6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń51
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
6 ppt ?

dania dla matki karmiącej (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re:  dania dla matki karmiącej

Napisał(a): Gość -

polecam zupę cukiniową. młode warzywo obieram, kroję na talarki, gotuję w małej ilości wody ok.10 min., miksuję. wlewam rosół z litrowego słoika (przygotowany nawet kilka dni wcześniej>wrzący do słoika, zakręcić, poczekać aż ostygnie, do lodówki), dodaję kilka łyżek suchego makaronu, gotuję krótko mieszając. doprawić całość śmietaną, solą, pieprzem wg uznania

ja jadałam wszytsko gotowane lub duszone
pierś z kurczaka w foli duszona w piekarniku z odrobiną vegetty
ryba tak samo w foli
sos na piersi kurczaka z kaszą jęczmienną
marchewka gotowana
rosół ale tylko na kurze, żadnej wołowiny lub wieprzowiny może wywołać kolki
wędlina drobiowa

Reklama

Polecam parowar, w którym można łatwo przygotować ryż, marchewkę i mięso (pałki z kurczaka lub dobrą rybę). Poza tym krupniki i kleiki. Mięso z ograniczeniem. Jogurty tylko naturalne. Banany i gotowane jabłka na początku. Potem soki Kubusie rozcieńczone wodą, soki jabłkowe 100% , rozcieńczone. Doszły mi teraz jagody i truskawki. Polecam szpinak - może być z jogurtem naturalnym i rybę na parze. Węglowodany: makarony, ryż, ziemniaki.
Makaron z białym serem, masełkiem i cukrem.
Ryż zmiksowany z jogurtem kremowym Zott polany rozmrożonymi truskawkami z łyżeczką cukru (wersja treściwego deseru na zimę).
Marchew i pietruszka z zupkach. Zimą polecam mrożone warzywa i owoce.
Do picia polecam wodę źródlaną, albo wymieszaną z sokiem, albo z jogurtem bądź kefirem.

Ja robię potrawke z kurczaka na rosole zaprawianą odrobina mleka.Pulpety z mięsa mielonego indyczego też sa bardzo dobre z sosem do kaszy jeczmiennej lub gryczanej jak kto woli.Robiłam nawet sos do spaghetti miksując wszystkie warzywa gotowane w rosole i doprawiając koncentratem.Poza tym pyzy, kluski śląskie,ryż z jabłkami a nawet karkówke czy schab pieczony.Poza tym polecam jabłka pieczone.jak widać nasza dieta wcale nie musi byc taka uboga.Wystarczy poprobować i pokombinować.

Reklama

Jestem mamą karmiącą.Ksawery urodził się w czerwcu,wiec to sezon truskawkowy,nie mogłam sobie odmówić(truskawek) ,potem przyszła kolej na czereśnie,wiśnie,porzeczki i resztę owoców.Dieta mamy karmiącej,zależy przede wszystkim od nas,wiadomo że nie wolno owoców cytrusowych oraz warzyw typu kapusta.Maluszka trzeba od małego przyzwyczajać do różnych smaków.//Kiedy byłam w szpitalu nie mogłam pić soku jabłkowego,nagle po 5 latach pielęgniarki zabraniają pić,nie wiem komu to szkodzi,osobiście nie przepadam za niegazowaną i ciepła wodą.//

Pozdrawiam gorąco wszystkie mamy,nie tylko te karmiące-tatusiów też.
« Wróć do tematów
Do góry strony:  dania dla matki karmiącej