155
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +0
155 ppt ?

Dlaczego dzisiejsza młodzież jest słaba psychicznie? (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego dzisiejsza młodzież jest słaba psychicznie?

Napisał(a): Gość -

Nie wiem jak Wy ale ja co chwilę słyszę o próbach samobójstw lub samobójstwach wśród młodych ludzi. 23 latek z mojej wsi targnął się na życie połykając jakieś pigułki, w sąsiedniej wsi 18nastolatka próbowała się powiesić (na szczęście ktoś to zauważył), wczoraj czytam, że w Krakowie 17nastolatek popełnił samobójstwo skacząc z 11pietra z powodu zawodu miłosnego. Przykładów jest naprawdę wiele ..

Skąd to się bierze? Dlaczego dzisiejsza młodzież jest aż tak słaba psychicznie? Czy powodem mogą być niezwykle trudne czasy? A może jest to konsekwencja bezstresowego wychowania - dzieciak całe życie dostaje od rodziców to na co ma ochotę w konsekwencji pierwszy zawód miłosny jest dla niego pierwszym zetknięciem się z porażką? Jak myślicie?
INTERIA.PL

Re: Dlaczego dzisiejsza młodzież jest słaba psychicznie?

Wedle ładnie opisanych faktów przez Lilith jak nie można nie zgodzić się z koncepcją sokratejską, która mówi, że starsze pokolenie powinno oddziaływać na młode by najpełniej ukształtować osobowość jednostki. Uważano, że wychowanie jest sztuką i nie każdy nadaje się na WYCHOWAWCĘ. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ niektórzy rodzice po prostu nie dorośli do tego aby być mentorem dla swych pociech.

Nawet nasz wybitny pedagog Bogdan Suchodolski stwierdził, ze rzeczą najważniejszą w wychowaniu jest kształtować ludzi tak, by umieli oni żyć we współczesnej cywilizacji aby potrafili podołać zadaniom, które im stawia społeczeństwo., aby umieli korzystać z możliwości kulturalnego rozwoju, aby wiedzieli ku czemu, jak dążyć i z jakich źródeł czerpać radość życia.

Reasumując jak pisała wyżej koleżanka wszystko powinno wychodzić z domu rodzinnego. Obecnie nie ma co liczyć na inne struktury wychowawcze typu szkoły.

Napisał(a): gość -

Osobiście sądzę, iż powodem samobójstw jest brak umiejętności radzenia sobie z emocjami - i na taką przypadłość cierpią dzieci trzymane pod tzw. kloszem, ale też te, które chowane są "stresowo". Rzecz bardziej chyba w tym, czy pozwala się dziecku od małego wyrażać swoje emocje, a nie uczy je tłumić. Przykładowo: gdy "wychuchane" dziecko zacznie z jakiegoś powodu płakać nadopiekuńcza mamusia mówi "Nie płacz, bo mamusi jest przykro, gdy widzi Kubusia łzy". I takie dziecko myśli, że nie wolno mu płakać, wyrażać swych uczuć, bo rani matkę. I sytuacja równie skrajna - maluch zaczyna płakać, a rodzic ostrym tonem mówi "Nie rycz, jak się za chwilę nie uspokoisz, to i tamto" <często jeszcze przy tym dzieckiem potrząsając>. Takie dziecko z kolei myśli "Za wyrażanie uczuć grozi kara - muszę je ukrywać." Myślę, że właśnie z takich dwóch skrajności rodzą się samobójcy.

Reklama

Młodzież jest słaba, bo starsze pokolenie wyrzekło się wartości takich jak Bóg, honor, ojczyzna... A za to mamy konsumpcję i brak czasu, ale człowiek pragnie zawsze czegoś głębszego, piękniejszego... I tak to wygląda: można mieć wszystko, ale odczuwa się jednocześnie wielką pustkę. Zauważcie, jakie problemy miała młodzież w czasie II wojny światowej? Komu przyszło wtedy do głowy, by targać się na swoje życie. Oni mieli cel, wartości... To pokolenie naszych dziadków i pradziadków, te w którym miłość była tą aż po grób. A teraz? Niestety takie są konsekwencje życia w "płynnej nowoczesności". Ja osobiście przechodziłam swoje załamanie wieku "młodzieńczego" i teraz jestem szczęśliwa, bo choć nie jest różowo, to odnalazłam Boga. I to nadaje sens:)

Młodzi ludzie w każdej epoce są niestabilni emocjoinalnie. Dlatego uwierzcie staremu belfrowi - nie ma się co przejmować płaczami, depresjami, wybuchami nastolatków - bo za 10 lat oni sami będą zażenowani wspominając to. Robić swoje, nie przejmować się emocjami młodzieży, choć oczywiście widząc krzywdę wyrządzaną dziecku - nie można nie zareagować.

