694
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń38 tys.
  • Odpowiedzi314
  • Ocen na +0
694 ppt ?

Czystość przedmałżeńska - warto? (315)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Czystość przedmałżeńska - warto?

Napisał(a): gość -

Również jestem osobą wierzącą i choć od małego byłam uczona ścisłych zasad jak czystość przedmałżeńska, to zawsze starałam się je zgłębiać, dlaczego ma być a nie inaczej. Sporo można na ten temat mówić, bo jest dość delikatny. Ale po wysłuchaniu wielu opinii i z doświadczenia (nie tylko mojego) wiem, że WARTO zachować dziewictwo przed ślubem.

Argumenty typu "musisz uprawiać z nim/nią seks przed ślubem, bo musisz sprawdzić czy pasujecie do siebie" jest dla mnie śmieszne i idiotyczne, bo widać, że dla tego kogoś ślub jest tylko papierkiem. Nie wstępuje się z kimś w związek małżeński, bo ten ktoś jest dobry w łóżku!!!!
Dla mnie czystość przedmałżeńska to m. in. dar, który chce ofiarować jednej jedynej wyjątkowej osobie - mojemu wybrakowi serca. Ponadto z doświadczenia wiem, że faceci bardziej szanują kobiety, które nie oddają im się tak od razu. Faceci w naturze mają zapisane, że muszą walczyć. A jak będą traktować coś, co zdobyli bez wysiłku?

Mam 21 lat. Miałam do tej pory 4 chłopaków. Wszyscy już wcześniej uprawiali seks i namawiali mnie do tego. Obecnie jestem z facetem, który, choć nie uprawiał seksu, jest w tej kwestii bardziej uświadomiony niż reszta. Również on chce seksu ze mną, ale szanuje mnie, a więc i moją decyzję o czystości.

Jeśli Twój chłopak Cię kocha, to również Cię szanuje. Jeśli Cię szanuje, to zrozumie Twoją decyzję. Pozostań wierna sobie i swoim przekonaniom, a nigdy w życiu się nie zagubisz!!!!

Czy warto? TAK.
Czy trudno? Cholernie, szczególnie jeśli nie ma się wsparcia w tej drugiej połówce..

Kupowanie kota w worku- to właśnie godzenie się na współżycie przed ślubem- bo tym workiem jest wtedy ciekawość, namiętność, satysfakcja ze współżycia- po ślubie zapał gaśnie, namiętność powoli się wypala i prawdziwe oblicze człowieka wygląda zupełnie inaczej, wtedy na wierzch wyłazi kocur:P
Więc to prawda- nie kupuj kota w worku i nie mierz swego związku wartością sexu, bo na tym wózku daleko nie zajedziesz.
No chyba że do "wiecznego narzeczeństwa" (czyt. konkubinat) lub do szybkiego rozwodu:(

Reklama

"Ja biję moją żonę już 15 lat.Zaszczułem ją jak psa, punkt 16.00 ma być w domu po pracy a z każdych zakupów jakiekolwiek robi mam widzieć paragon fiskalny.Dawniej myślała ,że to ona postawi warunki ale jak dostawała systematycznie w cymbał za to ,że się buntuje to zrozumiała kto ma decydujący głos w moim domu.Biłem ją tak,żeby nie było śladów pobicia bo mogła by pójść na obdukcję,uderzałem w brzuch,nerki wątrobę.WYkręcałem karkiem tak,że dziś ma uszkodzony odcinek piersiowy kręgosłupa i drętwieje jej prawa ręka ale opłacało się bo dzis już 2 razy nie muszę do niej mówić po pierwszej komendzie idzie posłusznie jak baranek i robi co powiedziałem.Raz napędziła mi strachu jak za mocno uderzyłem ją w żebra i miała 2 pęknięcia ale w szpitalu powiedziała ,że pośliznęła się przy odśnieżaniu i miała szczęście bo jak by strzeliła z ucha to by poniosła śmierć na miejscu po powrocie do chaupy"

Chyba jesteś żywym wcieleniem mojego starego, a mógł pojść na terapię AA i żyć jak człowiek ale wolał żyć tak jak Ty... jak zwierzę.
Dziś gnije on w samotności, ma zjawy, lęki, nie ma już mu kto służyć, ryczy jak bóbr i usycha z tęsknoty- a wszyscy mają na niego wyjebane.
Tego samego życzę Tobie -.-

pomyśl sobie co będzie jak Cię zostawi. Teraz wydaje Ci się to nieprawdopodobne ale faci są jak himalaiści - zdobędzie jeden szczyt zacznie marzyć o nastepnym.
Znajdź sobie faceta, który postanwi, że będziesz tą jedyną i poczeka na ślub.
Wyobraż sobie że po seksie bez zobowiazań (bo przecież na waszym etapie tak będzie) zostawi Cię, będziesz musiała ułożyć sobie życie na nowo, spotkasz kolejnego faceta i będziesz musiała mu powiedzieć o poprzednim. Jest wielu takich jak ja którzy tego nie zaakceptują - z tego powodu musaiałem się rozstać.
Nie potrafię zrozumiec dlaczego kobiety marzą o pieknej sukni, ślubie w kościele i mężu który ich nie zdradzi a same zdradźaja przed ślubem - bo tak to trzeba nazwać, nawet jeśli nie znaja swojego przyszłego męża.
Pozdrawiam i wielki szacun dla szanujących się Kobiet.

