43
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +0
43 ppt ?

czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?! (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

tja, to efekt prania mózgu od wczesnego dzieciństwa. "nie byłeś w kościele? uj, niedobrze, wstyd, brzydkie dziecko". większość albo wierzy bez zastanowienia, bo tak ich nauczono, albo woli się nie przyznawać. ciemnogród XXI w.
INTERIA.PL

Reklama

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Leo$ -

W Bielsku Podlaskim pierwszy krzyż walnięto w LO im. T Kościuszki. Teraz mamy jeszcze taki kołek na Poczcie Polskiej. Oczywiście krzyżyk wisi sobie i dynda nam przed ekranami telewizorów w Sejmie RP. Państwo "prawa" pomiata inaczej wierzącymi, ignorując ich prawa. Dobrze, że te upiorne wisielczyki w autobusach poznikały - te dyndające "matki boski", święte, i inne różańce. Maszkary jak w jakichś Indiach.
Politycy boją się kościoła, ponieważ kościół kat. aktywnie agituje używając swoich ambon. Nie obchodzi wcale czarnych, że w każdej partii przecież są katolicy. Ich obchodzi, która partia będzie sprzyjać ich czarnym interesom. Ludzie teraz liżą się do kościoła doprawdy poniżająco. Gdyby kościół dawał jakieś moralne wychowanie.... Kto był na mszy katolickiej, wie, że jest to litania powtórek i papużkowatego powtarzania mantr, plus oczywiście agitka polityczna księdza.
Kościół w Polsce ŁAMIE prawa człowieka choćby tym celibatem dla księży. Gdybym ja tu rządził, zabroniłbym tego celibatu na terenie kraju. Ten celibat nie ma przecież "duchowego" charakteru. Jeśli ksiądz wpadnie i ma z jakąś damą dziecko, to jest przenoszony do innej parafii - tylko musi z dziewczyną zerwać. Kiedyś, tak ze dwa tysiące lat temu, to musiałby poślubić kobietę. To by było moralne. A tak to jest kpina i z Jezusa, i z całej wiary. Kościół katolicki to farsa, bo z jednej strony są bogaci biskupi, i niebiedni księża, żerujący jak mogą na podatkach wypracowanych przecież również przez inaczej wierzących, a z drugiej nędza polska plus 3% milionerów. Plus ileś domów dziecka. Kościół katolicki nigdy nikogo do nieba nie zaprowadzi.
W Polsce państwo jest ściśle związane kościołem - lękiem przed utratą poparcia oraz atakiem bogatego przecież kościoła. Wiele miliardów przepływa w stronę kościoła z naszych podatków. Kradną prowadząc katechezę w szkołach (powinno być darmo, tak przynajmniej zalecał Jezus). Wszystkie sprzęty państwowe typu policyjna fura, karetka, wóz strażacki, nowa autostrada, muszą być pokropione, i oczywiście opłacone z podatków na rzecz czarnych. Jeśli jedziesz do szpitala, jesteś innej wiary, może sobie byś nie życzył, aby cię wiozło auto obarczone takim "kacem moralnym", tą falą zbrodni, która stoi za całym kościołem katolickim. Kościół się oburza, że można refundować zapłodnienia in vitro. Tępa katolicka doktryna, krzywdząca ludzi - i to nie jednego, dwóch. Nauki kościoła to klęska moralności - bo np kult papieża dla wielu religii to jest czystej postaci bluźnierstwo. Mały człowieczek z Polski urasta do rangi boga, z właściwościami czynienia cudów. Ja jakoś nie wierzę, że Kubicę uratował napis jpII na kasku, ale sądzę raczej, że to kask i budowa bolidu. Mało coś dzisiaj paszkwili na kościół, ludzie boją się... Kto napisze nowe "Dziewice Konsystorskie".
Religia katolicka to podobnie jak islam religia niebezpieczna. Katolik jak może zamordować "na chwałę bożą", to zamorduje. Nie od dziś widzimy te moherowe berety, jak rzucają się z pięściami do dziennikarzy czy niszczą aparaty foto. Jak klną... Tak, żadnej moralności, tylko jad, zabobon. Podobno budują ośrodek dla opętanych. Normalny kryminał.... Zbrodniarze, którzy niedawno palili kobiety na stosach pod zarzutami o czary, teraz chcą wracać do starych durnych praktyk i może za czarownicami zaczną niedługo ganiać. Pozamykać to czarne paskudztwo, to będzie naprawdę jak w Europie. Bo teraz to raczej trochę Iranem śmierdzi.
Popatrzcie, kościół tak kasę garnie pod siebie, z tego funduszu kościelnego bierze więcej, niż się należy. A czy pooddawał wszystkim ofiarom swych wojenek, swych inkwizycji? Czy oddał to, co ukradł? Samo molestowanie seksualne w Stanach naraża parafie na bankructwo. Jak zsumujemy bilans finansowy kościoła, wyjdzie, że mimo swego blichtru i bogactwa nie wypłaci się ofiarom swoich perwersyjnych praktyk. Moim zdaniem dni tego czarnego oszustwa są policzone.