Reklama

człowieku bezstresowe wychowanie nie jest czymś starym. Ja mam 21 lat, i jak ja byłam dzieckiem to nie było mowy o czymś takim jak bezstresowe wychowanie. O bezstresowym wychowaniu zaczęto mówić jak pojawił się mój młodszy brat na świecie czyli ok. 12-13 lat temu. Więc człowiek który ma 23lata jeszcze pamięta co to był pas, zwłaszcza na wsi.
Nie ma czegoś takiego jak trudne czasy, teraz głównym problemem jest nuda. Jeżeli chce iść się zabawić np. basen, dyskoteka, koszykówka to musze za to płacić. Teraz zbawieniem są orliki ale wiem że wszędzie ich nie ma.
Drugim problemem są rodzice, którzy nie słuchają swoich dzieci. Bo jest -"mamooo", - "nie przeszkadzaj włącz sobie komputer".
I nie można mówić że są słabsi, poniewaz teraz jest internet, telewizja gdzie nawet do łazienki wejdzie. Sprawy są nagłaśniane a media niestety z tego robią szoł.

Reklama

Młodzież jest słaba psychicznie nie przez wychowanie to bzdura tylko przez obecne czasy w których jest za dużo problemów . Klopoty sa na każdym kroku ubóstwo brak pieniędzy i perspektyw na dalsze zycie . Taki kraj takie czasy to nie wina młodzieży za komuny każdy miał to samo każdy miał cos i nie bał się ze będzie gorszy od drugiego nie było tych problemów a teraz? wyścig szczurów wieczna pogon za kasa tego nie da się wytrzymać juz

Błagam Was przestańcie już z tymi tematami.Czy to nadchodząca jesień tak Was otumania?Ja znów się powtarzam.Obecnie mam 28 lat i przeżyłam już chyba wszystko co najgorsze.Pijaństwo w rodzinnym domu,awantury,rękoczyny,nerwice,depresja...Wiele tygodni w roku przepłakałam,cierpiałam i miałam wrażenie,że od zawsze byłam dorosła.Miałam oczywiście też piękne dni w życiu,o których tak łatwo się zapomina.Miałam jeden skarb-WIARĘ.
Wiara,nadzieja i miłość to skarby największe.Zawsze uciekałam się do Boga i dobrych ludzi.Uciekałam w świat marzeń,idoli i uczyłam się brać z życia,co najpiękniejsze.Trzeba nauczyć się tak żyć,aby było dobrze.Przewartościowałam swój świat!Wiedziałam czego pragnę i jaka chce być-być szczęśliwa i zaradna.Nigdy nie dam sobie powiedzieć,że wszystko wynosi się z domu.Ja sama się wychowałam!Zawsze zbierałam w głowie i w sercu,to co ważne i mądre.Uciekałam się do pracy,pasji i różnych obowiązków.Jest milion sposobów na całe zło.Dziś młodzież powiedziała by-trzeba mieć jaja-i tak jest!Trzeba otworzyć się przed światem!Wiem,że bez cierpienia człowiek byłby zepsuty i cyniczny.Cierpienie oczyszcza i kształtuje nasze człowieczeństwo.Cieprienie otwiera nam serca na innych i dzięki niemu wiemy,co jest naprawdę ważne w życiu.Wszystko można pokonać.Co do depresji-jest ona niczym w proównaniu z nerwicami.Depresje trzeba przeczekać.Płaczę,cierpię,mam wszystkiego dosyć,ale to przejdzie!!!Nerwica niszczy organizm.Serce,żoładek,bóle mięsni,drżenie rąk,duszności...To jest okropne!Wszystko powoli dojdzie do ładu.Mam swój rozum i serce na miejscu.

gość Błagam Was przestańcie już z tymi tematami.Czy to nadchodząca jesień tak Was otumania?Ja znów się powtarzam.Obecnie mam 28 lat i przeżyłam już chyba wszystko co najgorsze.Pijaństwo w rodzinnym domu,awantury,rękoczyny,nerwice,depresja...Wiele tygodni w roku przepłakałam,cierpiałam i miałam wrażenie,że od zawsze byłam dorosła.Miałam oczywiście też piękne dni w życiu,o których tak łatwo się zapomina.Miałam jeden skarb-WIARĘ.
Wiara,nadzieja i miłość to skarby największe.Zawsze uciekałam się do Boga i dobrych ludzi.Uciekałam w świat marzeń,idoli i uczyłam się brać z życia,co najpiękniejsze.Trzeba nauczyć się tak żyć,aby było dobrze.Przewartościowałam swój świat!Wiedziałam czego pragnę i jaka chce być-być szczęśliwa i zaradna.Nigdy nie dam sobie powiedzieć,że wszystko wynosi się z domu.Ja sama się wychowałam!Zawsze zbierałam w głowie i w sercu,to co ważne i mądre.Uciekałam się do pracy,pasji i różnych obowiązków.Jest milion sposobów na całe zło.Dziś młodzież powiedziała by-trzeba mieć jaja-i tak jest!Trzeba otworzyć się przed światem!Wiem,że bez cierpienia człowiek byłby zepsuty i cyniczny.Cierpienie oczyszcza i kształtuje nasze człowieczeństwo.Cieprienie otwiera nam serca na innych i dzięki niemu wiemy,co jest naprawdę ważne w życiu.Wszystko można pokonać.Co do depresji-jest ona niczym w proównaniu z nerwicami.Depresje trzeba przeczekać.Płaczę,cierpię,mam wszystkiego dosyć,ale to przejdzie!!!Nerwica niszczy organizm.Serce,żoładek,bóle mięsni,drżenie rąk,duszności...To jest okropne!Wszystko powoli dojdzie do ładu.Mam swój rozum i serce na miejscu.
Wielu ludzi przeżyło to co Ty - nie tylko Ciebie los okrutnie potraktował. Są również choroby nieuleczalne, bieda (plus to wszystko, co oczywiście wymieniłaś). Cierpienie podobno uszlachetnia, a czytając Ciebie mam wrażenie, że wynosisz się ponad innych, takie ciche "Ja miałam najgorzej, a jakoś nie narzekam, więc wy tym bardziej nie macie do tego prawa!"

