405
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń33 tys.
  • Odpowiedzi68
  • Ocen na +0
405 ppt ?

Czym wspomóc laktację oprócz popularnych herbatek laktacyjnych? (69)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czym wspomóc laktację oprócz popularnych herbatek laktacyjnych?

Napisał(a): ANKIEL -

Witam, mam duże piersi, w ciąży zwiększyły się o prawie dwa rozmiary, mimo tego czasami brakuje mi pokarmu dla Córeczki i muszę ratować się sztucznym mlekiem. Pijam codziennie herbatkę z HIPPA, jest bardzo dobra, rzeczywiście pomaga mi, ale może są jeszcze jakieś inne sposoby, o których nie wiem :( Chętnie skorzystałabym z Waszych rad, jak u Was z laktacją, czy karmicie piersią i jak długo? Moja Daria kończy właśnie dwa miesiące. Zależy mi, żeby Ją jak najdłużej i jak najczęściej karmić moim mlekiem. Pozdrawiam wszystkie Mamy!
INTERIA.PL

Re: Czym wspomóc laktację oprócz popularnych herbatek laktacyjnych?

Napisał(a): Gość -

Mój synek ma półtora roku i jeszcze nie ba się odstawić....:)))
Do 6miesiąca karmiłam wyłącznie piersią, zresztą mały kompletnie nie potrafi jeść z butelki..
Nie piłam herbatek., ale z własnego doświadczenia wiem że nie ma skuteczniejszego sposobu na pobudzenie laktacji jak częste przystawianie dziecka do piersi... nasz organizm dostosowuje się do potrzeb dziecka. Jeżeli dokarmiasz córeczkę może nie chcieć ssać piersi...butelka jest "łatwiejsza''...
a co do picia... ogólnie trzeba bardzo dużo pić....tak jak mówiłam ja nie stosowałam specjalnych herbatek, piłam to co lubiłam, i jak Ci ktoś powie że to musi być np mleko, to też bzdura....
Ale dlaczego dokarmiasz małą? czy za mało przybiera na wadze?

Ps.
Z własnych obserwacji zauważyłam ,że mamy mające duże biusty częściej mają problem z pokarmem...Ciekawe dlaczego tak się dzieje?

Napisał(a): ANKIEL -

Już w szpitalu Mała źle ciągnęła i musiałam dokarmić ją butelką, bo dwa razy spadła na wadze i nie chcieli nas wypisać! Na początku w domu też miałam problemy, teraz jest już lepiej, Daria jest dużym łakomczuchem, ale z piersi niewiele je i w efekcie z samej piersi jest non stop głodna, a to oznacza krzyk i marudzenie. Męczyła się zarówno ona jak i ja, dlatego zaczęłam się ratować butelką. Przy piersi owszem uspokaja się, zasypia, ale na pełne jedzenie już chyba nie ma szans!

Reklama

Napisał(a): Gość -

No cóż, jak chcesz karmić, to głównie sprawa psychiki.... na upartego tłumaczysz sobie że musisz wykarmić swoje dziecko.... wyobraź sobie sytuację że nie masz innego wyboru...(musisz w to sama uwierzyć).....
Organizm matki biologicznie jest przystosowany do dziecka...
A niestety w szpitalu nie ma na ogół fachowej pomocy, jak karmić.... Im łatwiej jest dzidziusiowi butelkę podać....
W każdym razie nie rezygnuj!!!!! Jeżeli mała chce być przystawiana do piersi co półgodziny....to ją przystawiaj!!!! Jeżeli masz taką możliwość.....To że dziecko się nakarmi i śpi trzy godziny, zależy od indywidualnego charakteru dzidziusia....i raczej do bajek zaliczyć można...:)))

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Nareszcie pozbyłam się cellulitu i sporo schudłam. Czego ja nie próbowałam..kremy , rygorystyczne diety, ćwiczenia, maści, zioła, różności i prawie nic mi to nie dawało. Wystarczyła zwykła dieta i odpowiednie ćwiczenia , żeby w końcu się tego pozbyć...Pomoc uzyskałam z internetu dla chętnych kontakt: treningdieta@gmail.com Pozdrawiam.