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

W Polsce bedzie tak długo źle dopuki będzioe mieszał się do władzy koścół. Bezczelny rydzyk powinien iść do pierdla razem z Kaczorami za rozkradznie piniędzy obywateli. tO MY PŁACIMY PODATKI I NIECH DAJĄ rYDZYKOWI CI KTÓRZY CHCĄŚ DAWAĆ ALE ZE SWOICH PINIĘDZY A NIE Z NASZYCH PODATKÓW.

Reklama

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gośćzez -

Wg mnie nie ma rozdziału gdyż katoliccy herarchowie kościelni prowadzą własną politykę, nawet niezgodną z nauką biblijną. Nie uczą miłości lecz nienawiści a w swoich szeregach tolerują przestępców czy kombinatorów /Rydzyk,Jankowski inni/ Wiele pieniędzy kościelnych przejmują księża i na prywatne nazwiska prowadzą budowy domów,pensjonatów czy inne interesy i interesiki.
Czy wszystkie dzieci ludzi wierzących mogą korzystać z nauki tzw religii w szkołach????

Reklama

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

Zdecydowanie nie. Więcej, Kosciół coraz bardziej wcina się w kompetencje państwaq i w niemal wszystkich sprawach chce udziału hierarchów. PO niestety tego nie zrobi, tak jak nie zrobiło SLD, a szkoda

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

albinioni Jesli w Polsce nie ma faktycznego realnego rozdzialu kosciola od panstwa to czy realizujemy zasade panstwa prawa?
Czy realizujemy ja z pewnych wzgledow wybiorczo? I jakie to moga byc wzgledy? Bede wdzieczny za opinie bo pisze wlasnie artykol na ten temat i wasze zdanie jest dla mnie wazne .

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

nemezis Bo prawo Boskie stoi nad prawem ludzkim i jeśli postawisz na dobro, które jest w każdym człowieku, to nie trzeba innego prawa i strażników tego prawa ;). Jeśli sam wybierzesz Koścół to nie potrzebujesz innych praw niż prawa Boskie.
Czy mam rozumieć, że skoro członkowie Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego - prezydenci miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki i Włodzimierz Tomaszewski publicznie deklarują swoją przynależność do kościoła katolickiego i wyznają prawa Boskie, to żadne inne przepisy prawa "ludzkiego" ustanowionego przez parlament w RP ich nie obowiązują ?

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

fadal Nie.
Religia w szkole-absurd
Kapelani w wojsku,straży pożarnej,służbach granicznych,policji-idiotyzm
Pielgrzymki wojska,policji-paranoja
Krzyże w urzędach,szkołach,sejmie-obciach
Kaplice w sejmie,w jednostkach wojskowych -kuriozum
święcenia dróg,mostów,urzędów -sredniowiecze
Finansowanie lub próby finansowania koscioła np, kościół opatrzności Bożej-niezgodne z prawem
Słuchanie (branie pod uwagę) opini Biskupów przez Rząd-zakrawa na kpinę.
Można by jeszcze wymienić wiele przykładów,ale nie ma sensu.Jednego nie potrafię zrozumieć.Pomimo różnych przykładów obłudy,zakłamania,pazerności księży Polacy są tak naiwni.Tłumaczą się Bogiem,a Bóg tu nie ma nic do rzeczy.Tu chodzi o kasę.
fadal

Re: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!

Napisał(a): Gość -

Rozdział państwa od Kościoła (IMHO taka powinna być kolejność) w Polsce jest fikcją.
1. Symbole religijne wiszą w większości urzędów państwowych (parlament, szkoły publiczne, państwowe szpitale itd.), co przeczy neutralności światopoglądowej państwa, może obrażać uczucia innowierców.
2. Kościół Rzym-Kat stoi na uprzywilejowanej pozycji pod względem reprywatyzacji. Podczas, gdy inni obywatele, którzy w wyniku wojny i stalinizmu utracili swoje majątki otrzymują niewielkie rekompensaty i to przy wielkim oporze materii, Kościół "odzyskał" już znacznie więcej niż utacił i to jeszcze nie koniec jego, szybko spełnianych żądań.
3. "Uczelnie" i szkoły katolickie, mające na celu wyłącznie indoktrynację religijną otrzymują dotacje z budżetu.
4. Wszelkie związki wyznaniowe są zwolnione nie tylko z płacenia podatkó (bo to co niby płącą, jak im się zechce jest śmiesznie niskie) ale także z wszelkich form rozliczania swoich finansów, podczas gdy mogą czerpać dochody zarówno z budżetu, jak i datków. Fundavcje świeckie sąszczegółowo rozliczane z każdej złotówki.
5. W szkołach publicznych dokonuje się indoktrynacji religijnej dzieci, za publiczne pieniądze spacza się im charaktery, co w państwie śiweckim jest niedopuszczalne.
6. W większości instytucji państwowych (policja, straż pożarna, wojsko, opieka medyczna i inne) są na etacie zatrudnieni kapelani, głównie jednego wyznania (tak na prawdę nie powinno być ich wcale, niezależnie od głoszonego wyznania, jak sobie chcą nawracać, niech robią to społecznie).
« Wróć do tematów
Do góry strony: czy w Polsce jest realizowany rozdzial kosciola od panstwa?!