259
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19 tys.
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +0
259 ppt ?

Czym mogę poprawić pamięć i koncentrację? (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czym mogę poprawić pamięć i koncentrację?

Napisał(a): Gość -

Od zawsze jestem troche roztargniony i zapominalski , troche mnie to irytuje, czy moge jakos cwiczyc pamiec ? czy sa jakies preparaty lub jakies specyfiki, ktore pomoga mi chociaz czesciowo "poprawic" sie ?

Kolezanka radzi mi dietę obfita w witaminy z gr. B oraz C i E, a także magnez, żelazo, cynk, potas, fosfor.

A łykac żeń-szeń, lecytynę.

A jakie sa wasze rady?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czym mogę poprawić pamięć i koncentrację?

Wiesz co, zerknij sobie tutaj http://www.e-lek.pl/l100168,koncentracja-pamiec,1,,false.html na tej stronie znajdziesz mnóstwo leków, suplementów poprawiających koncentracje. Jeżeli o mnie chodzi, to od czasu, do czasu zażywam lecytynę - dość dobrze działa, już po kilkunastu minutach od zażycia czuję się lepiej i chce mi się cokolwiek robić. Myślę, że może ci to pomóc.

Reklama

Musiałbyś chyba łykać jakieś suple. Ja jak się uczyłem do matury to sobie łykałem "sesję" i plusssza active. Czy mi to jakoś pomogło? Nie wiem może. Maturę zdałem dosyć dobrze więc na pewno nie zaszkodziło. Ale żeby miec jakieś lepsze efekty musiałbyś to łykać przez dłuższy czas.

Poza suplementami również istnieje szereg sposobów na poprawę koncentracji i pamięci. Po pierwsze odpowiednia dieta, bogata w witaminy, tłuszcze jako osłonka neuronów które decydują o szybkim przepływie informacji przez włókna nerwowe. Dobrym źródłem są tłuste ryby jak tuńczyk, łosoś , pstrąg makrela, śledź. Aby się rozwijać mózg potrzebuje: żelaza, jodu(jw.ryby), cynku (oleje roślinne), białek (mięso,jaja) Mózg karmi się białkiem i energia. Witaminy dla mózgu to B6. Ponoć jeszcze orzechy pozytywnie wpływają na nasz mózg i pamięć. A co z koncentracją? Wcinaj witaminy, wysypiaj się(!!!) i zażywaj dużo ruchu

Reklama

Nie wiem czy powinno się łykać taką ilość witamin.Może lepiej znaleźć jakiś jeden suplement, który by je wszystkie zawierał/ na przykład taki http://www.e-lek.pl/105121,sensilab-dobra-koncentracja,100050.html Przypuszczam,ze pierwsze efekty będą odczuwalne po około dwóch, trzech tygodniach. No i trzeba koniecznie znajdywać czas na relaks, mózg też musi wypoczywac inaczej nie funkcjonuje prawidłowo

Napisał(a): Ret5laW -

Trzeba przede wszystkim ćwiczyć,ćwiczyć,ćwiczyć.Trening czyni mistrza a więc dużo czytać,rozwiązywać łamigłówki(krzyżówki,sudoku,szarady rebusy itp),zadania matematyczne,uczyć się na pamięć wierszy.Dieta też jest ważna ale nie bezmyślne łykanie farmaceutyków reklamowanych na każdym kroku,a urozmaicone menu naszego,codziennego jadłospisu.A więc do dzieła.

A ja myślę, że po pierwsze dobrze by było łykać, albo pić jakieś suplementy diety, które pomogą w poprawie pamięci i koncentracji, jak na przykład takie, o których pisała engi. ale też możesz zacząć stosować ćwiczenia, które pomogą ci poprawić tą pamięć i koncentrację. Myślę, że jak trochę poszperasz po necie to znajdziesz takie ćwiczenia.
No i wiesz myślę, że sport powinien ci pomóc.

Na poprawę pamięci mogę polecić North Memo. Zawiera m.in lecytynę i fosfatydyloserynę, wpływające na pamięć- niestety wraz z wiekiem trzeba sobie pomagać:) Pamięć można też oczywiście "gimnastykować" przez rozwiązywanie łamigłówek czy też nawet czytanie.

hm, ja zawsze byłem zdania, że w poprawie pracy mózgu dieta nie ma aż tak wielkiego znaczenia... oczywiście zdrowe odżywienie jest jak najbardziej zalecane, aczkolwiek do poprawy wspomnianych procesów zostały opracowane specjalne techniki, np mapowanie myśli - metoda, która pozwala obrazowo myśleć, szybciej kojarzyć i dochodzić do spójnych, logicznych wniosków. jest ona raczej mało znana w Polsce, ale rozwija się - mamy już dwóch trenerów mindmappingu, w tym Pana Jarosława Mateńskiego - założyciela strony mayagency.com.pl, na której można znaleźć wiele informacji odnośnie wspomnianej przeze mnie metody... ;)

Suplemety to ostateczność moim zdaniem. Po co się truć chemią od razu? Wystarczy zmienić tryb życia i dietę. Można sobie ćwiczyć pamięć i koncentrację poprzez różne zabawy logiczne, czy nawet dostępne na sieci gry logiczne. Ćwiczenia na pamięć widzialam dostępne również online:http://www.dl(...)zgu.pl/
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co jest dobre na pamięć i koncentrację
  • co jest dobre na pamiec i koncentracje
  • coś dobrego na pamięć i koncentrację
  • jak poprawić pamięć i koncentrację
  • co poprawia pami i koncentracj forum
  • suplement diety na pamięć
  • witaminy na poprawe koncentracji
  • na pamięć i koncentrację opinie
  • na pami i koncentracj forum
  • tabletki na pami forum
  • dobry lek na pamięć i koncentrację
  • suplementy na pamięć
  • co dobrego na pamięć i koncentrację
  • co jest dobre na pamięć i koncentrację
  • lek na poprawę pamięci i koncentracji
Do góry strony: Czym mogę poprawić pamięć i koncentrację?