braku atrakcyjności, braku powodzenia lub wiąże się z zawodem życiowym, którego przyczyn tanorektyk – świadomie czy też nie – wolał doszukać się we własnym wyglądzie. Taka ucieczka od faktycznego problemu to znany schemat zachowania w wielu uzależnieniach i nie tylko. Tworzymy sobie sztucznie nowy problem, aby uciec od takiego, którego nie chcemy lub nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Robimy to często nie do końca świadomie.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy to już tanoreksja?