74
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń388
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +17
74 ppt ?

Dlaczego ateiści są z ilustowani przez Biblię za martwych duchowo (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Dlaczego ateiści są z ilustowani przez Biblię za martwych duchowo

Napisał(a): stiffnecked -

frankeman Mnie zastanawia co znaczy " z ilustowani".
Czy autor mógłby mi to wyjaśnić ?
Tak, to jest nie co skomplikowane.

rubiam76 Ale zaśmiecacie "nowe tematy" nie można tego spamu jakoś segregować? - pytanie do bywalców lub adminów. Nowych jak ja zniechęca....
Mi religia nakazuje bo stevn to znany oszust.

Reklama

stevn, co za roznica? Nawet, gdyby kogos interesowalo znaczenie, to sie tylko nadmiesz i napiszesz, ze to zbyt przyziemne dla ciebie, zeby wytlumaczyc.

Napisał(a): Gość -

rubiam76 Ale zaśmiecacie "nowe tematy" nie można tego spamu jakoś segregować? - pytanie do bywalców lub adminów. Nowych jak ja zniechęca....
Na forum jak w życiu. Otaczają nas idioci ale oni też mają prawo do życia.

Reklama

Napisał(a): frankeman -

Moim zdaniem nie da się dyskutować w wątku, którego tytuł jest niezrozumiały.
Nie rozumiem co to znaczy " z ilustowani".
Gdyby chodziło o "zilustrowani", to tytuł nadal będzie niezrozumiały, no bo co to znaczy "zilustrowani za martwych duchowo" ?
Uprzejmie proszę autora o wyjaśnienie.

Napisał(a): inka111 -

Stivi....a cóż to jest biblia? Książka napisana ręką człowieka . Gdyby taki autor zilustrował wierzących jako barany- zgodziłbyś się z nim?

Patrząc na twoje tu wywody i zakładane tematy przyznaję że tyle w tobie - wierzącym nienawiści ilu u 100 ateistów nie znajdziesz.

Nie wiem...kręcą cię ci ateiści? Przynoszą ci jakąś satysfakcję tematy zaczepiające ich?

Napisał(a): MarekAureliusz -

Dlaczego wierzący są z ilustrowani przez rozum za ludzi go pozbawionych

Nie zastanawia was wierzący co dla was to oznacza ?

inka111 Stivi....a cóż to jest biblia? Książka napisana ręką człowieka . Gdyby taki autor zilustrował wierzących jako barany- zgodziłbyś się z nim?

Patrząc na twoje tu wywody i zakładane tematy przyznaję że tyle w tobie - wierzącym nienawiści ilu u 100 ateistów nie znajdziesz.

Nie wiem...kręcą cię ci ateiści? Przynoszą ci jakąś satysfakcję tematy zaczepiające ich?
"Bezpośrednie relacje" zostały uwiecznione na piśmie nawet kilkaset lat po zaistnieniu w rzeczywistości. Wielokrotnie przepisywane, dostosowywane do aktualnych potrzeb, tłumaczone na języki narodowe na sposób frywolnej dowolności, zmieniane czasem i z dodaniem znaczeń... a jednak wiele w Biblii aktualnych na dzień dzisiejszy przesłań. Tylko trzeba odpowiednio zinterpretować i uzasadnić.

To nie jest nienawiść do... (wstawić odpowiednie słowo) tylko zagubienie w aliansie z zaślepieniem.

A tam, Jezus Was kocha...

Napisał(a): frankeman -

Lilith1 Mnie zastanawia słowo "ilustowani". Słowniki nie wspominają...
W związku z tym, oraz wskutek braku odpowiedzi ze strony autora wątku wymyśliłem taką tezę, że autor cierpi na co najmniej 2 choroby: niedoczynność mózgu i nadczynność palców.
W efekcie wystukuje głupoty na klawiaturze.

Napisał(a): inka111 -

Lilith1
inka111 Stivi....a cóż to jest biblia? Książka napisana ręką człowieka . Gdyby taki autor zilustrował wierzących jako barany- zgodziłbyś się z nim?

"Bezpośrednie relacje" zostały uwiecznione na piśmie nawet kilkaset lat po zaistnieniu w rzeczywistości. Wielokrotnie przepisywane, dostosowywane do aktualnych potrzeb, tłumaczone na języki narodowe na sposób frywolnej dowolności, zmieniane czasem i z dodaniem znaczeń... a jednak wiele w Biblii aktualnych na dzień dzisiejszy przesłań. Tylko trzeba odpowiednio zinterpretować i uzasadnić.

To nie jest nienawiść do... (wstawić odpowiednie słowo) tylko zagubienie w aliansie z zaślepieniem.

Chociażby sam fakt że książka pisana ręką człowieka, zmieniana lub dostosowywana wiele razy do potrzeb...sugeruje brak wiarygodności.
W interpretacji człowiek a już wierzący to na 100% są dobrzy.
Kiedyś przeczytałam jakąś ulotkę z przepowiednią świętego, gdzie było napisane „żółta masa zaleje świat”. Można to rozumieć na wiele sposobów. I każdy w dzisiejszych czasach będzie pasował. „Jezus Was kocha” ... No nie wiem czy to miłość.

Faktycznie ten alians o którym napisałaś bardziej tu pasuje niż typowa nienawiść.

inka111
Lilith1

Chociażby sam fakt że książka pisana ręką człowieka, zmieniana lub dostosowywana wiele razy do potrzeb...sugeruje brak wiarygodności.
W interpretacji człowiek a już wierzący to na 100% są dobrzy.
Kiedyś przeczytałam jakąś ulotkę z przepowiednią świętego, gdzie było napisane „żółta masa zaleje świat”. Można to rozumieć na wiele sposobów. I każdy w dzisiejszych czasach będzie pasował. „Jezus Was kocha” ... No nie wiem czy to miłość.

Faktycznie ten alians o którym napisałaś bardziej tu pasuje niż typowa nienawiść.

Kiedyś w dyskusji ze znajomym księdzem użyłam właśnie takich argumentów, nawet większego kalibru i pewnie tylko z powodu pewnego rodzaju zażyłości wypracowanej długimi sporami filozoficznymi uniknęłam anatemy czy też spalenia na stosie :D
Księżulo godnie wziął na barki ciężar moich uwag i lekko przygięty i z wyraźnym zmęczeniem stwierdził: "Bóg ich natchnął i prowadził ich pióra", "na tym polega prawdziwa wiara, że bezkrytycznie przyjmuje się prawdy w Piśmie zapisane"... cytaty mniej więcej dosłowne.
Zaiste, zacne to uzasadnienie szczególnie mając przed oczami historię chrześcijaństwa pełnego różnych zdarzeń niekoniecznie przynoszących chlubę, historię pełną podziałów, ścierania się różnych interpretacji, wewnętrznych walk (nawet krwawych) wewnątrz hierarchii, pęd do luksusu, zbytków itd, itp... trzeba być niezmiernie bezkrytycznym.

I tak se tu piszę w natchnieniu, palce na klawiaturze Bozia pewnie wodzi... weźcie me słowa "na wiarę" :D

Pokłońmy się Słońcu...http://3.bp.b(...)672.JPG
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego ateiści są z ilustowani przez Biblię za martwych duchowo