199
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi84
  • Ocen na +0
199 ppt ?

Czy zdradę da się wybaczyć? (85)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Czy zdradę da się wybaczyć?

Napisał(a): gość -

moim zdaniem nie warto nikomu wybaczać, jestem facetem i uważam że zdrada to nie jest coś co się zdarzyło przez roztargnienie i wystarczy powiedzieć przepraszam, typu 'kochanie, przepraszam że zgubiłem klucze od auta i nie mogłaś pojechać do fryzjera'. zdrada co coś na co się świadomie pracuje zazwyczaj przez jakiś czas, a te zdrady po pijaku na imprezach i tak rzadko kiedy wychodzą na jaw bo nikt o nich nie pamięta...
INTERIA.PL

Jakbym czytała o sobie samej, mój też po 8 latach związku zdradziła mnie z inną, wybaczyłam ale nie zapomniałam, tego poprostu zapomnieć sie nie da, jesteśmy razem, rok który minął przytępił ból, który na początku był niewyobrażalny. Teraz nie boli bardzo ale relacje są zupełnie inne niż przed i niby jest wszystko w porządku lecz to nie to samo co było. A najgorszy jest brak zaufania, ciągle powracające myśli, a on tez wydaje mi sie jakiś inny, nie wiem czy to tylko moja sugestia na tle minionych wydarzeń ale tak odczuwam, jedynie jak jest blisko jest naprawdę dobrze jak tracę go z oczu gorzej, czasami myślę że to początki obsesji być może dlatego że mi na nim zależy. Kiedyś żyłam ze swiadomością że jestem dla niego najważniejsza jedyna, czułam to całą sobą, w tej chwili tego nie ma a wspomnienie o tej innej dławi i zabija, straciłam pewność siebie, poczucie że jestem kochaną, upragnioną - stałam się w swoich oczach jedną z wielu, nie jest to łatwe. Ale z Tobą być tak nie musi, każdy przezywa to po swojemu, spróbuj jesli ci zależy życzę ci powodzenia i szczęścia!

laona Zdradził mnie po 8 latach związku! Zdradził banalnie, z koleżanką z pracy....
W zasadzie to zmarnował mi życie ale ja wciąż o nim myślę i chyba dalej go kocham :( On teraz przeprasza i chce żebym do niego wróciła ale nie wiem czy umiem mu wybaczyć i ponownie zaufać. Nie wiem też czy umiałabym się jeszcze do niego zbliżyć i nie mieć przed oczami niego z inną!

Czy zdradę da się wybaczyć? Jak jest później?
można wybaczyć,ale nigdy nie zapomnieć...

Reklama

JEŚLI WYBACZYSZ RAZ TO LICZ SIĘ Z TYM ŻE ZOSTANIE TO WYKOZYSTANE I NIGDY JUŻ NIE ZAUFASZ BĘDZIE TYLKO GORZEJ, ON BEDZIE KŁAMAŁ I KRĘCIŁ A TY NAIWNA ALBO BĘDZIESZ WIERZYĆ ALBO BĘDZIESZ UDAWAĆ ŻE WIERZYSZ A TO DO NICZEGO NIE PROWADZI U MNIE JEST TAK 5 LAT. I GDYBY NIE ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE TO PEWNIE BY MNIE JUŻ Z NIM NIE BYŁO I W KOŃCU BYŁA BYM SZCZĘŚLIWA I WOLNA....

Próbuję poukładać sobie życie po zdradzie ..własnej. Zdradzi łam w odwecie za bicie, ponizanie i zdrady małżeńskie. Po 20 latach małżeństwa. Poznałam.. Pokochałam ... Dopiero po pewnym czasie dowiedziałam się, że mój ukochany jest 6 lat związku z kobietą młodszą od jego córki, miał zostać tatą...urodził mu się syn.. Najwieksze wyrzuty sumienia to ta kobieta. Nie mogłam tak dłużej....Rozsypało mi się małżeństwo, romans zakończył tragicznie.... Wstydzę się tego , co zrobiłam! Jeśli nie moge wybaczyć to sobie. Dlaczego ktoś miałby więc wybaczyć mnie? I choć to boli- uważam , ze płacę dziś za to, co zrobiliśmy.. Płacę ja, mój mąż i ona... I zapewne nikt więcej... Tyle osób cierpi z mojego powodu..tyle osób

