34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń267
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +0
34 ppt ?

dietetyczne potrawy (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: dietetyczne potrawy

Napisał(a): Gość -

Wystarczy ugotowac glowke kapusty, w wodzie,to bardzo odchudzajace warzywo.Mozna tez jesc gotowana kapustke z grzybami,ale jak ja przyrzadzic to nie wiem.Fajna jest tez taka salatka z kapusty pekinskiej z dodatkiem marchewki i jogurtu naturalnego,bo on jest nisko kaloryczny,salatka z pomidorow iogorkow z sola i pieprzem.

Łazanki zawierają makaron, więc niestety nie są "dietetyczne". Ale ja tak naprawdę wychodzę z założenia, że jeżeli mamy na coś straszną ochotę, to nie ma sensu za wszelką cenę sobie tego odmawiać, bo inaczej dieta zamieni się w męczarnię. (oczywiście trzeba też zachować zdrowy rozsądek, pół blaszki sernika to jednak zły pomysł ;)) Ja gdy się odchudzałam, jadłam także różne kluchy, naleśniki, makarony, w niedzielę kawałek ciasta, ale w mniejszej ilości niż zwykle. I potem więcej ćwiczyłam po prostu ;)

Makaron oczywiście makaronem stoi ale można przerzucić się na ten z grubego przemiału. O niebo zdrowszy i na dłużej syci i można go mniej zjadać. A ogólnie to nie problem w makaronach tylko w tym czym się go polewa, omaszcza :)

Z powodu cukrzycy musiałam zastosować wiele zmian w diecie.Chcąc uniknąć stosowanie mąki do zagęszczania sosów,do duszenia każdego mięsa, oprócz cebuli daję selera w jednym kawałku.Po zmiksowaniu i przyprawieniu według
własnego uznania sos jest pyszny.

Wow, ile fajnych pomysłów, jestem aktualnie na diecie poświątecznej ;) więc z pewnościa wypróbuję, MIrabelka dzięki za tak obszerną listę dań, z pewnościa smacznych a nie koniecznie idacych w boczki ;) Pozdrawiam odchudzających się ;) Kasia,

Ja ostatnio też podjęłam odchudzanie. Bardziej uważam na to, co jem, wyeliminowałam nadmiar tłuszczu, staram się unikać węglowodanów na wieczór i opracowuję chudsze wersje posiłków. Na razie opanowałam sos pomidorowy do makaronu (ten zamieniłam na pełnoziarnisty, polecam, jest super, na długo syci) i rybę na parze. Dziś zaczynam serię z piersią kurczaka, będzie ciężko, bo nie cierpię kurzych cyców.

Lubię zamiast piersi z kurczaka(też nie cierpię kurzych cycków) pierś z indyka. Plaster oprószam solą ,pieprzem i np czosneczkiem nacieram ,i przyklejam do bardzo rozgrzanej suchej patelni . Musi być dobra gruba patelnia . Przyrumienione mięso odskakuje od patelni i przyklejam drugą stronę mięsa . Trwa to koło 5 min i mięso jest soczyste i miękkie .Coś z warzyw zawsze mam przygotowane ,np buraczki . Albo można potrzeć marchewkę i połączyć z chrzanem i jogurcikiem odrobina . To tak na szybkie danie :) Indyka mięso jest dobre w obniżaniu wagi .

Mięso z indyka ciemne ,tz gulaszowe . Obsmażam na maśle ,na rumiano,dodaje pieprz,magi,czosnek , szałwię (tą z torebek ,herbatki) sok z cytryny.Podlewam winem na koniec. Wysmażam wino. Sosik robi się jak emulsja,danie bardzo aromatyczne .Czosnek daję w łupinkach . Nie przypala się a oddaje aromat . Po usmażeniu łupinki usuwam a czosnek jest mięciutki ,można go rozgnieść w sosiku . Podawać z czym mamy ochotę . Ja się ciągle odchudzam . Wystarczy mi sałata z sosem winegre.

Golonko z indyka. Gotować jak golonko wieprzowe. Pyszne. Można też zrobić wersję duszoną . Dodaje odrobinę gałki muszkatałowej .

Okazuje się, że kurzy cyc, gotowany w folii aluminiowej. na parze, nie jest taki zły. Ośmielam się rzec: całkiem smaczny. Najpierw go zamarynowałam w kefirze z czosnkiem, odrobiną soli i curry (na noc), zrobiłam kieszonkę, w którą włożyłam ok. 50 gramów papryki konserwowej. Potem cały ten majdan został owinięty szczelnie w folię i ugotowany na parze. Generalnie potrawy tak zrobione smakują mi dużo bardziej niż smażone czy nawet pieczone. Polecam :)

Dietą i żywieniem interesuję się od dawna i coraz bliższy jestem stwierdzeniu, że ważniejsza od ilości jest jakość żywności. Jestem zwolennikiem jedzenia ekologicznego i przemyślanego. Odrzucam produkty wysokoprzetworzone, naszpikowane konserwantami, barwnikami, spulchniaczami itp. na rzecz żywności ekologicznej
« Wróć do tematów
Do góry strony: dietetyczne potrawy