21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń88
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +43
21 ppt ?

Czy to przypadek, że w Warszawie stanie akurat 666 ławek w barwach LGBT? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy to przypadek, że w Warszawie stanie akurat 666 ławek w barwach LGBT?

Napisał(a): Abrakadabra365 -

Liczba ta jest w kulturze masowej kojarzona z szatanem, bo właśnie taką symbolikę nadali jej autorzy natchnieni w Biblii. I to tyle ławek mających sprawić, że „w Warszawie będzie kolorowo” – jak wyjaśnia Robert Buciak, ma stanąć na warszawskich osiedlach. Autor projektu nie chce jednak zdradzić, skąd wzięła się akurat tak znamienna ich liczba.

INTERIA.PL

Re: Czy to przypadek, że w Warszawie stanie akurat 666 ławek w barwach LGBT?

Napisał(a): Dobrawa1 -

Ty o ławkach, ja o ulicy śp Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Przez pewien czas była taka nazwa ulicy w Warszawie. Można to nawet na Wikipedii sprawdzić. Bodajże w 2018 r została zamieniona na Armii Ludowej, Czy też Armii Krajowej.
"Prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie, to jego wysiłkom zawdzięczamy wspaniałe Muzeum Powstania Warszawskiego

- mówił w czerwcu 2018 roku w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.
Więcej:https://wiado(...)rszawie

Nie mieszkam w Warszawie, nie mam więc nic do powiedzenia, czy też zagłosowania względem nazw ulic.
Teraz pan Trzaskowski obiecuje ulicę śp Lecha Kaczyńskiego, pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Patrz początek filmu...zdejmują tabliczkę z nazwą ulicy.

Napisał(a): Ananke -

Dobrawa1 Ty o ławkach, ja o ulicy śp Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Przez pewien czas była taka nazwa ulicy w Warszawie. Można to nawet na Wikipedii sprawdzić. Bodajże w 2018 r została zamieniona na Armii Ludowej, Czy też Armii Krajowej.
"Prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie, to jego wysiłkom zawdzięczamy wspaniałe Muzeum Powstania Warszawskiego

Nie mieszkam w Warszawie, nie mam więc nic do powiedzenia, czy też zagłosowania względem nazw ulic.
Teraz pan Trzaskowski obiecuje ulicę śp Lecha Kaczyńskiego, pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

Armii Ludowej, zbrojnego ramienia partii komunistycznej, Dobrawo.
W tym miejscu Trzaskowski okazał się zwykłym hipokrytą. To z jego inicjatywy przemianowano ulicę L. Kaczyńskiego (czy zasłużył?) na Armii Ludowej (nie zasłużyła!) i teraz, w ramach kampanii wyborczej nagły zwrot. Szkoda, że sklerotyczni wyborcy nie złapali sensu.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Ananke

W tym miejscu Trzaskowski okazał się zwykłym hipokrytą. To z jego inicjatywy przemianowano ulicę L. Kaczyńskiego (czy zasłużył?) na Armii Ludowej (nie zasłużyła!) i teraz, w ramach kampanii wyborczej nagły zwrot. Szkoda, że sklerotyczni wyborcy nie złapali sensu.
A mogłabyś mi, Li, powiedzieć - z kim walczyli żołnierze tej Armii Ludowej?
Palili wsie z cywilami - kobietami i dziećmi, jak AKowiec Bury? Może wieszali kobiety w ciąży, jak inny zasłużony AKowiec, Ogień?
Dziś łatwo się szóstą takimi spotkaniami, ale wtedy większość szła walczyć z Niemcami i nie każdy patrzył czy dowództwo jest za Bugiem, czy w Londynie..
Tak się zastanawiam, kto z Polski niemiaszkow przegonił - zapewne Armia Andersa. Bo ci, którzy zginęli wyzwalajac spod niemieckiego buciora- przecież byli z ramienia partii komunistycznej..
A może - lepiej było się unieść honorem- niech nie wyzwalają. Niech kominy Auschwitz dymią dalej?
Przecież nie zasłużyli..

Reklama

gość Mój dziadek partyzant AL zginął walcząc z hitlerowcami pod Ewiną,nie można wszystkich wsadzić do jednego wora.A teraz Anake wyliczył mi zasługi dla Warszawy sp.Lecha Kaczyńskiego.
Mój pradziadek był socjalistą, zmądrzał po wojnie jak mu ubecy dokładnie "wytłumaczyli" zasady działania nowej formy polskiej państwowości. Przeżył, wyszedł, nigdy nie zapomniał. Ta sztuka nie udała się kilku innym krewniakom. My ich nie zapomnimy.

Zasługi L Kaczyńskiego? Był...
Dużo mniejsze niż Haka Grundbaum czy członek grupy Bilderberg, Lech nie zdążył w pełni rozwinąć skrzydeł.

LordN
Ananke

A mogłabyś mi, Li, powiedzieć - z kim walczyli żołnierze tej Armii Ludowej?
Palili wsie z cywilami - kobietami i dziećmi, jak AKowiec Bury? Może wieszali kobiety w ciąży, jak inny zasłużony AKowiec, Ogień?
Dziś łatwo się szóstą takimi spotkaniami, ale wtedy większość szła walczyć z Niemcami i nie każdy patrzył czy dowództwo jest za Bugiem, czy w Londynie..
Tak się zastanawiam, kto z Polski niemiaszkow przegonił - zapewne Armia Andersa. Bo ci, którzy zginęli wyzwalajac spod niemieckiego buciora- przecież byli z ramienia partii komunistycznej..
A może - lepiej było się unieść honorem- niech nie wyzwalają. Niech kominy Auschwitz dymią dalej?
Przecież nie zasłużyli..
Powiadasz, Li, Lordzie... ładnie :)

Trochę już znasz moje zapatrywania więc nie powinno Ciebie dziwić, że lekka prowokacja poszła w taką, a nie inną stronę.
Trochę czytałam, trochę znam z ustnych przekazów, trochę tej historii nieszczęsnego Narodu poznałam.
Owszem, ludzie garnęli się do walki z odwiecznym wrogiem nie patrząc skąd przychodziły (lub nie) rozkazy. To był błąd, ale mniejsza o to, takie były warunki.
W która stronę by się nie zwrócić, każdy wystawił Polaków w taki czy inny sposób. Jedni znienacka wbili nóż w plecy na samym starcie, inni w połowie września.
Ówczesnym ciężko było się połapać w co kto gra i z naiwnością dziecka w kąpieli dali się wylać. Wszystkim.
Temat zbyt głęboki i pogmatwany, żeby w kilku zdaniach ogarnąć sedno.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Ananke

Trochę już znasz moje zapatrywania więc nie powinno Ciebie dziwić, że lekka prowokacja poszła w taką, a nie inną stronę.
Trochę czytałam, trochę znam z ustnych przekazów, trochę tej historii nieszczęsnego Narodu poznałam.
Owszem, ludzie garnęli się do walki z odwiecznym wrogiem nie patrząc skąd przychodziły (lub nie) rozkazy. To był błąd, ale mniejsza o to, takie były warunki.
W która stronę by się nie zwrócić, każdy wystawił Polaków w taki czy inny sposób. Jedni znienacka wbili nóż w plecy na samym starcie, inni w połowie września.
Ówczesnym ciężko było się połapać w co kto gra i z naiwnością dziecka w kąpieli dali się wylać. Wszystkim.
Od kiedy pamiętam, a jak wiadomo, pamięć mam..krotką - tak się zwracałem 😉
Nie miałem dziadka w AK, ani w AL. Jeden utonął gdzieś na Atlantyku płynąc z konwojem do ogarnietej wojną Europy. Drugi był na Monte Cassino - taki chichot losu złośliwy - ale skoro ani babcia, ani moi rodzice z tym nie mieli problemu, dlaczego ja miałbym mieć?

Historia jest taka jaką ją piszemy - nikogo nie obchodzi, jak było naprawdę. Liczy się tylko to co akurat władzy pasuje.
Tak jakoś wychodzi, że w domu Ognia, ubecja dopadła Lupaszke - ledwo kilkanaście kilometrów ( no, trochę więcej ale ładnie to brzmi) od miejsca w którym mieszkam. Wciąż żyją ludzie, którzy pamiętają ich wyczyny. Za każdym razem kiedy władza ich upamiętnia, w kilka dni tablice znikają bez śladu. Był projekt, by kilka miejscowych szkół nosiło imię Kurasia - żadna nie nosi. Widać, górale to sami komuniści..

Szkoda tylko, że naród zamiast stanowić siłę, tak łatwo daje się podzielić tym czy innym politykom.

LordN
Ananke

Od kiedy pamiętam, a jak wiadomo, pamięć mam..krotką - tak się zwracałem 😉
Nie miałem dziadka w AK, ani w AL. Jeden utonął gdzieś na Atlantyku płynąc z konwojem do ogarnietej wojną Europy. Drugi był na Monte Cassino - taki chichot losu złośliwy - ale skoro ani babcia, ani moi rodzice z tym nie mieli problemu, dlaczego ja miałbym mieć?

Historia jest taka jaką ją piszemy - nikogo nie obchodzi, jak było naprawdę. Liczy się tylko to co akurat władzy pasuje.
Tak jakoś wychodzi, że w domu Ognia, ubecja dopadła Lupaszke - ledwo kilkanaście kilometrów ( no, trochę więcej ale ładnie to brzmi) od miejsca w którym mieszkam. Wciąż żyją ludzie, którzy pamiętają ich wyczyny. Za każdym razem kiedy władza ich upamiętnia, w kilka dni tablice znikają bez śladu. Był projekt, by kilka miejscowych szkół nosiło imię Kurasia - żadna nie nosi. Widać, górale to sami komuniści..

Szkoda tylko, że naród zamiast stanowić siłę, tak łatwo daje się podzielić tym czy innym politykom.
Po wyzwoleniu Kuraś był przez jakiś czas ubekiem, co on tam wtedy robił tego precyzyjnie nie sposób określić.
Wielu, wcześniej członków AK, NSZ, AL czy BCH po wyzwoleniu wstąpiło do milicji, UB i podobnych. Wielu skorzystało (bezmyślnie) z okazji, żeby się "ujawnić". Potem albo znikali bez śladu, albo ginęli w niejasnych okolicznościach z rąk nasłanych egzekutorów.

Historię tworzą ludzie przekazami ustnymi i pisanymi. Po latach analitycy roztrząsają, szukają, interpretują... politycy piszą swoją wersję. Każdy ciągnie w swoją stronę, nam pozostaje jedynie próbować oddzielić ziarno od plew.

Najnowsze badania historyczek z kół feministycznych w niezbity sposób dowiodły, że Kopernik jednak był kobietą, a Anna Jagiellonka nie była brzydka, tylko prawdopodobnie była facetem :D

« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy to przypadek, że w Warszawie stanie akurat 666 ławek w barwach LGBT?