62
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń3 tys.
 • Odpowiedzi25
 • Ocen na +1
62 ppt ?

dieta na reumatyzm? (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Owszem, dobrzej jest przejść na wegetarianizm (to prawie podstawa). Zalecane jest także jedzenie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 - głównie są to ryby (tylko nie smażone!) - można np. ugotować na parze. Możesz też stosować różnorakie suplementy diety, najłatwiej dostępny jest chyba tran, od wieków znany jako świetny środek zwiększający odporność :) można też zainwestować w profesjonalne produkty - np. Omega Artre (polecany na RZS, ale na reumatyzm generalnie pomaga). Ogólnie jak się będzie jadło zdrowo i z umiarem to powinno się poprawić...

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Na całkowity wegetarianizm to może nie przejdę...ale myślę że mięso ograniczyć można, to duży problem nie jest w końcu a skoro ma pomóc... Ryby jadam bardzo rzadko (jeśli już to w piątki). Ale te suplementy diety to chyba dobry pomysł - będę musiała zapytać o to Omega artre w aptece, ciekawe czy coś mi poradzą :)

Reklama

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Omega Artre jest przeznaczone głównie dla chorych na RZS, ale myślę, że spokojnie może pomóc także na zwykły reumatyzm - to są w końcu naturalne oleje które poprawiają działanie stawów, a że nikt do końca nie wie co powoduje RZS to możliwe że działa objawowo, czyli po prostu poprawia "jakość stawów" :) ale dieta to i tak bardzo ważna jest, nie ma co się wymigiwać ;)

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

wspomaganie działania stawów to IMO bardzo ważne jest - oczywiście przed takimi chorobami jak RZS itp się nie uchroni człowiek, ale zawsze można "złagodzić" objawy - zwłaszcza, że wszelkie kuracje na RZS tak właśnie działają. takie suplementy jak Omega artre dobrze, że są - jeśli ktoś chce przynajmniej ma z czego skorzystać.

Reklama

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

IMO to wegetarianizm nie jest do końca konieczny - ograniczenie spożywania mięsa jest wkazane przy RZS, ale przy "normalnych" chorobach stawu nie ma aż takiego znaczenia. Ale popieram te ryby - dużo i do tego tłustych :) naprawdę mają dobry wpływ na stawy!! Suplementów diety osobiście żadnych nie brałam, ale brałam na inne "dolegliwości" i zazwyczaj działały nieźle, więc myślę, że można to Omega Artre spróbować - wydaje się sensowne :)

Reklama

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Fajnie, że są ludzie stosujący tę dietę rybną przy RZS :) ja się o niej dowiedziałam jakiś czas temu i też odkąd ją stosuję czuję się o wiele lepiej. Nie stosowałam za to żadnego suplementu diety, ale skoro też pomaga a działa chyba na tej samej zasadzie to chyba trzeba będzie spróbować tego Omega Artre :)

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Ja dopiero niedawno się dowiedziałem, że coś takiego jak omega artre istnieje :) bardzo mnie to ucieszyło, bo wcześniej musiałem szukać jakichś dziwnych olejów w sklepach ze zdrową żywnością - nie dość, że ciężko było to dostać to jeszcze smakował tak że... teraz już spokojnie sobie pigułki łykam i nie ma problemu :)

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Zgadzam się - ja jestem chora na RZS i zażywam Omega Artre, ale mój mąż miał po prostu problemy ze stawami i jakiś czas temu pomyśleliśmy, że może mu ten suplement pomóc i rzeczywiście - poprawiło mu się mniej więcej w tym samym stopniu co mi :) bardzo sobie cenię takie preparaty, zwłaszcza że kwasy omega-3 też poprawiają samopoczucie :) bardzo polecam :)
Aga

Re: dieta na reumatyzm?

Napisał(a): Gość -

Omega Artre to jest rzeczywiście bardzo duże ułatwienie - wszystko co jest potrzebne bez problemu w przyjemnych pigułkach :) ja czasami miałam duże problemy żeby odpowiednio dawkować wszystkie potrzebne substancje,teraz już jest łatwo szybko i przyjemnie :) polecam ten suplement znajomym którzy też choruję,ale jakoś nie mogę ich przekonać...ale pracuję nad tym:)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • omega artre opinie
 • omega artre
 • omega artre forum dyskusyjne
 • rematyzm
 • omegaartre
 • reumatyzm a dieta
 • reumatyzm dieta
 • forum rełmatyzm
 • diet reumatyzm
 • dieta a reumatyzm
 • tran na reumatyzm
Do góry strony: dieta na reumatyzm?