190
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi91
  • Ocen na +0
190 ppt ?

Czy warto kupić laktator i jaki wybrać? Czyli opinia doświadczonej mamy. (92)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy warto kupić laktator i jaki wybrać? Czyli opinia doświadczonej mamy.

Napisał(a): Gość -

No więc kupić czy nie kupić?Oto jest pytanie..

Według mnie to nawet konieczne.Na początek przy nawale mlecznym w połogu-tylko on ratuje przed zapaleniem.Odciąganie ręczne? -na mnie nie działało-w dodatku to bardzo czasochłonne-bardziej niż za pomocą laktatora.Po unormowaniu laktacji odciąganie to rzecz indywidualna-jedne mamy odciągają by zamrozić na wszelki wypadek,inne by podać mleko przy kryzysie który prędzej czy później dopadnie każdą karmiącą,a jeszcze inne by mieć zapas do kaszek i obiadków przy rozszerzaniu diety.Słyszałam też o mamach które dodają je do kąpieli maluszka(ponoć działają zbawiennie na skórę).Mi laktator służy przy okazji wyjścia z domu kiedy trzeba coś załatwić a babcia misi podać butelkę...

Jaki kupić?Elektryczny czy ręczny?

To sprawa indywidualna.U mnie sprawdził się ręczny bo elektryczny sprawiał mi ból i wydawał się mało wygodny-jedynie po włożeniu baterii możliwe było swobodne poruszanie się z nim.Niektórym mamom ponoć służy lepiej bo zwiększa się dwukrotnie ilość mleka no i nie trzeba samej poruszać rączką.
Obecnie na rynku mamy wiele firm proponujących nam różne rodzaje laktatorów. U mnie najbardziej sprawdził się Avent .Przetestowałam różne ale ta firma towarzyszy mi od narodzin pierwszej córeczki, począwszy od wkładek,muszli laktacyjnych(również polecam-cudowny wynalazek) kończąc na laktatorze. Dotąd używałam starszego modelu z którego byłam bardzo zadowolona.Okazał się bardzo wygodny,poręczny,łatwy w sterylizacji i składaniu-przeżył ze mną trzy i pół roku,narodziny drugiej córeczki i nadal działa perfekcyjnie.

Szczęśliwym trafem załapałam się na test nowego laktatora tej samej firmy i stary powędrował w kąt.Nowy z serii Natural jest jeszcze lepszy.Podoba mi się to że lejek ma krótszą szyjkę,ma łatwiejsze w myciu części-niektóre od starego musiałam czyścić pałeczkami do uszu bo szczotka do butelek nie dawała rady.Nasadka masująca wydaje mi się bardziej miękka(może to tylko moje odczucie),a butelka do niej dołączona jest po prostu super-jej kształt przypomina kobiecą pierś co pomaga przy dokarmianiu lub odstawianiu kiedy trudno jest przyzwyczaić maluszka do butelki.Znam osobiście ten problem bo kiedy babcia podawała butelkę pojawiał się problem ze względu węższy smoczek. Poza tym mam w wyposażeniu jeszcze pojemniki na pokarm i przejściówkę do nich i trochę się bałam że nie będą pasować do nowego modelu-na szczęście Philips Avent zadbał i o to.Jestem bardzo zadowolona że mogłam wziąć udział w teście-fajnie czasem wypróbować za darmo coś tak fajnego.Mam nadzieję że jeszcze kiedyś mi się znowu poszczęści.

Ankieta

Co sądzicie o nowym laktatorze?

• 100%
  • 0%
  • 0%
głosów: 3
  • Co sądzicie o nowym laktatorze?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Czy warto kupić laktator i jaki wybrać? Czyli opinia doświadczonej mamy.

W szpitalu używałam chwilę laktatora MEDELA, gdyż mały za szybko przyszedł na świat i nie zdążyłam zakupić swojego. Nie powiem, że był zły, bo naprawdę mi pomógł gdy pokarm mi przybył. W domu jednak okazał się zbędny, gdyż synek sam dawał radę :)

Reklama

Napisał(a): gość -

Też słyszałam że aventu są najlepsze. Ja miałam nadzieje ze mi sie nie przyda i kupiłam jakis z nieznanej firmy pierwszy lepszy... jakoś o to w ogóle nie zadbałam i później bardzo tego żałowałam. Moja młodsza siostra, która niedawno urodziła, kupiła sobie właśnie ten ręczny aventu i odciąga w pół godziny tyle pokarmu co ja swoim się męczyłam chyba z pół dnia. Także opłaca się kupić porządny.

