270
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń24 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +-6
270 ppt ?

Dieta Kopenhaska – trzynastodniowa droga do raju? (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dieta Kopenhaska – trzynastodniowa droga do raju?

Napisał(a): Gość -

Trzynastodniowa droga do raju, tak naprawdę określa się dietę kopenhaską. Można dzięki niej osiągnąć ładną sylwetkę szybko i bez efektu jojo.
W wielkim skrócie - podstawowymi zasadami diety kopenhaskiej jest ścisłe trzymanie się wyznaczonego menu, ilości dni stosowaniu diety oraz godzin w jakich spożywamy posiłki. Jest to dieta 13 dniowa, jadłospis rozpisany jest dokładnie na taką ilość dni. Śniadanie jemy o dowolnej, porannej godzinie, obiad między 12-14 a kolacje nie później niż o 18. Podstawą diety jest chude mięso, w posiłkach pojawiają się jednak również warzywa, śladowe ilości owoców oraz napoje. Dziennie należy przyjąć ich co najmniej dwa litry.
W czasie trwania diety obowiązuje absolutny zakaz stosowania soli oraz innych przypraw.
Stosował ktoś tę dietę? Rzeczywiście można schudnąć dużo i bez efektu jojo?
INTERIA.PL

Re: Dieta Kopenhaska – trzynastodniowa droga do raju?

Napisał(a): Gość -

Nigdy żadnej diety nie stosowałam, ale jak czytam Twój opis to mam pytanie do Ciebie - przez 13 dni masz jeść według ustalonych reguł. A po tym czasie wracasz do starych nawyków żywieniowych. Czy Twoim zdaniem nie będzie efektu jo-jo?
P.S. Zastanów się nad tym jak zmienić swój sposób odżywiania na codzień, a nie tylko na 13 dni. Plus - dużo ruchu. To chyba nie jest trudne??

Reklama

Reklama

Napisał(a): gość -

Najlepsza dieta jaką stosowałem i dała szybkie efekty to...dieta rowerowa. Latem do pracy jeździłem na rowerze dziennie 50km. Schudłem około 12 kilo w 3 miesiące. A nie stosowałem diety mało. Piwko ,chipsy mięcho.

Reklama

Witam serdecznie ;-). Stosowałam już różnego rodzaju diety,jednakże stanowczo odradzam tego typu dietę. Jest strasznie wyniszczająca dla organizmu, i tym samym zaburza pracę narządów wewnętrznych,w szczególności nerek i serca. Dołączając do niej wysiłek fizyczny, nawet ten umiarkowany, słabnięcia i omdlenia raczej gwarantowane. Ja osobiście stosowałam ja trzy dni, niestety zrezygnowałam ponieważ czułam się bardzo słabo, drżały mi ręce i kołatało mi serce. Nie należę do osób otyłych, jak również do szczupłych,jednakże utrzymuję stałą wagę ciała już od parunastu lat. Pozdrawiam :-)

Napisał(a): play11 -

Witam. Dietę kopenhaską stosowałam raz a życiu - przed weselem brata dwa lata temu. Zdecydowałam się na ten rodzaj diety gdyż jest krótka - trwa 13 dni, skuteczna i opiera się na szpinaku i brokułach co bardzo mi pasowało. Schudłam 7 kg dzięki czemu zmieściłam się w sukienkę. Jednak muszę przestrzec wszystkich decydując się na tą dietę - nie warto. W sukienkę się zmieściłam ale tylko na czas wesela i ze względu na efekt jojo nigdy więcej się w nią nie zmieściłam. Szpinak, który uwielbiałam wywołuje we mnie odruch wymiotny mimo, że od zakończenia diety minęło tyle czasu. Po zakończeniu diety miewałam napady potwornego głodu, którego nie można opanować. Waga wróciła szybko do stanu poprzedniego i jeszcze szybciej zaczęła wzrastać. Zniechęciłam się do wszelkich możliwych diet co spowodowało tylko tycie i rozwój związanych z tym kompleksów i złego samopoczucia. Dieta kopenhaska jest krótkotrwała i niezdrowa. Nie polecam. Dziś nie stosuję żadnej diety. Chodzę na fitness 5 dni w tygodniu po 2 godziny dzięki temu jem połowę mniej niż normalnie bym jadła i chudnę, mam więcej energii, czuję się znacznie lepiej.

witam stosowalam rozne diety i waga rosla(mam tarczyce) od 1,5 miesiaca jestem na diecie przepisanej przez dietetyka,podstawa diety to wazenie i 4 posilki dziennie musza byc oprocz tego przekaski i 7 kg w dol(bez cwiczen,malo ruchu pewnie jakbym zazela cwiczyc bylo by wiecej)zostalo mi jeszcze 30 kg do pozbycia wierze ze dam rade

Stosowałam, ładnie zrzuciłam co nie co,efekt utrzymałam bo nie rzuciłam się od razu na jedzenie, trzeba ściśle trzymać się jadłospisu i godzin jedzenia wtedy się nie głoduje i bilans jest utrzymany, ćwiczeń wtedy nie polecam. Jak ktoś zaczyna kombinować z tą dietą to na bank będzie odczuwał dyskomfort, głód a potem efekt jojo.

jeszcze takiego cudu nie było żeby szybko stracić na wadze wrócić do poprzednich nawyków i nie przytyć!!! w zeszłym roku stosowałam diete rozpisaną przez dietetyka spadłam 5 kilogramów dobre nawyki zostały i jest ok. po zakończeniu diety wróciły 2 kg i tak trzymam. dużo ćwiczę niewielkie posiłki zjadam bez męki raczej z przyjemnoscią
pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dieta Kopenhaska – trzynastodniowa droga do raju?