161
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +21
161 ppt ?

Czym wybielić firanki? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czym wybielić firanki?

Napisał(a): ~PaniDOmu -

Pranie firanek to moja zmora, nigdy nie są wystarczająco śnieżnobiałe, a potem trzeba je jeszcze prasować i wieszać.. Moje drogie - czym wybielić firanki? Może znacie jakieś sposoby, które nie są zbyt czasochłonne i nie wymagają długiego namaczania? Jak prać firanki, żeby nie trzeba było dodatkowo zajmować się ich wybielaniem? Chyba, że tak się nie da, wtedy po prostu dajcie znać, jak wybielić firanki skutecznie..
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czym wybielić firanki?

Napisał(a): olianka -

Z domowych babcinych sposobów, skuteczny jest też proszek do pieczenia, wystarczy jedno opakowanie proszku do pieczenia na 5 litrów. Jeszcze lepszym sposobem są skorupki od jajek - skorupki umieszcza się w lnianym woreczku, a potem wrzuca do bębna pralki, następnie normalnie się pierze w pralce.

Reklama

Re: Czym wybielić firanki?

Napisał(a): ~ciociawiesia -

Skorupki od jajek to sposób stary jak świat. Działa. Wystarczy tylko wrzucić skorupki do jakiegoś woreczka i potem do pralki. Uruchamiasz pralkę i po sprawie. Powinno pomóc także wybielaniu bielizny. Skorupki od jajek to sposób w 100% naturalny wybielacz, można też wrzucić kilka takich woreczków ze skorupkami, szczególnie przy mocno zaplamionych ubraniach, bo i z takimi dadzą sobie radę skorupki.

Reklama

Re: Czym wybielić firanki?

Napisał(a): ~Majka -

Ja firanki oddaje do pralni bo wiem, że nikt mi tak dobrze firanek nie upierze jak w pralni. Od lat oddaje pościel do pralni Elbo w Łodzi. Pranie z pralni Elbo jest najlepsze pod słonce i z tego co wiem obsługują też restaurację i hotele, żeli chodzi o pranie masowe.

Re: Czym wybielić firanki?

Napisał(a): BIokujRekIamy -

Update 2018-08-27. Pelne 10 tekstow na adresie utn pl/Interia-Mordoru
Ekspert od wirtuaIu poIeca... JesIi ktos ma w przegladarce na komputerze stacjonarnym komunikat, przy wejsciu na witryne, czy na odtwarzaczu wideo formatu html5 o wylaczenie biokowania reklam, to zastosuj w przegladarce rozszerzenie AdGuard Blocker Content (odinstaluj przestarzaly adblock, lub uBlock)
Adguard oprocz bIokowania reklam (mozliwosc dodania regul uzytkownika) ma tez filtr elementow szpiegujacych, z najbardziej wszechstronna lista roznych licznikow i narzedzi analizy sieci, nie potrzeba Ghostery, Malwarebytes, AdMuncher i podobnych. Przeciwdziala sledzeniu, czyli zbieraniu informacji przez komercyjnych cwaniakow gdzie wchodzimy w internecie, w co klikamy i wiele wiecej.
Jesli ktos napotka problem z wykrywaniem blokowania reklam na jakiejs witrynie, czy w nowej wersji odtwarzacza video html5, to po przez formularz w opcjach zglosic na Github AdGuarda do MajkiIT.

Kto sie boi ruskiego codu, to stosowac rownie skutecznego co AdGuard nastepce AB+, czyli NanoDefender+NanoAdblocker - warunek na dzis, to przegladarki oparte o Chromium, czyli Chrome, Yandex. Opera, (Opera v55 desktop dodala do swojego bIockera liste neutralizujaca komunikaty o wylaczenie bIokowania reklam i wbudowala komunikatory Messenger, WhatsApp, Telegram, vKontakt) itp.

Na urzadzeniach mobilnych koniecznie stosowac przegladarke Yandex Browser with Protect - silnik Blink, Chromium (wyszukac w sklepie Androida - entuzjastyczne opinie ktore potwierdzam), lub wersje beta, kiedy sie komus sypie na smartfonie. Przegladarka ma szyfrowanie pakietow przy publicznym laczu wifi i skan sciaganych plikow na obecnosc wirusow przez modul Kaspersky lab, wbudowane podstawowe rozszerzenia typu notatnik. Yandex ma opcje kompresji danych i video on/off (licencja Opery Turbo - mobilnie oszczedzanie danych pakietowych a zarazem firmowe proxy), lub Samsung Internet Browser - wespol z apk. AdGuard, darmowo dziala tylko z tymi dwiema przegladarkami mobilnymi! Przegladarka ma wiele najlepszych rozwiazan znanych z Opery, ale jest jeszcze szybsza.

Przy darmowej mobilnej wersji AdGuard (Android 5.0 i nowszy) nigdy nie konsumowac tresci za pomoca dedykowanych aplikacji mobilnych komercyjnych portaIi, bo tam nie bedzie mozna bIokowac zbednych a irytujacych elementow.

W rozszerzeniu i apk. AdGuard zalaczyc dodatkowo filtry w Wszystkie fiItry/lnne: AdbIock Warning, Anti-AdbIock KiIIer, MaIware Domains, Prebake, Spam404, KAD-Przekrety subkrybcji SMS, Annoyances, NoCoin, AlleBlock elementy e-commerce. Mozna opcjonalnie wlaczyc AdbIock&uBIock p.I., cookies p.I., i AdGuard supplement, Polski social, Polish RSS i odznaczyc fiItr uzytecznych rekIam.

Jezeli kogos wkurzaja autopleje video, to rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay. Obydwa dodatki (desktop: Win, MacOS, Linux) dostepne na Yandex (hit na PC, polecany w komentarzach na dobreprogramy), Chrome, Opere, Firefoxa i Safari.

Pilnujac aktualizacji i poprawnej, acz prostej konfiguracji gwarancja, ze tak na desktop, jak i mobilnie w duecie Yandex/S.I.B. - AdGuard, nie zobaczycie zadnych rekIam, wyskakujacych okienek, pustych pol po rekIamach, komunikatow o wylaczenie rekIam i pochodnych RODO - sprawdz w Yandex czy masz zalaczona opcje Hide ads on this site i Block Content! Od tego momentu komfortowe surfowanie przyspieszy.
Dodatki i apki sa bardzo przyjazne dla laika, wiec dla kazdego szybko i latwo. Ja lipy nie polecam :)
Ruskie aplikacje sa idealne do skutecznego pozbawiania zyskow skrajnie komercyjne zachodnie portaIe (boja sie ich jak zarazy). Co do szpiegowania; wszystkie przegladarki, szczególnie mobilne probuja szpiegowac (domyslne ustawienia - oprocz rootowanych, modowanych systemow, bo wtedy mozna uprawnienia aplikacjom odebrac) a Rosja to obcy obszar gospodarczy, polityczny i prawny, wiec info o zachowaniach internautow u nas, zda im sie jak psu na bude. Dlatego trolle i pracownicy IT przestancie wypisywac dezinformujace brednie! DeRricCk
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czym wybielić firanki?