Reklama

Od lat wiadomo, że każda kobieta pasuje do każdego mężczyny, tak Bóg nas stworzył i trudno, żeby coś nie poasowało. Trudniej z dopasowaniem temperamentów, charakterów, wartosci i innych ... Zamiast iść z facetem do łóżka, popracuj nad dopasowaniem tego co jest podstawą w związku. Skoro jesteś wierzaca to sprawa jest prosta, spójrza na przykazania i sie do nich zastosuj. Polecam w tej tematyce O. Knotza i nie tylko .
Dla pociechy powiem, że tez miałam podobne dylematy swego czasu, ale ciesze się, że nie zgłupiałam. Facet, który nie potrafi z tym poczekać do ślubu nie daje Ci gwarancji, że będzie Ci wierny poślubie. Ja takiemu powiedziałbym co myślę, i jak mu nie pasuje to niech szuka innej. Ty jestes młoda i nie musisz się z tym spieszyć, a z pewnością znjadziesz jeszcze mężczynę swego zycia. Czekaj na odpowiedniego Faceta. Powodzenia!

Jesteśmy bardzo udanym i szczęśliwym małżeństwem od 35 lat. Mamy 4 synów. Oni też czekali z czystością do ślubu. Są wartości, które trzeba chronić. Seks bez miłości to jak człowiek obdarty ze skóry. Kobieta musi się szanować, jeśli chce, by ją szanowano. Życzę wytrwałości.

Reklama

oczywiscie ze warto czekac! my z mezem czekalismy, wiadomo ze zdarzaly sie momenty ze bylo juz blisko, ale udalo sie i sam maz mimo ze byl przeciwny czekaniu, powiedzial, iz jest bardzo szczesliwy ze seks byl juz tylko po slubie!!! dodam ze oboje jestesmy po studiach, na slub czekalismy 6 lat. nie chodzi nawet o to czy ktos jest wierzacy czy nie ale o budownie pewnej "pewnosci" i szacunku

nie !!!,jest masa ukrytych gejow ktorym pasuje czystosc przedmalzenska a po slubie seksu dalej niema.....wiadomo dlaczego ,a dziewczyna sie szczyci ze byla czysta az do slubu,
najczesciej- niestety- dla geja!
nie wyobrazam sobie nie uprawiania seksu z osoba za ktora planuje sie wyjsc !!!
jak facet nie nalega natretnie-to cos jest z nim nie tak.....
rozne historie w zyciu slyszalam dlatego.......nie warto,

ale nie mowimy tu o natretnym naleganiu, bo wiadomo, ze kazdy heteroseksualny mezczyzna bedac w dluzszym zwiazku bez seksu, natretnei nalega - faktycznie nienormalne bylo by gdyby nie nalegal i nikt tu nie mowi o sytuacji, ze facet nie nalega tylko o tym, ze niektorzy mimo, tego, ze facet nalega i tego, ze obojgu osobom jest trudno przez to przejsc jednak decyduja sie na czystosc i odkladaja seks na "po slubie", a o sytuacjach z ukrytymi gejami tez slyszalam i faktycznie jesli facet zbyt latwo i bezproblemowo zgadza sie na abstynencje warto doklaniej przyjrzec sie sytuacji

Napisał(a): Qmerta -

gość
Wyobraż sobie że po seksie bez zobowiazań (bo przecież na waszym etapie tak będzie) zostawi Cię, będziesz musiała ułożyć sobie życie na nowo, spotkasz kolejnego faceta i będziesz musiała mu powiedzieć o poprzednim. Jest wielu takich jak ja którzy tego nie zaakceptują - z tego powodu musaiałem się rozstać.
Nie potrafię zrozumiec dlaczego kobiety marzą o pieknej sukni, ślubie w kościele i mężu który ich nie zdradzi a same zdradźaja przed ślubem - bo tak to trzeba nazwać, nawet jeśli nie znaja swojego przyszłego męża.
Gdybym byl kobieta to bym przed kims takim jak ty uciekal gdzie pieprz rosnie. "Zdradzanie" przyszlego meza - to jest jakas wyzsza szkola jazdy wkrecenia sobei czegos w psychice.

Masz 22 lata jestes dziewica , on ma 29 lat, zaczal nalegac na jeszcze bardziej intywne spotkania, masz swoj rozum jesli chcesz to bedziesz sie z nim kochac jelsi nie to nie, pamietaj tylko o jednym ze jesli ci nie wyjdzie z nim w lozku to bedziesz szukala innego partnera, a jakby doszlo do slubu jak wiele osob tutaj pisalo to po pewnym czasie go zdradzisz lub sama zostaniesz zdradzona i na to my tutaj nie mamy wplywu.
Moim zdaniem powinnas sprobowas seksu to nic nie szkodzi a pozniej sama bedziesz wiedziala co oczekujesz od partnera i seksu.
Tylko pamietaj zeby to zrobic z nim jesli cos do niego czujesz.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czystość przedmałżeńska forum
  • forum zycie w czystosci a wakqcje
  • czysto przedmaeska forum
Do góry strony: Czystość przedmałżeńska - warto?