Napisał(a): EwkaS -

Witam, ja niestety używałam laktatora od drugiego tygodnia mojego syneczka, ponieważ moje maleństwo nie chciało złapać piersi:(
Miałam laktator ręczny, nie pamiętam nazwy firmy a już go nie używam.
Na początku bolały mnie brodawki przy używaniu go, potem się "przyzwyczaiłam" jeśli można to tak nazwać:) po około miesiącu musiałam wymienić uszczelki i znowu działał dobrze, niestety, taki laktator nie pobudza brodawek i pokarmu miałam coraz mniej i długo moja przygoda z laktatorem nie trwała, bo ok.2 miesięcy i musiałam przejść na mleczko modyfikowane.
Może nie wiele informacji zawarłam w moim wpisie, ale mam nadzieję, że choć trochę się przydadzą:)

Przy córce miałam ręczny Avent, teraz mam super sprzęt i ręczny i elektryczny, chociaż używam tylko jako elektryczny ( z lenistwa).
LOVI Prolactis. Mogę polecić, super ciągnie ma niesamowitą moc, którą możemy oczywiście regulować i super funkcję ssania wstępnego. Czyli takiego, które pobudza piersi do "uwolnienia" mleka i ściąganie idzie lekko, szybko i przyjemnie. Ma jeszcze wiele innych super funkcji. Ale możecie tu o tym poczytaćhttp://lovi.p(...)rodukty
No i cały dizajn jest super:)

Tak, jak Daveee napisała - laktator Lovi jest naprawdę świetny:D Nie wiedziałam, dopóki sama się nie przekonałam. Uratował moją laktację. Podczas nawału odciągałam nadmiar, żebym mogła zmiękczyć piersi i dać je dziecku. Dzięki temu nie dopuściłam do zastojów:) Potem wszystko się unormowało, a teraz używam jak wychodzę z domu, w czasie pracy. Mleczko zostawiam w lodówce albo też mrożę:) Tylko nie zostawiam zamrożonego dłużej niż tydzień, bo z wiekiem dziecka i skład mleka się zmienia, więc chcę mu dawać aktualne .Synek ma 7 miesięcy :) i chcę go karmić własnym mlekiem z butelki jeszcze do roku. Oczywiście normalne pokarmy też wprowadzamy.

LOVI bardzo dobry:) Koleżanka mnie namówiła -wygrała w konkursie na Bangli i nie mogła się przestać zachwycać, więc skusilam się na ten zakup i nie żałuje. Szybko działa i co najważniejsze bezboleśnie. Zapewnia kobiecie komfort. Nie boisz się, że używasz jakiegoś dziadostwa, tylko wiesz, że masz porządny sprzęt.

Napisał(a): Gabi1981 -

gość NIESTETY KORZYSTAŁAM Z TYCH WSZYSTKICH LAKTATORÓW I O MAŁO NIE OBERWAŁY MI SUTKI, DLATEGO DROGIE MAMY NIE POLECAM, NIE MA JAK KARMIENIE PERSIĄ ! Magda
W niektórych laktatorach są takie przyciski, które zwalniają siłę ciągnięcia... odpowiednio dobrana siła ściąga mleko, a nie obrywa sutków:) ja korzystalam z 2 różnych laktatorów i osobiście bardzo polecam ściąganie mleka i podawanie w momentach, kiedy nie ma Cię przy dziecku bo jesteś w pracy, czy w przychodniach i innych miejscach publicznych. Ale to moje zdanie:)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jaki laktator
  • jaki laktator kupić
  • jaki wybrać laktator
  • jaki kupić laktator
  • jaki laktator wybrać forum
  • laktator jaki
  • czy trzeba kupowac laktator?
  • laktator opinie
  • laktator ktory wybrać opinie
  • laktatory jaki wybrać
  • czy kupić laktator
  • laktator ręczny jaki wybrać forum
  • laktator jaki kupic
  • laktator ktory wybrac
  • odciaganie pokarmu jaki laktator wybrac?
Do góry strony: Czy warto kupić laktator i jaki wybrać? Czyli opinia doświadczonej mamy.