24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń944
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +0
24 ppt ?

DIETA PALEO - ZNACIE??? (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

DIETA PALEO - ZNACIE???

Napisał(a): Gość -

Hej! Czy stosowała ktos dietę paleo? Ostatnio czytałam wywiad z panią dietetyk, która bardzo ją zachwalała. Jest to dieta, która ma przypominać sposób żywienia naszych paleolitycznych przodków ;) Po pierwsze podobno świetnie się na niej chudnie, ale co dla mnie ważniejsze, opiera się na jedzeniu wolnym od chemii, konserwantów, dodatków, sztucznych barwników. Zastanawiam się tylko, gdzie takie produkty znaleźć... Bo wiadomo, nawet sklepom ze zdrową żywnością nie można do końca ufać...

Czy ktoś już próbował??? Co myślicie - warto spróbować ???
INTERIA.PL

Re: DIETA PALEO - ZNACIE???

Tak. Ja słyszałam o diecie paleolitycznej :) I myślę, że nie tylko ja na tym forum, bo jest o niej coraz glośniej. Informacji najlepiej szukać chyba właśnie na forach. Artykułów jest mało, w gazetach też się na temat tej diety nie pisze. A szkoda. Rzeczywiście dieta paleo zakłada jedzenie zdrowej zywności, z upraw organicznych. Mnie przeraża tylko to, że zalecane jest jedzenie duzych ilości mięsa, a ja za mięsem nie przepadam.....

Ma ktoś jakieś przykładowe jadłospisy???? Czy to mięso może być smażone???? Czy w grę wchodzi tylko gotowanie i grillowanie?? W sumie w paleolicie chyba nie gotowali w w odzie ;)

dzieki za szybka odp. Ja juz prawie na pewno przerzuce sie na diete paleo. troche sie boje jak to bedzie z reszta rodziny. bo po pierwsze wiem, ze trudno bedzie przekonac meza, a po drugie dla dzieci to chyba tez za zdrowa nie jest.... niby produkty zbozowe powinny byc podstawa diety, a wdiecie paleo one tak naprawde nie powinny wystepowac. ale jednoczesnie sobie mysle, ze jedlibysmy naprawde duzo warzyw i owocow i to na surowo, a wiadomo, ze surowe to najzdrowsze. no i dla mnie jeden z najwazniejszych argumento - na tej diecie sie chudnie!!!

Reklama

Witam wszystkich
Już niedługo premiera najnowszej książki dotyczącej Diety Paleo Lorena Cordaina. Ponoć doktor ma tłumaczyć wszelkie kontrowersje i wątpliwości co do tej diety. Mam nadzieję że dostanę jak najszybciej tą książkę w swoje ręce, by utrzeć nosa wszystkim niedowiarkom. Ta dieta jest super dla tych co chcą się odchudzać i dla tych co myślą tylko o detoksykacji organizmu, a przede wszystkim dla tych, którzy chcą zdrowo żyć. Nie jesteśmy świadomi w jakie pułapki żywieniowe pcha nas cywilizacja. A chorób tak zwanych cywilizacyjnych przybywa z dnia na dzień. Dlatego Ci którzy spróbowali powinni dzielić się wrażeniami. Paleo zwolennicy łączmy się ;D
Cieplutko pozdrawiam

Paleo zwolennniku łączę się :)

Super, że jest nas więcej :)
Podaje link do Wydawnictwa Literackiego, które wydało ksiązkę o paleo dieciehttp://www.wy(...)07e17c7

Poblem polega na tym, że nakład jest wyczerpany.... Ale tez słyszałam, że w najbliższym czasie ma być u nas coś wydane.
Książka napisana jest przez Lorena Cordaina, członka Amerykańskiego Towarzystwa ds. Żywieniowych - człowieka, którego mozna uznac za autorytet.
Też nie moge się doczekać, az do mnie przyjdzie :)

Reklama

Tak wiem już o tej nowej książce. Zamierzam ją kupić. Zapowiada się ciekawa i kontrowersyjna lektura. Autor Paleo postanowił odeprzeć wszystkie zarzuty, które padają pod adresem diety dla jaskiniowców oraz porównać kilka modnych obecnie diet z paleo ukazując w ten sposób wady i zalety współczesnych metod odchudzania. Czekam na książeczkę z niecierpliwością. Tymczasem czytam trochę na internecie i powiem szczerze opinie są różne. Ale co ciekawe negatywne przeważnie od przypadkowych osób, nie mających zielonego pojęcia o diecie. Bo jeśli ktoś krytykuje ją dlatego, że trzeba jeść surowe mięso albo że nie zamierza cofać się w czasie, to halo... ale to chyba o różnych dietach mówimy. Mam nadzieję, że po tej nowej książce będzie więcej ludzi, z którymi będzie można wymienić się rzetelnymi i wartościowymi informacjami.

