Odpowiadasz na:
Czy warto wierzyć w "Trójcę Świętą?

greg
Temat dodał(a):
greg -
Trójca Definicja: Fundamentalna nauka kościołów chrześcijaństwa. Według „Atanazjańskiego symbolu wiary” są trzy Osoby Boskie (Ojciec, Syn i Duch Święty), a każda z nich rzekomo jest wieczna i wszechmocna, żadna nie jest ani większa, ani mniejsza od pozostałych, każda z nich jest Bogiem, ale wszystkie razem są tylko jednym Bogiem. Według innego wyjaśnienia tego dogmatu owe trzy „Osoby” nie są odrębnymi i samodzielnymi bytami, lecz trzema wyrazami Boskiego istnienia. W ten sposób niektórzy wyznawcy Trójcy podkreślają, że Jezus Chrystus jest Bogiem albo że Jezus i Duch Święty są Jehową. Nauka niebiblijna.

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Czy warto wierzyć w "Trójcę Świętą?

Napisał(a): ~gosc -

~robbo1
~gosc
~robbo1

W istocie prawdą jest,że w Heb.1:6-8 czytamy,że do swego syna powiedział.

NIE odpowiedziales na moje pytanie, mianowicie, dlaczego oddalisci werset z Listu do Hebrajczykow 1.8 w waszym przekladzie w ten sposob?

(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

skoro WSZYSTKIE przeklady Biblii oddaja ten werset w ten sposob:

8 Do Syna zaś8:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.

Bog WYRAZNIE zwraca sie tu do Syna BOZE!

JAKIM PRAWEM zmieniacie slowa Biblii? Aby UMIEJSZYC Jezusowi? Tak, robbo, tu zamilczysz bo doskonale wiesz, jak falszywie podchodzicie do Zbawiciela i jak przekrecacie Slowo Boze aby wyszlo na wasza nauke.

To nie jest odpowiedz na moje pytanie, masz odrobine horonu odniesc sie do tego co wyzej napisalem?
Zdaniem kard.Gianfranco Ravasi takie jak nasze tłumaczenie zaproponowane chociażby przez Brooke Fost Westcotta jest z gramatycznie poprawne .
Wtedy to stwórca traktowany jest skała i zupełna podstawa.
To jednak jest jego zdaniem "zbyt śmiała metafora",ponieważ widzi w tym człowieka zasiadającego na swoim, stwórcy.

Tak to takie tłumaczenie z gramatycznego punktu widzenia jest właściwe,czy możliwe.
Z podanych według wspomnianego docenta egzegezy natchnionego słowa już nie.
Tylko,ze stwórca jest nazywany "skałą".
Wystarczy zajrzeć do Ps.92:22,zeby zobaczyć ,że stwórca jest nazwany "twierdzą",oraz "skałą".
A gdy zajrzymy do 2 Sam.22:3 przeczytamy,że jest m.in."tarczą moją","rogiem zbawienia","schronieniem moim" itp.
Tak to aluzja,że mówienie o stwórcy jako "tronie" jest to "zbyt śmiałą i bluźniercza metafora",jest nieuzasadnione.
W Ps.33:3 znajdziemy zawołanie,żeby stwórca był,stał się,skałą obronną,grodem warownym".
żeby się kimś takim okazał .
A w wer.4 czytamy,że :
"BO TY SKAŁĄ MOJĄ I TWIERDZĄ MOJĄ".
Tak więc tłumaczenie nasze jest możliwe,zarzuty ,że samo w sobie zbytnim spoufaleniem bezzasadne.

Według niego nie jest poprawne
I co z tego, ze ktos cos tam uwata za " poprawne"? Poprawne jest, ze w waszej biblii dokonano FALSZERSTWA tego ( i nie tylko tego ) wersetu i co to jest za odpowiedz robbo? Zadna!

Jak dla mnie starasz sie za wszelka cene obnizyc godosc Jezusa, zrobic z niego kogos, kim nie byl, odrzucajac cztery Ewangelie mowiace o Jezusie Chrystusie Bogu.

Tak wierza chrzescijanie a powolujesz sie tu na jakiegos docenta, ktory wg ciebie pozjadal wszystkie rozumy i na ktorego sie powolujesz bo co ci pozostaje?

Moje pytanie bylo, dlaczego w taki oddano w waszej biblii werset z Hebrajczykow w ten sposob choc WSZYSTKIE inne Biblie oddaja tak samo. To bylo moje pytanie i moze sie do tego odniesiesz.

Napisał(a): ~robbo1 -

~gosc
~robbo1

NIE odpowiedziales na moje pytanie, mianowicie, dlaczego oddalisci werset z Listu do Hebrajczykow 1.8 w waszym przekladzie w ten sposob?

(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.

8 Do Syna zaś8:

JAKIM PRAWEM zmieniacie slowa Biblii? Aby UMIEJSZYC Jezusowi? Tak, robbo, tu zamilczysz bo doskonale wiesz, jak falszywie podchodzicie do Zbawiciela i jak przekrecacie Slowo Boze aby wyszlo na wasza nauke.

To nie jest odpowiedz na moje pytanie, masz odrobine horonu odniesc sie do tego co wyzej napisalem?
Zdaniem kard.Gianfranco Ravasi takie jak nasze tłumaczenie zaproponowane chociażby przez Brooke Fost Westcotta jest z gramatycznie poprawne .
Wtedy to stwórca traktowany jest skała i zupełna podstawa.
To jednak jest jego zdaniem "zbyt śmiała metafora",ponieważ widzi w tym człowieka zasiadającego na swoim, stwórcy.

Tak to takie tłumaczenie z gramatycznego punktu widzenia jest właściwe,czy możliwe.
Z podanych według wspomnianego docenta egzegezy natchnionego słowa już nie.
Tylko,ze stwórca jest nazywany "skałą".
Wystarczy zajrzeć do Ps.92:22,zeby zobaczyć ,że stwórca jest nazwany "twierdzą",oraz "skałą".
A gdy zajrzymy do 2 Sam.22:3 przeczytamy,że jest m.in."tarczą moją","rogiem zbawienia","schronieniem moim" itp.
Tak to aluzja,że mówienie o stwórcy jako "tronie" jest to "zbyt śmiałą i bluźniercza metafora",jest nieuzasadnione.
W Ps.33:3 znajdziemy zawołanie,żeby stwórca był,stał się,skałą obronną,grodem warownym".
żeby się kimś takim okazał .
A w wer.4 czytamy,że :
"BO TY SKAŁĄ MOJĄ I TWIERDZĄ MOJĄ".
Tak więc tłumaczenie nasze jest możliwe,zarzuty ,że samo w sobie zbytnim spoufaleniem bezzasadne.

Według niego nie jest poprawne

Napisał(a): ~robbo1 -

~gosc
~robbo1

8 Do Syna zaś8:

Oczywiście,że odpowiem,i to za chwilę.
Tylko ,że te słowa,które w istocie zostały użyte do "wywyższenia" naszego zbawiciela.
Taki był zapewne cel zacytowania w Heb.1:8.
Wywyższenia nad wszystko inne stworzenie.
Niemniej werset,który pierwotnie został skierowany do żydowskiego władcy,skierowano do naszego zbawiciela.
Tymi słowami [elohim] zwrócono się do żydowskiego króla,z powodu bycia władcom.
To samo w sobie sprawiło,że nazwano go:
"BOGIEM".

Napisał(a): ~gosc -

~robbo1

8 Do Syna zaś8: