182
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń427
  • Odpowiedzi175
  • Ocen na +9
182 ppt ?

Dlaczego Bóg Cię nie wysłuchuje?... Błędy podczas modlitwy (176)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego Bóg Cię nie wysłuchuje?... Błędy podczas modlitwy

Napisał(a): ~ddvdvdsv -

Dlaczego Bóg nie wysłuchuje modlitw?

Duża część modlitw, które ludzie wznoszą, nie zostaje wysłuchana. Ludzie modlą się i modlą, ale nic się nie spełnia; nie dostają tego, o co proszą. Dlaczego? Wymienię tu powody takiego stanu rzeczy.

Jeśli Bóg NIE WYSŁUCHUJE twoich modlitw, może to znaczyć, że:

MASZ NIECZYSTE SUMIENIE

Oczywiście, możesz być sprawiedliwy we własnych oczach ale nie jest w oczach Boga. Nie wysłucha on modlitw kogoś, kto nie przestrzega przykazań; kogo serce nie jest szczere i czyste- nastawione na dobro.

"Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała swój plon." Jak 5:17-18

Twoje modlitwy nie mają mocy? Trzeba zbliżyć się do Boga i pokutować, a także czytać Biblię, by poznać przykazania i zobaczyć, co może sprawiać, że nie jesteś sprawiedliwy w oczach Boga.

"Bóg grzeszników nie wysłuchuje". Jn 9:31

BRAK CI UPORU

Spójrzmy jeszcze raz na fragment Pisma, przytoczony już wcześniej:

"Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego." Jak 5:17

Jezus mówił, by nie zniechęcać się w modlitwie, gdy nie otrzymujemy, czego chcemy, ale by prosić wytrwale- aż do skutku:

"Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: "Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać". Lecz tamten odpowie z wewnątrz: "Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie". Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto
szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." Łk 11:5-9

BRAK CI WIARY

Prosisz Boga nieśmiało, może nawet wątpiąc w jego istnienie. Człowiek, który się modli:

"Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym! Kto bowiem żywi wątpliwości, jest podobny do fali morskiej, wzbudzanej wiatrem i miotanej tu i tam. Człowiek ten niech nie myśli, że otrzyma cokolwiek od Pana, bo jest mężem chwiejnym, niestałym, niestałym we wszystkich
swoich drogach." Jak 1:6

Wiara jest kluczowa:

"Miejcie wiarę w Boga! zaprawdę powiadam wam: kto powie tej górze: "podnieś się i rzuć w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. dlatego powiadam wam: wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie." Mk 11:22-24

NIE ODPUSZCZASZ

Dalsza część wyżej przytoczonego cytatu brzmi

A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze." Mk 11:22-25

Bóg nie wysłuchuje modlitwy człowieka pełnego jadu. Bo, nawet jeśli zostałeś skrzywdzony, a nie przebaczyłeś, jad jest właśnie w tobie i cię zżera. To jest właśnie nieprzebaczenie. Nie musisz koniecznie mieć kontaktu z osobą, która cię skrzywdziła: czasem to jedyne wyjście, by zapomnieć.

TWOJA WOLA JEST W CENTRUM

Nie jest wolą Boga, byś mieszkał w rozległej willi z basenem i miał własny helikopter. I tak dalej. Rzeczy, o które ludzie si modlą, mogą nie podobać się Bogu.

"Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz." Jak 4:3

Bóg nie chce dawać nam rzeczy niepotrzebnych- które mogłyby nas zepsuć, skłonić do grzechu. Ani rzeczy dla nas niewłaściwych: np. załóżmy, że zakochałaś się w kimś i prosisz Boga, żeby dał ci na męża właśnie jego. I nic. Nie dlatego, że Bóg cię nie kocha, ale dlatego, że ten człowiek
by cię bił.

etc. Przeczytaj całość:http://f26whg(...)lnz.pdf

Możesz zadawać pytania
INTERIA.PL

Re: Dlaczego Bóg Cię nie wysłuchuje?... Błędy podczas modlitwy

Napisał(a): Przemek -

Bóg wysłuchuje i obserwuje tylko sporadycznie reaguje,nawet gdy człowiekowi grozi niebespieczeństwo czy choroba to nie zawsze cię ostrzerze.Karetki pogotowia ratunkowego non stop jeżdzą żekomo życie czy zdrowie ratować a na ogół cmentarz.Tak bóg wysłuchuje modlitw.

Napisał(a): ~kljlkjk -

Przemek Bóg wysłuchuje i obserwuje tylko sporadycznie reaguje,nawet gdy człowiekowi grozi niebespieczeństwo czy choroba to nie zawsze cię ostrzerze.Karetki pogotowia ratunkowego non stop jeżdzą żekomo życie czy zdrowie ratować a na ogół cmentarz.Tak bóg wysłuchuje modlitw.
Wysłuchałbyś kogoś, kto ma Cię w nosie cały czas i przychodzi do Ciebie tylko, jak czegoś od Ciebi potrzebuje, a tak nawet na ulicy Cię nie poznaje? Tak wielu ludzi rtraktuje Boga

Napisał(a): ~rgregre -

~kljlkjk
Przemek Bóg wysłuchuje i obserwuje tylko sporadycznie reaguje,nawet gdy człowiekowi grozi niebespieczeństwo czy choroba to nie zawsze cię ostrzerze.Karetki pogotowia ratunkowego non stop jeżdzą żekomo życie czy zdrowie ratować a na ogół cmentarz.Tak bóg wysłuchuje modlitw.
Wysłuchałbyś kogoś, kto ma Cię w nosie cały czas i przychodzi do Ciebie tylko, jak czegoś od Ciebi potrzebuje, a tak nawet na ulicy Cię nie poznaje? Tak wielu ludzi rtraktuje Boga
*traktuje

Sorry za błędy

Napisał(a): ~fulla -

commons.wikimedia.org © Creative Commons

Gdy Miguel Juan Pellicer był mały, uległ groźnemu wypadkowi. W jego wyniku trzeba było przeprowadzić amputację nogi.
Jednak dwa lata później noga... odrosła.

