30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19
  • Odpowiedzi30
  • Ocen na +0
30 ppt ?

Czy WSIADŁBYŚ do KAPSUŁY RATUJĄCEJ GÓRNIKÓW w CHILE? (31)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy WSIADŁBYŚ do KAPSUŁY RATUJĄCEJ GÓRNIKÓW w CHILE?

Napisał(a): Gość -

A lubisz szybką jazdę samochodem,bo ja nie.Ci górnicy innego wyjścia nie mieli jak kapsuła, innej pracy? Prawdopodobniej też nie.Dla mas mediów to sensacja,dla górników to życie.Z wiekiem przejdzie Ci brawura i zadającym tego typu pytania też.Wszystkim górnikom należy się szacunek i uznanie.że narażają życie dla naszej wygody,a czasem próżności.To pytanie jest nie na miejscu!
INTERIA.PL

Gość

PS. CIEKAWE JAK SIĘ BĘDZIE CZUĆ OSTATNI RATOWNIK KOŃCZĄCY AKCJĘ......SAM NA DOLE......
Też, się nad tym zastanawiałam. Gdybym była na jego miejscu bałabym się i to chol*****, ale cóż nie chciałabym tam zostać :/

Reklama

Gość a dlaczego by nie? napewano fajne przezycie i wzrost poziomu adrenaliny :D
ostatnio mieliśmy temat na biologii o adrenalinie i w tych czasach to nie zdrowe, ponieważ kiedyś adrenalina była dobrym czynnikiem wpływającym na zdrowie człowieka a dziś już nie. Stres, ciągły pośpiech i nerwy. Teraz mamy jej nadmiar i przez to min. są zawały :P

Reklama

Niestety, mało kto zrozumiał pytanie, a są i tacy, którzy obrażają autora wątku...
Więc pytanie nie brzmi, czy jako górnik wsiadłbyś do akpsuły aby wyjechac na powierzchnię, tylko czy jako ratownik odważyłbyś się zjechać w niej na dół, nie wiedząc, czy cała akcja przebiegnie pomyślnie...

Reklama

Chętnie wydzierżawię tę kapsułę i wykopany tunel. Pomysł na biznes - zjazd na dół, pobyt na dole razem z innymi chętnymi dzień lub dwa, wyjazd na górę, pamiątkowe zdjęcie z ratownikiem i kapsułą, kask gratis - cena po rabacie 1000$

Gdyby chodziło o ratowanie życia, jak w tej sytuacji, to napewno bym wsiadła. Przyznam, że jest to szalenie trudne i ryzkujące zadanie. Podziwiam tego Ratownika! Dziękuję mu bardzo! Tak naprawdę to dzięki Bogu wyszli cało z wypadku!

Zdaje się, że większość odpowiada tutaj nie na temat. Pytanie dotyczy tego czy ktoś by zjechał pod ziemię w takiej kapsule?
Odpowiedź jest prosta w obu przypadkach.
Jeśli chodzi o zjazd to taka praca - jak ktoś decydował się na pracę ratownika w kopalni to chyba wie, że ratowanie polega na schodzeniu pod ziemię i niesieniu pomocy uwięzionym. Nie jest to miłe uczucie zjeżdżać w czymś takim, ale cóż. Ratownicy to zazwyczaj bardzo odważni ludzie, a przy niesieniu pomocy przesłania im myślenie jedynie chęć pomocy kolegom.

Co do drugiej sytuacji - czy wsiadłbym, aby wyjechać to chyba nie trzeba odpowiadać - oczywiście, że nie wsiadłbym. Z miłą chęcią zostałbym na dole SAM. :)

Czytam ten wątek i wprost nie mogę uwierzyć ile osób nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Już kilka osób zwracało na to uwagę, a i tak znajdzie się kolejna "inteligentna" wypowiedź...

25 lat jezdziłem takimi kapsułami codziennie na głębokość 1100 metrów , w kopalni miedzi , a nawet czymś jeszcze gorszym bo jezdziłem kubłem gdzie człowiek stoi do połowy w kuble ,kubeł to taki garnek przypięty liną wywozi się nim urobek z drążonego szybu , a i górnicy drążący szyb muszą nim zjezdżać na dół szybu .

Górnictwo nie jest dla bladych zwieraczy, ale dla chłopów z jajami
( nie mylić z babą z cielęciną).Mogli nie wyjeżdżać, musu nie było.
Krótko pracowałem na dole, bo mi oczy wysiadły, ale podobało mi się,
no i płacili wtedy solidnie, dawno to było. Kiedy klatka leci w dół
16m/sek, to z prowadników czasem tylko iskry lecą.
(każdy szyb ma inne dopuszczalne prędkości, i liny, bo są różne średnice
i klatki). U nas do jazdy ludzi tylko klatkoskip miał 16m/sek
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy WSIADŁBYŚ do KAPSUŁY RATUJĄCEJ GÓRNIKÓW w CHILE?