Odpowiadasz na:
Dieta, catering, kogo polecacie?

Gość
Temat dodał(a):
Gość -
Chciałbym pomóc żonie w znalezieniu firmy, która zajmuje się cateringiem, dostawami żywności. Ważne, aby żywność była zdrowa, chodzi o zbilansowaną dietę. Jakie są wasze propozycje?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Dieta, catering, kogo polecacie?

Napisał(a): ~Gosia -

A może zamiast narzekać na te wszystkie cud diety-hit-gwiazd, po prostu zastanowicie się nad tym, co jecie, dlaczego i po co, w jakich porcjach? Nie bez znaczenia jest regulowanie naszego apetytu. Nie bez znaczenia jest to, co jemy. A skoro tak, to trzeba najpierw poznać swoje nawyki żywieniowe, żeby móc je zmienić. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian na siłę – nie ma żadnego sensu według mnie. Z resztą, zobaczcie wzorcowy jadłospis:
Takie proste rozwiązania, są moim zdaniem również uniwersalne i dające nadzieję. Właśnie dlatego, że większość z nas może się pod nimi podpisać. To takie produkty, które znajdują się prawie w każdej kuchni i są dostępne zdecydowanie w każdym sklepie, a ponadto sprawdzą się na każdą kieszeń. Jestem na kanale Jedz Dobrze od samego początku. Przeczytałam książkę, skorzystałam z programu i wierzę, że będzie dobrze. Już widzę zmiany na wadze i w moim życiu. Warto było, pozwoliło mi to wszystko spojrzeć na siebie inaczej, z większą akceptacją i pozytywnym nastawieniem.

Re: Dieta, catering, kogo polecacie?

Napisał(a): ~Pola -

Myślę, że byłoby inaczej, gdybyśmy wszyscy skupili się trochę na dobrach, które mamy wokół siebie. Jabłka – niby taki klasyk, a jaka moc! Mnóstwo witamin, wartości odżywczych i dobroczynnego działania. Szukamy często jakichś egzotycznych rozwiązań, albo diet cud, a nie znamy wartości płynących z naszych produktów, na co dzień powszechnie dostępnych. A te lokalne warzywa i owoce mogą z powodzeniem wspierać naszą odporność i dbać o nasze zdrowie. Trzeba się tylko na tę możliwość otworzyć i w końcu dowiedzieć się, co mogą nam dać produkty dostępne w naszej kuchni. Wspieram się kanałem Jedz dobrze by Młynarski, bo bardzo podoba mi się jasność przekazu i prostota wypowiedzi:
Nie lubię zbyt dużego poziomu skomplikowania, również w diecie. Tutaj podoba mi się to, że mogę jeść to, co lubię i nie muszę z niczego rezygnować. Dzięki temu jedzenie nie jest dla mnie czymś przykrym, a wręcz przeciwnie. Odczuwam radość z komponowania swoich posiłków i mam z tego dużą frajdę. Wspieram się programem dr Dietman i filmikami dostępnymi na kanale youtube.

Reklama

Re: Dieta, catering, kogo polecacie?

Napisał(a): ~Jaga -

A mówią, że mężczyzna w kuchni to rzadkość jest! Nieprawda, Pan Piotr po raz kolejny pokazuje przykładowy jadłospis żywieniowy . Dla mnie to super sprawa. Jestem w grupie ryzyka i chociaż pandemia zelżała, ja nadal muszę trzymać się różnych obostrzeń. A tutaj proszę, mogę być pod opieką dietetyka bez wychodzenia z domu. Jak dla mnie to super sprawa, czuję się zaopiekowana chociaż fizycznie nie ruszam się z domu. Masło orzechowe w tym przepisie mocno mnie zaciekawiło, bo jednak jest to produkt, który nie kojarzy się ani z dietą, ani ze szczupłą sylwetką. Ale okazuje się, że jednak można! W ogóle ekipa Jedz dobrze promuje taką wizję, w której najważniejsze jest to, aby dieta była „nasza”. Sztuczne narzucanie sobie diety nie jest najlepszym pomysłem. Nigdy coś takiego się nie sprawdzi, bo po prostu nie wypływa z nas. Tylko to, do czego sami jesteśmy przekonani i co lubimy, ma szansę się sprawdzić. Ale warto znać swój organizm, regulować apetyt i podejmować świadome wybory żywieniowe. W tym kontekście wszystkie diety cud mogą się schować! :)

Re: Dieta, catering, kogo polecacie?

Napisał(a): ~Justyna -

O ile nie mam problemu z trzymaniem się wskazań lekarza, czy dietetyka, to wzorcowe jadłospisy nastręczają pewnych problemów. Takich jak np. jakie proporcje wybrać? Jakie produkty wybrać? Czy jak połączę dane grupy produktów, to nie zrobię czegoś, co z perspektywy trzymania linii jest bez sensu? Odkryłam niedawno na kanale Jedz dobrze by Młynarski, jadłospis wzorcowy:

Niby prosta sprawa, jogurt owsianka i te rzeczy, ale warto posłuchać. Fajnie jest mieć bardzo konkretne przykłady żywieniowe, żeby mieć z czym pracować. A przede wszystkim, łatwo jest wykorzystać pewne schematy z przygotowywania tych posiłków w kontekście swojej własnej diety. Wierzę, że najlepsza dieta to nasza własna, no bo kto lepiej może poznać swój organizm, niż my sami? To takie logiczne, a jednak wciąż jest cała masa osób, które chętnie będą kopiować diety po gwiazdach, czy celebrytach. No naprawdę?! Warto w zgodzie ze sobą, po swojemu, z jakimś zrozumieniem dla takich kwestii jak np. apetyt.

Reklama