(Coś mi się źle wstawiło.)
Tak wiem już o tej nowej książce. Zamierzam ją kupić. Zapowiada się ciekawa i kontrowersyjna lektura. Autor Paleo postanowił odeprzeć wszystkie zarzuty, które padają pod adresem diety dla jaskiniowców oraz porównać kilka modnych obecnie diet z paleo ukazując w ten sposób wady i zalety współczesnych metod odchudzania. Czekam na książeczkę z niecierpliwością. Tymczasem czytam trochę na internecie i powiem szczerze opinie są różne. Ale co ciekawe negatywne przeważnie od przypadkowych osób, nie mających zielonego pojęcia o diecie. Bo jeśli ktoś krytykuje ją dlatego, że trzeba jeść surowe mięso albo że nie zamierza cofać się w czasie, to halo... ale to chyba o różnych dietach mówimy. Mam nadzieję, że po tej nowej książce będzie więcej ludzi, z którymi będzie można wymienić się rzetelnymi i wartościowymi informacjami.

Reklama

Też to zauważyłam. Często dietę paleo krytykują osoby, które niepoprawnie ją stosują ( na innym forum znalazłam nawet babkę, która normalnie jadła pieczywo i sie dziwiła, że nie chudnie!)

No ale nie możne też z góry powiedzieć, że dieta paleo będzie super działać na każdego. każdy organizm jest inny. Mozna jedynie powiedzieć, że większość osób, która spróbowała jest zadowolona.

Link do książkihttp://www.wy(...)07e17c7
Na stronie jest informacja, że dostępna będzie w czerwcu, więc już niedługo, bo czerwiec powoli nam się kończy ;)

No właśnie koniec czerwca blisko. Niby premiera miała być jakoś 26 czerwca czy jakoś tak, ale kiedy ukaże się w sklepach i będzie dostępna dla zwykłego śmiertelnika to już zagadka heh ;) NA razie muszę sobie radzić szperając po internecie, ale to czasochłonne. Szczerze mówiąc wolałabym wziąć do ręki koktajl owocowy, np. z truskawek, do drugiej książkę i wyjść do ogrodu poczytać, odprężyć się. Taka ładna pogoda że aż się prosi. Jakbyś wyhaczyła gdzieś pierwsza tą książkę to daj znać. Może w empiku??? Tylko nie wiem kiedy będę miała okazję być w empiku. Chyba będę musiała się specjalnie wybrać :D
Właśnie jem zupkę jarzynową, prawie bez soli i beż śmietany, za to dużo lubczyku, zielonej pietruszki, selera zielonego oraz mnóstwo koperku. Spróbuj!

Hehe wiecie co dzisiaj podpatrzyłam na innym forum. Nie zgadniecie w życiu, przepisy na słodkości zgodne z wytycznymi naszej diety. Fenomenalne.
Ciasteczka orzechowe

2 i ½ szklanki mąki kokosowej lub migdałowej
2 łyżeczki mąki lnianej
400 g orzechów włoskich
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka zmielonych goździków
½ łyżeczki gałki muszkatołowej
1 szklanka syropu z agawy lub miodu
½ szklanki świeżo wyciśniętego soku z bio pomarańczy
skórka z 1 bio pomarańczy

Wlej syrop z agawy do słoika, posyp cynamonem i goździkami. Zamknij słoik i odstaw na 24 godziny.

Podziel orzechy włoskie na pół. Połowę orzechów przełóż do robota kuchennego i zmiksuj na małe kawałeczki. Przesyp do oddzielnego naczynia i odłóż na bok. Następnie przełóż drugą połowę do robota i zmiksuj szybko na większe kawałki. Przesyp do oddzielnego naczynia i odłóż na bok.

Zmieszaj razem drobno zmielone orzechy włoskie, mąkę lnianą, cynamon, goździki i gałkę muszkatałową. Wymieszaj suche składniki razem dokładnie. W osobnym naczyniu wymieszaj razem sok z pomarańczy, syrop z agawy i wsyp skórkę pomarańczową i przelej do suchej mieszanki. Następnie wymieszaj używając drewnianą łyżkę. Odstaw na 10 minut. Następnie wybieraj masę małą łyżkeczką i formuj w rękach ciasteczka. Pokryj większymi kawałeczkami orzechów.

Szufladki dehydratora wyłóż papierem pergaminowym i nastaw dehydrator na 42 stopni C. Susz około 10 godzin. Po wyjęciu z dehydratora polej je przyprawionym cynamonem i gwoździkiem syropem z agawy. Przechowuj w zamkniętym i suchym szklanym lub drewnianym pojemniku.

Tylko nie wiem czym można zastąpić dehydrator.

Hmm nigdy nie słyszałem o tej diecie, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby faktycznie była jakaś skuteczna. W sumie nie jesteśmy naszymi przodkami :| Ale jest też inna opcja żeby schudnąć. Primavera z Jastrzębiej Góry proponuje nam turnusy odchudzające, gdzie pod opieką fachowców będziemy mogli zrzucić parę kilo.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • paleo ksiazka opinie
  • dieta paleo forum
Do góry strony: DIETA PALEO - ZNACIE???