7
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń87
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +1
7 ppt ?

Czy zaręczyny tracą swoją wartość? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy zaręczyny tracą swoją wartość?

Napisał(a): ~noutin -

Ostatnio oglądałam program w telewizji w którym eksperci powiedzieli, że odpowiedni czas bycia w związku po którym powinno się zaręczyć to (uwaga) rok i 8 miesięcy. Byli tam również zaproszeni goście, którzy powołując się na własne doświadczenie powiedzieli, że ich zaręczyny wypadły po prawie 5 latach (poznali się w gimnazjum i stąd ten długi czas).. Wiem, że może to głupie, ale np w moim otoczeniu zaręcza się coraz więcej nastolatków i bardzo młodych stażem par! Wydaje mi się, że nowe pokolenie zaczyna odchodzić tradycyjnej wizji zaręczyn - która następowała po kilku latach w związku, kiedy zakochani osiągnęli wiek ok. 25 lat, a zaręczyny oznaczały, że para następnego dnia rozpocznie planować ślub. Wydaje mi się, że nadchodzą takie czasy, kiedy pierścionek zaręczynowy to tylko podarowanie drugiej połówce biżuterii.. Mam 21 lat, z chłopakiem jestem od 4. Mimo dość wyraźnego stażu i tego, że naprawdę się kochamy, to czujemy się jeszcze dziećmi. Temat zaręczyn nie jest w ogóle poruszany, obydwoje czujemy, że to nie jest jeszcze ten czas. Dlatego zastanawiam się, co wy sądzicie na ten temat, jak traktujecie zaręczyny? Czy w waszym środowisku też się tak dzieje?

Re: Czy zaręczyny tracą swoją wartość?

Napisał(a): Laila44 -

Ja już wprawdzie nie mam żadnych szans na zaręczyny ale mimo tego że moje zaręczyny były dawno temu i trwały tylko pół roku do ślubu.Mam bliskie mi osoby - młode, jeden teraz 24 latek "chodzi"z dziewczyną od 5 lat z rówieśnicą zaręczeni od 3 lat i od tego czasu mieszkają razem dzieci nie ma ślubu też.Drugi gagatek "chodzi" z dziewczyną od 3 lat, zaręczyn nie było,on lat 26 a ona 21 nie mieszkają razem.Gagatek tym razem dziewczyna mi bliska lat 22 chodzi z chłopakiem lat 27 od 3 lat, zaręczyn ani dzieci nie ma, nie mieszkają razem.Tak widzisz każda para jest inna, opisałam Ci bliskie mi młode osoby ktore są rodzeństwem--26-24-22 letnie.Zaręczyny nie tracą ważności chociaż podobno nie należy przeciągać czasu po zaręczynach do ślubu.Niekiedy mówi się że zaręczyny to taki drugi schodek do ślubu.

Re: Czy zaręczyny tracą swoją wartość?

Napisał(a): WednesdayTEN -

~gość
stevn Zaręczyny zawsze pozostaną gwarancją, tego, że ktoś się nagle nie wycofa lub nie będzie sobie szukał kogoś na boku :P
W życiu nie ma gwarancji na nic.
Tak, nawet wspólny kredyt nie daje takich gwarancji :>
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy zaręczyny tracą swoją wartość?