Napisał(a): marta2008 -

mieszkam w uk tutaj klada duzy nacisk na edukacje mlodych mam, masz grupy wsparcia dla karmiacych i odwiedzaja cie polozne i ekspertki od laktacj.
MOJA RADA:
sprobuj odciagac mleko laktatorem. czestsza stymulacj piersi pobudzi produkcje mleka, a takie odciagniete mleko bedziesz mogla podac dziecku zamiast sztucznej mieszanki.
powodzenia, mama 10 dniowego kubusia

ja również za zachęcam do przedstawiania malutkiej jak najczęściej do piersi bo to najskuteczniejszy sposób na pobudzenie laktacji, wiem coś o tym bo mam 2 córeczki i młodsza choć ma 10 m-cy nadal jest na cycu.

Ps.
Z własnych obserwacji zauważyłam ,że mamy mające duże biusty częściej mają problem z pokarmem...Ciekawe dlaczego tak się dzieje?[/cytat]

Ja przy każdej ciąży (2 w odstępie 10 lat) miałam wielkie piersi i mnóstwo pokarmu,więc to nie zależy od wielkości piersi,tylko od innych czynników - zewnętrznych i wewnętrznych.
Pierwszą córkę karmiłam do roku i sama przestała jeść cycka,druga za niedługo będzie miała 2 urodziny i ani myśli przestać doić.
Pokarmu jest tyle,że starczy dla dziecka i jeśli nie chudnie lub nie stoi w miejscu waga to nie ma problemu,Dzieci mają takie okresy w swoim życiu,że raz jedzą mniej raz więcej.Zobaczysz to samo za rok,5 lat i 10..... a dziecko je z butelki bo - albo jest leniuszkiem i tak łatwiej i szybciej ,albo źle przystawiasz dziecko do piersi i się nie najada.

Napisał(a): MARIAH -

ANKIEL Witam, mam duże piersi, w ciąży zwiększyły się o prawie dwa rozmiary, mimo tego czasami brakuje mi pokarmu dla Córeczki i muszę ratować się sztucznym mlekiem. Pijam codziennie herbatkę z HIPPA, jest bardzo dobra, rzeczywiście pomaga mi, ale może są jeszcze jakieś inne sposoby, o których nie wiem :( Chętnie skorzystałabym z Waszych rad, jak u Was z laktacją, czy karmicie piersią i jak długo? Moja Daria kończy właśnie dwa miesiące. Zależy mi, żeby Ją jak najdłużej i jak najczęściej karmić moim mlekiem. Pozdrawiam wszystkie Mamy!
BARDZO DOBRA NA POKARM JEST HERBATKA Z KOPRU WŁOSKIEGO

Ja karmiłam synka 2,5 roku. moje piersi przed ciążą miseczka A. po porodzie pokarmu miałam tyle, że wykarmiłabym jeszcze dwójkę. Moja mama kazała mi karmić małego jak najczęściej i to się sprawdziło.odstawiłam od piersi synka tylko dlatego, że dostałam zapalenia przydatków i łykałam antybiotyki i tak się skończyło moje karmienie:)

najwazniejsze to przystawiac czesto dziecko do piersi, za kazdym razem kiedy wydaje sie ze szuka piersi. SZCEGOLNIE KORZYSTNE JEST PRZYSTAWIANIE DZIECKA DO PIERSI W NOCY, SZCZEGOLNIE NA POCZATKU. TO DOBRZE JESLI DZIECKO DUZO SSIE W NOCY W PIERWSZYCH TYGODNIACH, CHOC JEST TO WYCERPUJACE DLA MAMY. W nocy hormon prolaktyna ma wysoki poziom i dlatego ssanie piersi lepiej stymuluje produkcje mleka.
Moje dzieci mialy oboje duze apetyty. Zauwazylam ze herbatki mnie akurat pomagaja, faktycznie widze roznice w ilosci mleka kiedy wypije napar, synka 2 lata temu dokarmialam butelka i nie wiedzialam o herbatkach, a teraz coreczka przez 6 miesiecy pila tylko piers i wspaniale rosnie a ja raz dziennie pije napar.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak wspomóc laktację
  • laktacja.pl
  • jak wspomoc laktacje
  • jak wspomóc laktacje
  • laktacja pl
  • czym wspomóc laktację
  • co robic by wspomoc laktacje
  • jak wspomóc laktacje
  • laktacja
  • jakwspomóc laktację
  • jak wspomóc laktację laktatorem
  • herbatki laktacyjne w uk
Do góry strony: Czym wspomóc laktację oprócz popularnych herbatek laktacyjnych?