100
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +0
100 ppt ?

Czym zastąpić słodycze ? (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czym zastąpić słodycze ?

Napisał(a): Gość -

Moi Drodzy,

poradźcie mi czym mogłabym zastąpić słodycze w czasie diety ? Potrafię zrezygnować ze wszystkiego do jedzenia ale wszystkie moje diety były nieudane właśnie przez słodycze :( Potrafie dziennie zjeść 4 batoniki :( a wieczorami gdy wracam z pracy zamiast posiłku wole zjeść jakieś ciastka. Jest na to jakaś rada ?

pozdrawiam ciepło ;)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czym zastąpić słodycze ?

Napisał(a): gość -

PIANKA

2 łyżki żelatyny
niecała szklanka mleka
duży kubek jogurtu (400g)
3 łyżki słodziku w pudrze
szczypta cynamonu
szczypta kardamonu (lub rozbite w moździerzu nasiona z 5 strąków)

Mleko wlać do garnka, posypać żelatyną, odczekać 20 min, aż napęcznieje.
Wsypać do mleka cynamon, kardamon, słodzik, podgrzać mleko (lekko!), aż żelatyna się rozpuści. Mleko nie może być gorące, bo się jogurt zetnie.
Wlać jogurt, dokładnie wymieszać, wlać do wysokich szklanek, wstawić do lodówki na kilka godzin.

Ja jeszcze robię (nieco wcześniej) kawę rozpuszczalną i mocną herbatę owocową, studzę, do każdej dodaję łyżkę żelatyny, wylewam do płaskich miseczek i wstawiam do lodówki. Potem kroję na kwadraciki, wkładam do szklanek, i dopiero zalewam białą masą. Deser jest śliczny i pyszny.

Reklama

Dobre są preparaty z chromem - ograniczają apetyt na słodkie - o ile się nie jest na chrom uczulonym. Można też jeść suszone owoce - morele, śliwki, żurawina - oczywiście w rozsądnych ilościach - są smaczne, zdrowe i do tego mają sporo mikroelementów. Można też samemu "sporządzić" coś słodkiego, tyle, że zamiast zwykłego cukru używamy ksylitolu lub cukru ze stewii {o ile uda się go nabyć). Na pewno nie używamy cukru trzcinowego, słodzików (podobno nie są najzdrowsze) no i miodu - jest zdrowy ale zbyt kaloryczny. Można też pogryzać świeże ulubione owoce - szczególnie polecam świeżego ananasa - byle nie był przejrzały, bo wtedy jest niesmaczny. To, o czym napisałam, wypróbowałam sama gdy odchudzając się zrzuciłam ponad 30 kg w ciągu ok. 8 miesięcy: rozdzielna dieta insulinowa (zmodyfikowana do własnych upodobań), bardzo dużo ruchu, maksymalne ograniczenie słodyczy i wsparcie różnymi suplementami diety, alkohol - od święta. Do tego zielona i czerwona herbata. A zamiast batoników - jakieś drobne przyjemności, na które sobie pozwalam zwykle rzadko - podczas odchudzania warto sobie sprawiać takie małe nagrody. Powodzenia!!!

Reklama

Słodycze należy zastąpić orzechami, owocami, kokosem i ciemną czekoladą. Jeśli chcemy ciastka, robimy je z mąki typu 2000 i słodzimy miodem, dodajemy np. płatki żytnie, generalnie chodzi o dużą ilość błonnika. Naturalny słodzik to stevia, ale nie każdemu pasuje. Jeśli do tej diety dodamy warzywa, rybę i wyrzucimy smażone na tłuszczu potrawy (spożywamy tylko oliwę na zimno, ewentualnie smażymy na niej jajko, warzywa, czyli coś co można szybko podsmażyć, rezygnujemy z oleju), margarynę (zastępujemy masłem min. 82% tłuszczu) białe pieczywo, białą mąkę i cukier oraz każdą chemię (pakowane jedzenie typu chipsy, popcorn, mrożona pizza, serki, kiełbasa, szynka, parówki itp.), to w połączeniu z umiarkowanym spożyciem i ruchem szybko zrzucimy zbędne kilogramy. Nie tykamy takich rzeczy jak mleko i przetwory z niego, pijemy tylko wodę niegazowaną, świeżo wyciśnięte soki z owoców i warzyw oraz zieloną herbatę. Jemy powoli, dokładnie przeżuwając.
Bardzo fajny przepis na zaspokojenie chęci na słodycze: 2 banany (nie mogą być zbyt dojrzałe czyli żółte ale bez ciemnych plamek) i 3 jajka razem z łyżką siemienia lnianego miksujemy w małym blenderze, aż się zrobi dość gęsty, ale nie za bardzo, trzeba popróbować. Wychodzi świetny kogel-mogel, uzależniłem się od niego.
Jest jeszcze kilka zasad - nie łączymy bądź mocno ograniczamy łączenie białek z węglowodanami, bo długo to trawimy, a im dłużej trawimy tym bardziej tyjemy, dlatego że więcej wchłaniamy. Jeśli zwiększymy ilość błonnika w diecie, to szybciej się pozbędziemy jedzenia, co również ograniczy tycie, czyli eliminujemy również biały ryż.
Marchewka i ziemniaki są bardziej kaloryczne po ugotowaniu, więc marchewkę spożywamy na surowo, a ziemniaki ugotowane tylko w mundurkach lub upieczone bez tłuszczu (na papierze do pieczenia).
Ot cała filozofia zdrowej żywności i dobrej wagi :)

tak jak niektorzy pisali wcześniej,duzo owoców, surowych i suszonych(morele,banany,jablko,gruszka itp) do tego ogranicz albo calkowicie zrezygnuj z kawy!! jesli juz to herbata zielona lub czarna i czerwona ,ma wiecej kofeiny niz kawa a nie szkodzi tak mocno przy diecie.

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu.
Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

Słodycze wytwarzają endorfiny ale tylko pozornie czujemy się szczęśliwi jedząc je, najlepszą metodą jest zamienić słodycze na sport dzięki któremu czujemy się podobnie ale dużo dłużej a oprócz owoce, orzechy itp. słodycze to zbędny cukier nie koniecznie trzeba z nich rezygnować ale ograniczyć w znacznym stopniu bo sama dieta nie da takich rezultatów jak dieta i sport ;) Pozdrawiam

kup sobie dobry, naturalny miod, i kakao gorzkie, w malym kubeczku u na jedna lyzeczke miodu, daj 2 lyzeczk kakao i mieszaj, az do uzyskania jednolitej masy.
nie jest to moze bardzo wygledne, ale ma super smak -bo miodu sie juz nei czuje, czuc tylko pyszne slodkie kakao i ma duzo pozytywnych wlasciwosci. Nie zrazaj sie tylko tym miodem, bo z tego co wiem to duzo osob nie lubi miodu i to ich odstrasza, natomiast z gorzkim kakaem nie bedzie go czuc.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czym zastąpić słodycze
  • czym zastapic slodycze
  • zamieniałam słodycze na owoce
  • jak zastapic ochote na slodkie
  • czym zastapic slodycze na diecie
  • Jak zastąpić chęć jedzenia słodyczy
  • dieta czym zastapic slodycze
  • czym zastapic chec na slodycze
Do góry strony: Czym zastąpić słodycze ?