Chłopiec twierdził, że stało się to dzięki żarliwej modlitwie do Matki Bożej z Saragossy . 29 czerwca 1640 roku Pellicer położył się spać. Wcześniej jak zwykle zmówił pacierz. Gdy leżał już w łóżku, do pokoju weszła jego matka i zobaczyła, że spod koca wystają dwie stopy. Radości i zdziwienia w jego rodzinie nie było końca .

Wkrótce cudowna historia rozniosła się po całej Hiszpanii. Ostatecznie potwierdzili ją władze kościelne, a także lekarz który wcześniej przeprowadzał u chłopca amputację , złożyli potwierdzenia na piśmie.

Napisał(a): sosna177 -

~fulla commons.wikimedia.org © Creative Commons

Gdy Miguel Juan Pellicer był mały, uległ groźnemu wypadkowi. W jego wyniku trzeba było przeprowadzić amputację nogi.

Chłopiec twierdził, że stało się to dzięki żarliwej modlitwie do Matki Bożej z Saragossy . 29 czerwca 1640 roku Pellicer położył się spać. Wcześniej jak zwykle zmówił pacierz. Gdy leżał już w łóżku, do pokoju weszła jego matka i zobaczyła, że spod koca wystają dwie stopy. Radości i zdziwienia w jego rodzinie nie było końca .

Wkrótce cudowna historia rozniosła się po całej Hiszpanii. Ostatecznie potwierdzili ją władze kościelne, a także lekarz który wcześniej przeprowadzał u chłopca amputację , złożyli potwierdzenia na piśmie.
Wiele dziwnych rzeczy działo się w .....ciemnych wiekach średniowiecza.
Uzdrowienie ciała, jest tylko w .....Jezusie Chrystusie.
To On sam.....zrobił błoto i nałożył na oczy, temu, który od urodzenia, nie miał oczu.
On - Jezus sam mu te oczy stworzył, bo On - Jezus jest Stwórcom wszystkiego.

Napisał(a): stiffnecked -

~fulla commons.wikimedia.org © Creative Commons

Mi skrzydla ciagle odrastaja mimo, ze sie modle, zeby przestaly odrastac (pewnie brak mi uporu). Teraz to musi byc prawda bo jest potwierdzone na pismie.
Wiary wam brakuje, chrzesciludki? Na co wam takie dziadowskie historyjki?

Napisał(a): ~icona -

wielebna sosno177 , od kiedy to średniowiecze to wieki ciemne ?!? W tamtych czasach tylko 1/3 ludzi wybierała sobie potępienie wieczne , a teraz aż ponad 2/3 nie chce Boga . A niektórzy , jak tu widać , to jeszcze za ziemskiego życia już odrzucają niebo . A niebo powinno być jedynym przeznaczeniem .

Napisał(a): sosna177 -

~icona wielebna sosno177 , od kiedy to średniowiecze to wieki ciemne ?!? W tamtych czasach tylko 1/3 ludzi wybierała sobie potępienie wieczne , a teraz aż ponad 2/3 nie chce Boga . A niektórzy , jak tu widać , to jeszcze za ziemskiego życia już odrzucają niebo . A niebo powinno być jedynym przeznaczeniem .
Odkąd pojmować zaczęłam, o czym mówią...... wieki średniowiecza. A tak szczegółowo, o czym mówi nam ....życie duchowe w tamtym czasie. Wcale go nie było. Dlatego są to....ciemne wieki....pooglądaj film pt. " Luter ".
Nie mylisz się. I trudno nie przyznać Ci racji.
Im więcej możliwości daje Bóg, by ludzie mogli Go poznać, tym mniej ludzi, chce Go znać.
Nie dziw się, że piekło istnieje......dla niedowiarków.

Napisał(a): ~hkhk -

~icona wielebna sosno177 , od kiedy to średniowiecze to wieki ciemne ?!? W tamtych czasach tylko 1/3 ludzi wybierała sobie potępienie wieczne , a teraz aż ponad 2/3 nie chce Boga . A niektórzy , jak tu widać , to jeszcze za ziemskiego życia już odrzucają niebo . A niebo powinno być jedynym przeznaczeniem .
Skąd te dane?

Napisał(a): ~jumar70 -

Mnie wysłuchuje ponieważ nic od niego nie oczekuję gdyż wiem że nie istnieje Nie zawracam sobie nim głowy i mam więcej czasu na podejmowanie właściwych decyzji od których zależy moje życie. Zajmijcie się swoim życiem a nie zabobonami które tylko utrudniają wam życie. będziecie pewniejsi siebie i lepiej będzie wam się powodziło. Jak nie dacie pożywki pasożytom którzy chcą wami sterować i wykorzystywać do swych celów.

Napisał(a): Gość -

~jumar70 Mnie wysłuchuje ponieważ nic od niego nie oczekuję gdyż wiem że nie istnieje Nie zawracam sobie nim głowy i mam więcej czasu na podejmowanie właściwych decyzji od których zależy moje życie. Zajmijcie się swoim życiem a nie zabobonami które tylko utrudniają wam życie. będziecie pewniejsi siebie i lepiej będzie wam się powodziło. Jak nie dacie pożywki pasożytom którzy chcą wami sterować i wykorzystywać do swych celów.
Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego Bóg Cię nie wysłuchuje?... Błędy podczas modlitwy