274
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +0
274 ppt ?

czy wazektomia jest legalna w polsce (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: czy wazektomia jest legalna w polsce

Napisał(a): Gość -

Wazektomia jako odwracalna metoda antykoncepcji nigdy w Polsce nie była i nie jest zabroniona, ani karalna. Polskie Prawo i Konstytucja gwarantuje, zarówno prawo, jak i obowiązek podejmowania świadomych decyzji o swoim zdrowiu. Zdolność płodzenia jest dobrem indywidualnym i nie należy do społeczeństwa, tylko do konkretnego człowieka.
Polskie prawo stale dostosowuje się do rozwiązań zachodnioeuropejskich, gdzie w zdecydowanej większości krajów wazektomia jest nie tylko legalna, ale i czasami, jak w Anglii czy Irlandii, bywa refinansowana przez tamtejsze kasy chorych.

Reklama

Napisał(a): dzorek -

gość co sadzicicie o takiej antykoncepcji, czy ktos moze zrobił to, proszę napisać
W czasach bezmyślności, kiedy ludzie zarażają się tasiemcem, żeby schudnąć, nie zdziwiłaby mnie moda na coś takiego. Osobiście uważam , że każda niepotrzebna ingerencja w organizm, zwłaszcza w tak poważnej kwestii....jest idiotyzmem, seks staje się przyjemną i powszechną rozrywką, każdy szuka zabezpieczeń przed odpowiedzialnością, a chyba nie o to chodzi.

Reklama

Reklama

Napisał(a): Gość -

dzorek
bodzik1
Arevik
gość Ja bym sie nie bawil w cos takiego. Lepiej pomyslec o podwiazaniu jajowodow u kobiety.
Dlaczego: lepiej? :D
Właśnie?????????

Toż to Dyskryminacja!!!:P
Ludzie są wygodni ;)
Raczej FACECI!!!!!:))))))))))))))))))))

Napisał(a): gość -

gość co sadzicicie o takiej antykoncepcji, czy ktos moze zrobil to, prosze napisac
Byłem , zrobiłem :) cały zabieg trwa około 15 min. Jest bezbolesny w znieczuleniu miejscowym . Więc polecam każdemu kto już ma dzieci i więcej nie chce mieć .

gość Ja bym sie nie bawil w cos takiego. Lepiej pomyslec o podwiazaniu jajowodow u kobiety.
problem u kobiet polega na tym ze podwiazanie jajowodów ma niestety wplyw na caly organizm, hormony itp, to juz lepiej usunac jajniki,
po drugie podwiazanie jajowodow jest NIEODWRACALNE, a dotego niebezpieczne, a nawet jak jakis mikrohirurg by to zrobił to kazda blizn na jajowodzie moze powodowac zatrzymanie sie jajeczka i ciążę pozamaciczną.

wazektomia jest odwracalna bo w porownaniu do delikatnego i cieniutkiego jajowodu ,nasieniowody sa duze mocne i nawet ja jakis plemnik zostanie na zroscie to nie powstaniue tam zadna patologia.
prostata przy wazektomii dziala normalnie, wzwod itp, to nie jest usuniecie jąder, hormony normalnie funkcjonują, tresć w nich tez jest wymieniana po przez normalny cykl tworzenia i neutralizacji plemnikow,

a co do tego czy sie poddać czy nie to dla mnie byloby to bardzo wskazane, ja nie moge sie truc hormonami, nie moge uzywac wewnetrznych wkladek, ani kapturkow, mam jednego partnera i 2jego dzieci , juz wiecej nie chcemy, jednak zostaje zawsze cobybylo gdyby... i raczej sie nie poddamy temu zabiegowi, bo jednak meza wiara w odwracalnosc jest niska... no i ogranicza Go jeszcze wizja poddania sie zabiegowi na swoich genitaliach - no coz

Napisał(a): chechlak -

Witam , jestem po zabiegu, strach był ale chęć wzięła górę i na 36 urodziny zafundowałem sobie taki prezencik. Koszt 1800 PLN, czas 2 tygodnie od podjęcia decyzji do wolnego terminu na zabieg, czas zabiegu około 20 minut. Po zabiegu wracałem prawie 300 km samochodem i nie odczuwałem zbyt wielkiego dyskomfortu owszem jakis plaster jakiś mały opatrunek ale nic strasznego i wielkiego. Po 8 tygodniach badanie nasienia na obecność plemników i info iż stwierdzono ich aż 20 szt... A obecnie spokój coraz lepszy sex bo nie ma powodów aby sobie domawiać :)

Wczesnoporonny mechanizm działania antykoncepcji hormonalnej, oparty o niecałkowite hamowanie owulacji i wywoływanie zmian w błonie śluzowej macicy uniemożliwiających zagnieżdżenie zarodka. Potencjał wczesnoporonny antykoncepcji hormonalnej potęgowany jest dodatkowo w momencie pominięcia przez kobietę dziennej dawki hormonów, a średnia ilość pomijanych pigułek wśród Europejek stosujących antykoncepcję doustną wynosi 3 na miesiąc. Fakt dokonanego poronienia pozostaje też często niezauważony, bo mylony jest z występującymi przy stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych nieregularnymi krwawieniami z dróg rodnych.http://www.pc(...)b6mGvUP
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czy wazektomia jest legalna
Do góry strony: czy wazektomia jest legalna w polsce