26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń363
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +4
26 ppt ?

Czy zamienniki leków można stosować bez obaw? (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy zamienniki leków można stosować bez obaw?

Napisał(a): Gość -

prowincjusz2
troot65
prowincjusz2
troot65
karinanati kupuje, lekarz mi mówił, ze to bez różnicy.
Ja trochę inaczej, najpierw się pytam lekarza(ki), lekarz mówi że to bez różnicy i dopiero kupuję.
Ja czytam zawsze skład a konkretnie substancje aktywne. Przykładowo nasercowy lek Araplex występuje również jako Zylit i Plawex, w każdym z nich jedyną substancją aktywną jest Clopsidreal a więc obojętnie pod jaką nazwą jest to to samo. Różnią się tylko producentem.
Ja też zawsze czytam skład leku ale to jest tylko ulotka. Nie ma to jak fachowe porady od praktyka. coś mi się zdaje, że zamelduję się do ciebie na priv.
Zapraszam jeśli sprawa dotyczy chorób serca lub miażdżycy. O tym wiem naprawdę sporo.
Wy to się już lepiej sami nie leczcie !!!! :))))))
INTERIA.PL

Napisał(a): prowincjusz2 -

gość Firma farmaceutyczna, która odkryje i zarejestruje nowy lek korzysta z ochrony patentowej, która zabrania innym producentom wytwarzać ten farmaceutyk przez 20 lat. Jest więc przez ten czas monopolistą i dyktuje cenę leku. Rekompensuje jej to koszty, które poniosła na wynalezienie, badanie i promocję nowego produktu. Są to bardzo kosztowne badania, szacowane na około kilkaset milionów dolarów, prowadzone w kilkunastu klinikach przez kilka lat z udziałem tysięcy chorych. Kiedy okres ochrony patentowej się kończy, lek zaczyna być produkowany przez inne firmy, które obniżają jego cenę nawet o 90%.
20 lat ochrony nie jest regułą. Jest to okres maksymalny dotyczący tylko leków o najwyższym stopniu złożoności i nowatorstwa. Okres minimalny to 5 lat.

Zdrowy nie zrozumie chorego,organizm sam daje znac,ze cos jest nie tak,wiec trzeba zareagowac.Dlugo opiekowalem sie chorym ojcem,wiec wiem co znaczy zle dobrany lek,bo reakcja organizmu bywa czasami taka,ze szybko trzeba wzywac pogotowie.
karinanati
tolozmolo Pani magister w aptece zaproponowala mi zamiennik leku mowiac ze jest taki sam sklad,wiec wzialem,bo bylo taniej.Po zazyciu stwierdzilem,ze jakos slabo ten lek dziala,wiec przeczytalem sklad porownujac z orginalem.Okazalo sie,ze sklad jest taki sam,ale substancji czynnej jest mniej o 5 %,ale tego juz mi p.magister nie powiedziala.W rezultacie kupilem jeszcze lek orginalny,bo balem sie zazyc podwojna dawke podrobki.Ja stracilem,bo kupilem dwa leki niepotrzebnie,apteka wiecej zarobila,bo sprytnie polecila ten lek.Teraz kupuje tylko oryginaly,zadnych podrobek.
ale ogólnie to w ogóle jesteś taki jakiś nieufny i bojaźliwy:)

Reklama

Napisał(a): troot65 -

Edytt5
prowincjusz2
troot65
prowincjusz2
troot65
Ja trochę inaczej, najpierw się pytam lekarza(ki), lekarz mówi że to bez różnicy i dopiero kupuję.
Ja czytam zawsze skład a konkretnie substancje aktywne. Przykładowo nasercowy lek Araplex występuje również jako Zylit i Plawex, w każdym z nich jedyną substancją aktywną jest Clopsidreal a więc obojętnie pod jaką nazwą jest to to samo. Różnią się tylko producentem.
Ja też zawsze czytam skład leku ale to jest tylko ulotka. Nie ma to jak fachowe porady od praktyka. coś mi się zdaje, że zamelduję się do ciebie na priv.
Zapraszam jeśli sprawa dotyczy chorób serca lub miażdżycy. O tym wiem naprawdę sporo.
Zazdrosna czy troskliwa?

Reklama

troot65
Edytt5
prowincjusz2
troot65
prowincjusz2
troot65
Zazdrosna czy troskliwa?
Tylko i wyłącznie troskliwa :)))

Napisał(a): gość -

Z tego co wyczytałem to jest to bezpieczne. Jeżeli lekarz stwierdza, że nie można stosować zamiennika to taka adnotację umieszcza na recepcie. Tańszy zamiennik jest tańszy ze względów prawnych a nie ze stosowania gorszych składników. zostawię Ci artykuł do poczytania zdrowo.pl/zdrowie/zamienniki-lek%C3%B3w-%E2%80%93-dobry-czy-z%C5%82y-wyb%C3%B3r Pozdrawiam

Reklama

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • zylit
  • czy warto stosowa zamienniki lekw
Do góry strony: Czy zamienniki leków można stosować bez obaw?