46
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +11
46 ppt ?

dieta 1000 kalorii (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dieta 1000 kalorii

Napisał(a): Gość -

Dieta 1000 to błąd.
Przeanalizuj swoje dotychczasowe odżywianie, doszukaj sie przyczyn tycia/niechudnięcia i je zmodyfikuj (zmiany wprowadzaj stopniowo).
Za jakiś czas dorzuc ruch, ale taki, który lubisz i czasowo też nie przesadzaj (przetrenowanie też nie jest dobre).
Pomyśl, że będziesz robić to przez dłuższy czas, więc musi to być coś, co lubisz, a nie to, co jest dla ciebie forsowaniem się (zarówno w zakresie sposobu odżywiania, jak i ruszania). Ruch przyspiesza przemianę materii.
Chudnięcie to zdrowienie a nie tylko zmiana sylwetki. Zdrowieć należy rozsądnie, bez katowania się czyms, czemu nie podołamy przez dłuższy czas. Zdrowienie ma być skuteczne a efekt ma się utrzymywać.
Kiedyś opiszę temat obszerniej.

P.S. Jakie i ile znasz przypraw/ziół?

Reklama

Napisał(a): gość -

Po pierwsze: do każdego wzrostu, wieku dopasowana jest odpowiednia dawka kalorii, ktora najlepiej okresla dietetyk wazac Cie i mierzac. Po drugie nie przy kazdej dawce kalorii (oczywiscie pisze o dawce dziennej)czlowiek chudnie. Przykladowo moja dieta ustalona przez dietetyka wygladala tak: mierzac 158cm najpierw zaczynalam od diety 1800kcal, pozniej 1700, nastepnie 1400, a na koncu 1100kcal. Wszystko musialam wazyc.
Odpowiadajac teraz bezposrednio na Twoje pytanie- ZALEZY. Przede wszystkim trzeba stopniowo ograniczac jedzenie i wlaczyc jakas aktywnosc fizyczna...przykladowo basen jest swietna forma. Jezeli nie chcesz siegac po porade dietetyka, to proponuje samemu wprowadzic diete. Zaczynasz posilek od 7 rano i jesz co 3 godz po trochu, a systematycznie. Efekty beda widoczne szybko.

Reklama

TYRSTOR SŁYSZAŁEM, ŻE ZAPŁACIŁEŚ MAFII 5000 ZŁ ZA UMOŻLIWIENIE CI WIDZENIA Z PRZETRZYMYWANĄ DZIEWCZYNĄ , A RPO DOSZEDŁ DO WNIOSKU, ŻE NIE JESTEŚ POSZKODOWANY, CHOCIAŻ JESTEŚ,WYGLĄDA MI TO NA ROZKŁAD PAŃSTWA .PEWNIE DZIEWCZYNĘ WYWIEŻLI

Reklama

Działa, i wcale nie jest taka nie zdrowa jak nie którzy tu piszą. Te 1000 kalorii można bardzo fajnie rozłożyć i rozplanować na 5 posiłków ostatni posiłek zawsze jadłam do 19 godziny. Oczywiście zero słodyczy, chleba itd. Głównie owoce i warzywa oraz duże ilości wody, nigdy nie byłam głodna, schudłam 9 kg, tyle ile potrzebowałam. Później powoli zaczęłam wprowadzać bardziej kaloryczne rzeczy, żeby nie było efektu jojo. Waga nadal się utrzymuje, nie jem już tak niezdrowo jak przed dietą bo po prostu odzwyczaiłam się od takiego jedzenia. Polecam taką dietę ;)

Jeśli jest stosowana z głową to jak najbardziej, proszę jeść 5 razy dziennie i zapisyawać dokladnie ile i co jemy - ja schudłam na tej diecie 20 kg w 6 m-cy i zmieniłam całkowicie swoje menu. A głodna też dlugo byłam ale jak będziesz się trzymać 5 posiłków dziennie to nie dopuścisz do głodu.

jesli chcesz schudnac to najlepeij ogranicz jedzenie wieczoram, np od 18 nie jedz nic i zobaczysz ze schudniesz :)) ja tak robilam, z 64kg na 56 spadlam, szczerze nie wiem w jakim czasie, bo specjalnie na to nie patrzylam ale na pewno nie dluzej jak 2 miesiace i waga utrzymuje mi sie juz przeszlo 3 lata, tyle ze ja chyba od 17 nie jadlam, na poczatku bylo ciezko bo bylam mega glodna, ale to kwestia czasu idzie sie przyzwyczaic, najwazniejsza jest motywacja :D jednak sa tez teraz minusy, strasznie slabe mam wlosy (wypadaja mi, lamia sie, paznokcie tak samo, ogolnie mam niedobor witamin do dzis,)
Zycze powodzenia

ja schudłem na niej 20 kilo w niecałe pół roku. Było to jakieś 3 lata temu albo i 4. Efektu jojo nie było gdyż po jej zakonczeniu nie rzuciłem się na żarcie jak świnia. Efekt jojo dotyczy tylko świń. Jeśli nie jesteś świnią to dasz rade, powodzenia !

Napisał(a): Gość -

Według mnie 1000 kcal tak z marszu to zdecydowanie za mało, jeśli wcześniej jadłaś powyżej 2000 kcal. Jest to szok dla organizmu i naturalnym jest, że zaczyna się bronić - czyli dopominać się o kalorie. Stąd Twój apetyt.
Jeśli koniecznie chcesz tak bardzo ograniczać kalorie, musisz zadbać o to, by były jak najlepszej jakości, tzn. dostarczały maksymalnie dużo witamin i mikroelementów oraz miały zrównoważoną podaż białek, tłuszczy i węglowodanów. Jak już wspomnieli moi poprzednicy, wymaga to dużo zachodu i dyscypliny oraz wiedzy na temat żywności i żywienia.

Na początek polecam Ci ograniczyć ilość najbardziej szkodliwych i niszczycielskich kalorii, czyli tych pochodzących z cukru rafinowanego. Każdy mniej lub bardziej lubi słodycze lub chociaż je okazjonalnie podjada. Powodują one jednak całą masę problemów zdrowotnych i, uwierz mi, nadwaga nie jest wcale najgorszym z nich. Na początek http://bit.ly(...)1cYHPxl po więcej wiedzy i konkretne wskazówki od czego zacząć.

Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: dieta 1000 kalorii