119
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi38
  • Ocen na +6
119 ppt ?

Dieta bezglutenowa (39)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dieta bezglutenowa

Napisał(a): gość -

A po co ci taka dieta. Bez glutenu to nie znaczy dieta tylko przymus dla osób chorych na celiakie. Wtedy nie wystarczy unikanie glutenu podstawowego bo to wiadome. Trzeba gotować w domu bo wszystka żywność zawiera gluten jako wypełniacz lub polepszacz smaku. Nie ma mowy o słodkościach, słodyczach, przekąskach. Nawet ketchup, musztarda zawiera gluten. Ale i zdrowym ludziom nie polecam nadmiaru glutenu zwłaszcza że nie ma żadnych wartości odżywczych dla zdrowia to taki rodzaj kleju dlatego kluchy czy pieczywo trzyma się do kupy i nie rozpada. Osoby zdrowe dla zdrowia powinny od czasu do czasu go wymieniać na kaszę gryczaną, jaglaną, amarntus, kukurydzianą, ryż, strączkowe. Sprobuj upiec chleb bezglutenowy albo bezgl. naleśniki to są bardzo kruche i rozpadają się. Ja np. dodaję mąki ziemniaczanej bo ma skrobię taki sklejacz jak gluten tylko nie taka szkodliwa.

drogi Gościu z odpowiedzi, SWIĘTA RACJA, ja jestem bezglutenowa - człwoeik sie wiecej naczyta niż naje, a Asiu, jesli chodzi o diete, pewnie pomyliłas ja z dietą eliminująca pszenicę - podobno jest skuteczna, nie wiem bo ja mam 10 kg niedowagi i celowych diet nie stosuję, poczytaj o diecie bez pszenicy i o diecie rozłącznej - chyba wystarczą + bieganie 2-3 razy w tygodniu - interwałowo po pół godziny - efekt murowany!

Reklama

Od 40 lat nie uzywam cukru,nie jem slodyczy,ciast,nie pije napojow slodzonych,nie cierpie coca coli i tym podobnych swinstw i nigdy nie obzeralam sie a mialam duza nadwage.Cale zycie stosowalam rozne diety i nic.Odstawilam gluten i jem mniej miesa,zwlaszcza wedlin.W przeciagu 7-8 miesiecy schudlam 23 kg.Nie jest to wcale skomplikowane,trzeba odrzucic tylko wszelkie gotowce,gotujesz sama,makaron tylko ryzowy i z fasolki mung (Tao Tao)no i zero chleba,najwyzej chrupki bezglutenowy.Warto sprobowac,na poczatku jest ciezko,czasem zgrzesze i zjem kromke zwyklego chleba,ale nie moze to sie zdarzac zbyt czesto.Mam czysta cere bez wypryskow,przestaly wypadac mi wlosy,no i czuje sie co najmniej o dziesiec lat mlodsza.Teraz nie chudne juz tak szybko,ale samopoczucie mam wspaniale.

Reklama

Reklama

Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. | On powiedział "nie". | Zapytała wiec jeszcze raz: | " Jestem w twoim sercu?" | Powiedział "nie". | Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś | płakał za mną?" Powiedział, ze "nie". | Smutne - pomyślała i odeszła. | Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, | kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, | tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, | jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, | tylko umarłbym z tęsknoty." | Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że | Cię kocha. | Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim | życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu,przy | telefonie albo w szkole. | Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się | tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w | 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. | Jutro rano ktoś Cię pokocha. | Stanie się to równo o 12.00. | Będzie to ktoś znajomy. | Wyzna Ci miłość o 16.00 |Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze sam\sama

Napisał(a): Gość -

gość
gość Tylko po co stosować dietę bezglutenową jeśli się nie ma celiakii?
Z bardzo prostej przyczyny, oprócz zalet zdrowotnych po odstawieniu glutenu organizm wolniej się starzeje.
poza tym gluten bardzo obciąża jelita, zalepia je...

Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. | On powiedział "nie". | Zapytała wiec jeszcze raz: | " Jestem w twoim sercu?" | Powiedział "nie". | Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś | płakał za mną?" Powiedział, ze "nie". | Smutne - pomyślała i odeszła. | Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, | kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, | tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, | jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, | tylko umarłbym z tęsknoty." | Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że | Cię kocha. | Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim | życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu,przy | telefonie albo w szkole. | Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się | tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w | 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. | Jutro rano ktoś Cię pokocha. | Stanie się to równo o 12.00. | Będzie to ktoś znajomy. | Wyzna Ci miłość o 16.00 |Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze sam\sama

Czytaj więcej nahttp://kobiet(...)firefox

Napisał(a): agnieszkazzzz -

JOASIAasia Słyszałam, że dieta daje duże rezultaty, ale nie wiem do końca jak ją stosować, no i najważniejsze czy jest zdrowa. Dieta polega na całkowitej eliminacji produktów zawierających gluten więc co mogę jeść, a czego nie ?
przeczytaj artykuł
http://a-ajurweda.pl/pl/aktualnosci/nietolerancja-pokarmowa-alergia-na-zywnosc

Napisał(a): ~Diana46599 -

Jestem fanką diety bezglutenowej z kilku powodów. Moje dziecko ma lekki autyzm i wiem, że wskazana jest dla niego taka dieta.... dla tego taką dietę stosujemy. Ja sie bardzo dobrze po tym jedzeniu czuję. Skończyły się wszelkie problemy trawienne i tym podobne. Jak nie mam czasu gotować to idziemy z moim synkiem do tej restauracji, która specjalizuję sie własnie w daniach bezglutenowych http://oberza(...)ontakt/. Mojemu synkowi bardzo te dania smakują.

Napisał(a): ~Asiabasia -

Byłam w tej restauracji z moim dzieckiem. Moje dziecko nie toleruję glutenu wiec gotuję w domu takie dania dla całej rodziny. Nasz stan zdrowia wyraźnie się poprawił. Jak nie mam siły gotować to idziemy do tej restauracji Oberza.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dieta bezglutenowa jadospis
Do góry strony: Dieta bezglutenowa