34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń267
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
34 ppt ?

dietetyczne potrawy (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dietetyczne potrawy

Napisał(a): Gość -

Bardzo dobra jest kasza gryczana.Tylko sama,bez zawiesistych sosow.W ogole jak wiekszosc kasz jest zdrowa i sycaca .Mozna ja popijac sokiem pomidorowym .Smak tej kaszy nie wszyscy lubia,ale warto sie do niej przekonac bo naprawde ma pozytywny wplyw na przemiane materii,wyprobowalam wiec wiem.

Reklama

Ja np lubie sama,ale mozna z sosem pieczarkowym,tylko niezbyt gestym,mozna jesc z gotowanym wolowym mieskiem,mizeria,lubie takie jedzenie,a jako osoba,ktora trzyma z figura reke na pulsie wiem co mowie.Super odchudzajacym warzywem jest kapusta,oczywiscie gotowana,nie zasmazana.

Reklama

Reklama

Dobrze jest zainteresować się dietą rozdzielczą . Można stracić kilogramy i zdrowo się odżywiać przy okazji. I co ważne ,można jeść wszystko.... tylko w wybranych zestawach . Nieraz wystarczy jeść połowę porcji i to 5 razy dziennie. Efekty są znakomite. Organizm zapomina o odkładaniu tłuszczyku pod skórę ,z racji tego że dostaje paliwko co 3 godziny. jabłuszko lub marchewkę albo inne warzywa lub owoce liczymy za posiłek ,np 2 śniadanie. A jogurcik lub inny nabiał np na podwieczorek . Na objad pamiętać co z czym można połączyć I oczywiście nie przejadamy się .Mniej a częściej . Bezpiecznie nie mieszać .

może warto sie najpierw troche oczyścic wewnątrz ,na pewno nie warto zmieniać drastycznie diety o tej porze roku raczej na wiosne ,osłabimy organizm i infekcje gotowe..raczej zmiejszac porcje jak mówią dziewczyny jesc czesciej i odtłuszczać porcje itp.jeśli chodzi o kasze bardzo lubie ze śliwkami może być powidło albo nawet suszone moczone można jeść na słodko albo nawet z gulaszem....powodzenia :)

od kilku miesiecy ograniczylam spozywanie miesa,jem go tylko raz w tydodniu a poza tym jem wszystko na co mam ochote i zauwazylam ze stracilamna wadze i mimo ze jem wszystkie inne potrawy a uwielbiam ciasta moja waga jest nizsza pozdrawiam

Jeżeli będziesz na jakiejkolwiek diecie specjalnej, to szybko ci sie ona znudzi. Powinnaś jeść te potrawy które lubisz, nieznacznie je modyfikując. Jogurt naturalny lub zagęszczone mleko zamiast śmietany. Majonez do sałatki: pół na pół z jogurtem naturalnym. Zwiększyć porcje warzyw (nie owoców). Ograniczyć ilość pieczywa, ziemniaków i makaronu. Z produktów mącznych wybierać razowe. Jeść 5 razy dziennie, pić dwa lity wody na dobę i wystarczy rano krótka gimnatyka "dla dzieci" a wieczorem godzinny spacer. Taki tryb życia i odżywiania należy utrzymać NA STAŁE. Doradzam ci jako "doświadczona w boju". Ćwiczyłam prawie wszystkie diety - niestety brak mi wytrwałości, bo najbardziej smakuje mi to co niewskazane. Ale właśnie zrobiłam postanowienie noworoczne..

Podaję ci kilka przepisów na niezbyt kaloryczne dania obiadowe, być może znajdziesz coś dla siebie :) A tak poza tym – podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała RENIA730, i dodam jeszcze, że według mnie największym wrogiem figury jest podjadanie między posiłkami, wiem to z doświadczenia ;P

Wypróbuj pieczone w folii ryby: całe pstrągi albo filety np. łososia mintaja przyprawiasz jak chcesz, zawijasz w folię i pieczesz w piekarniku, pod koniec smarując małą łyżeczką masła. Do tego duża porcja kiszkonej kapusty, gotowanych brokułów, sałaty, fasolki albo innej surówki.