Reklama

Reklama

mnie zdradzila zona. mozesz tylko mu powiedziec ze wybaczylas choc nigdy tego nie wybaczysz... zawsze bedziesz to pamietac. byc z nim dalej mozesz byc ale co to za bycie jak juz mu nigdy nie zaufasz i do konca zycia bedziesz nie pewna..... z czasem nawet wielka milosc blednie wiem to po sobie! jestem po rozwodzie i wierz mi lepiej byc samemu niz tkwic z kims takim

gość
gość nigdy nie wybacza się zdrady mężczyznie pamiętaj o tym dobrze ci radzę
powiedziała, co wiedziała. A kobiecie można wybaczyć??
Można, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie - ja sie dowiedziałem niedawno o zdradzie żony i może nie tyle wybaczyłem, co po prostu nie chcę o tym pamiętać. Nie i już. Ona jest dla mnie cholernie ważną osobą, którą diabelnie kocham. I w Jej zdradzie dopatrywałem się swoich zaniedbań. Co nieco znalazłem i staram się nad sobą ostro pracować - jednocześnie postawiłem kilka warunków z których najważniejszym jest szczerość. Nie kochasz mnie i chcesz być z kimś innym?? OK, tylko mi o tym powiedz...
Czy warto dać drugą szansę?? Z doświadczenia powiem, że tak - spójrz facetowi głęboko w oczy i zobacz, czy przepraszające pokazują prawdę i szczerość, a potem postaraj się zapomnieć. Przede wszystkim w łóżku.

Poczytaj jak to wygląda z drugiej strony:http://forum.(...)2101210
Gratuluję mądrej wypowiedzi , mądrości życiowej i dojrzałości. Życzę Panu powodzenia!!!!

Niezmiernie śmieszy mnie, gdy ktoś zdradę argumentuje "bo w związku było coś nie tak"... toż to kpina... za takie "hasło" ten ktoś powinien być "wysterylizowany". Jeśli w związku jest coś nie tak to kuźwa to naprawiamy, a dzisiaj jest niezmierna tendencja - "jest w związku do dupy to dam dupy" bądź "jest w związku do dupy to poszukam jakiejś dupy"... a już skrajnym chamstwem i totalnym brakiem moralności jest mówienie skrzywdzonemu partnerowi zapychaczy w stylu "to była chwila słabości"... przecież ona dobrze wiedziała przed kim rozkłada nogi, a on dobrze wiedział między czyje nogi wchodzi. Seks to nie pstryknięcie palcami... dobrze wiedzieli co robią. Zdrada to zaprzeczenie jakiejkolwiek miłości, jakiegokolwiek uczucia... daj sobie z Nim spokój,.. będzie boleć, ale z czasem przejdzie, a jak poznasz kogoś kto naprawdę na Ciebie zasługuje to uczucie i pamięć o nim zniknie niemal całkowicie. Życzę Ci tego i jako mężczyzna proszę byś nie wybaczała "tego" mężczyźnie.

KillD

gość Niezmiernie śmieszy mnie, gdy ktoś zdradę argumentuje "bo w związku było coś nie tak"... toż to kpina... za takie "hasło" ten ktoś powinien być "wysterylizowany". Jeśli w związku jest coś nie tak to kuźwa to naprawiamy, a dzisiaj jest niezmierna tendencja - "jest w związku do dupy to dam dupy" bądź "jest w związku do dupy to poszukam jakiejś dupy"... a już skrajnym chamstwem i totalnym brakiem moralności jest mówienie skrzywdzonemu partnerowi zapychaczy w stylu "to była chwila słabości"... przecież ona dobrze wiedziała przed kim rozkłada nogi, a on dobrze wiedział między czyje nogi wchodzi. Seks to nie pstryknięcie palcami... dobrze wiedzieli co robią. Zdrada to zaprzeczenie jakiejkolwiek miłości, jakiegokolwiek uczucia... daj sobie z Nim spokój,.. będzie boleć, ale z czasem przejdzie, a jak poznasz kogoś kto naprawdę na Ciebie zasługuje to uczucie i pamięć o nim zniknie niemal całkowicie. Życzę Ci tego i jako mężczyzna proszę byś nie wybaczała "tego" mężczyźnie.

KillD
chyba ci podziękuję za tą wypowiedź bo już bym żadnemu mężczyźnie nie zaufała...

CZOJAJestem 30 lat po ślubie i właśnie doszły do mnie jakieś słuchy że mój mąż miał inną kobietę lub kobiety,nic nie mogę mu udowodnić,mąż zarzeka się że nigdy mnie zdradził i całe życie kochał i kocha,ale ja cały czas myślę o tym i już nie daję sobie rady.Wiem że jeżeli mnie zdradził to nigdy się do tego nie przyzna .Chciałabym poznać jaka jest prawda,nie mogę spać,nie mogę tego zapomnieć,ale nie mogę nic zrobić bo nie wiem jaka jest prawda.Szukałam jakiegoś tropu ale wszystkie okazały się nieprawdziwe,ale to mogło być 28 lat temu,trudno znależć prawdę.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy zdradę da się wybaczyć?