Gulasz z indyka: pierś indyczą kroisz w paseczki, przyprawiasz, obsmażasz na małej ilości tłuszczu razem z cebulką i czosnkiem, gdy nieco ostygnie – mieszasz z jogurtem. Do tego kasza gryczana i np. groszek.

Klopsiki cielęce: Mielone mięso cielęce mieszasz z białkiem jaja, łyżką bułki tartej i cebulą, doprawiasz. Gotujesz w małej ilości wody, odparowując wywar. Po lekkim ostygnięciu dodajesz jogurt i koperek. Do tego np. makaron razowy, buraczki, kiszony ogórek.

Kurczak w sosie musztardowym: filet z kurczaka kroisz w kostkę, doprawiasz, smażysz na małej ilości tłuszczu. Gdy lekko przestygnie, dodajesz musztardę wymieszaną z jogurtem. Do tego ryż i np. szpinak albo surówka z czerwonej kapusty.

Duszony schab: Kawałek schabu doprawiasz, obsmażasz na odrobinie oleju, zalewasz wodą, dusisz do miękkości. Do tego np. makaron razowy i surówka z papryki konserwowej i pora.

Cielęcina z warzywami: kawałek cielęciny doprawiasz ziołami i czosnkiem, dusisz razem ze startą marchewką i pietruszką oraz posiekaną cebulą podlewając wodą. Do tego np. ryż i ogórek.

Makaron z indykiem i warzywami: mięso indyka kroisz w paseczki, doprawiasz, podsmażasz, dodajesz pokrojoną cebulę, paprykę, pomidor i pieczarki, dusisz razem. Ugotowany makaron razowy dodajesz i mieszasz razem.

Szaszłyki: cielęcinę lub filety drobiowe nabijasz na patyczki na przemian z warzywami: papryką, pieczarkami, cebulą cukinią, doprawiasz, skrapiasz oliwą i pieczesz lub grillujesz.

Indyk w bazylii: filet kroisz, doprawiasz ziołami, obsmażasz, przekładasz do rondelka. Na tej samej patelni smażysz posiekaną cebulę, pokrojoną w paseczki paprykę, pokrojone na kawałki cukinię i pomidor. Dusisz w niewielkiej ilości wody, dodając 50 ml wina, łączysz z mięsem i garścią posiekanej świeżej bazylii. Do tego ryż lub kasza.

Indyk Dijon: pierś indyka kroisz na kawałki, doprawiasz solą, pieprzem i łyżeczką miodu, smarujesz łyżką musztardy Dijon i smażysz na niewielkiej ilości tłuszczu. Do tego ryż, ugotowana fasolka, sałatka z pomidora albo inna. W podobny sposób możesz zrobić np. kawałek schabu.

Polędwica w sosie pomidorowym: kawałek wołowej polędwicy kroisz w kostkę, obsmażasz z czosnkiem, przekładasz do rondelka. Na tej samej patelni smażysz cebulę, dodajesz do mięsa razem z pomidorami z puszki, podlewasz odrobiną wody i dusisz razem do miękkości mięsa.

No i zupy wszelakie – są rozgrzewające i sycące, lecz dobrze byłoby, gdyby były zabielane jogurtem lub mlekiem, bez żadnej zasmażki.

A jeśli chodzi o kolacje, to najlepsze są kolacje zawierające dużo białka, a mało węglowodanów. Kanapki i płatki odpadają, najlepszy jest naturalny jogurt, maślanka, serek wiejski light, sałatki np. z pomidorów, ogórków albo sałaty na sosach jogurtowych itp. :) i nie później niż o 19:00 :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: dietetyczne potrawy