Brak autorytetów, wzorców, złe wychowanie ze strony rodziców, znaczące zmiany w Polsce w ostatnich 20 latach, używki, telewizja, rozwarstwienie społeczne, bieda, degradacja wartości moralnych.. ogólnie woda, ziemia i hemoglobina

Urodzić się nie że chciałem, zyje bo musze. Dwoje ludzi się spotkało i zrobiło zabawkę w postaci dzieck, wypełniłałąc pustke swego życie, nieszczęsciem dziecka. Ludzie się rozmnażają by wypełnić wewnętrzną pustkę , skazując na bezsensowne życie kolejne pokolenia. Gdyby nieszczęśliwi ludzie się nie rozmnażali nie było by tyle samobójstw, chorób psychicznych i przestępstw. Nie jesteś szczęśliwy = nie rób dzieci = robisz dzieciom krzywdę.

gość Osobiście sądzę, iż powodem samobójstw jest brak umiejętności radzenia sobie z emocjami - i na taką przypadłość cierpią dzieci trzymane pod tzw. kloszem, ale też te, które chowane są "stresowo". Rzecz bardziej chyba w tym, czy pozwala się dziecku od małego wyrażać swoje emocje, a nie uczy je tłumić. Przykładowo: gdy "wychuchane" dziecko zacznie z jakiegoś powodu płakać nadopiekuńcza mamusia mówi "Nie płacz, bo mamusi jest przykro, gdy widzi Kubusia łzy". I takie dziecko myśli, że nie wolno mu płakać, wyrażać swych uczuć, bo rani matkę. I sytuacja równie skrajna - maluch zaczyna płakać, a rodzic ostrym tonem mówi "Nie rycz, jak się za chwilę nie uspokoisz, to i tamto" <często jeszcze przy tym dzieckiem potrząsając>. Takie dziecko z kolei myśli "Za wyrażanie uczuć grozi kara - muszę je ukrywać." Myślę, że właśnie z takich dwóch skrajności rodzą się samobójcy.
Hm, a co, jeżeli tak w domu nie było? Było przyzwolenie na emocje, a i tak trudności emocjonalne wystąpiły bardzo silnie? Musi być widocznie jakiś inny czynnik lub też zlepek drobnych czynników... Być może jest też tak, że te "zlepki drobnych czynników" różnie oddziałują na różne dzieci - niektórym pomagają w rozwoju, a na inne działają destrukcyjnie. I bądź tu, człowieku, mądry...

gość Urodzić się nie że chciałem, zyje bo musze. Dwoje ludzi się spotkało i zrobiło zabawkę w postaci dzieck, wypełniłałąc pustke swego życie, nieszczęsciem dziecka. Ludzie się rozmnażają by wypełnić wewnętrzną pustkę , skazując na bezsensowne życie kolejne pokolenia. Gdyby nieszczęśliwi ludzie się nie rozmnażali nie było by tyle samobójstw, chorób psychicznych i przestępstw. Nie jesteś szczęśliwy = nie rób dzieci = robisz dzieciom krzywdę.
Wiele racji w tym, co piszesz. Ale jednak to nie jest jedyne wytłumaczenie. Bo jak wytłumaczyć duże zaburzenia emocjonalne nastolatka, gdy jego rodzice czuli się szczęśliwi i spełnieni w każdej dziedzinie życia, w domu był spokój i pogodna atmosfera, a jednak dziecko ma ogromne trudności?

oj biedaku, ja też spędziłem dzieciństwo w PRL i.... cieszę sie z tego. Dzieci i młodzież miały wtedy 100razy lepiej. Kolejki ci sie przypominają? A wyścig szczurów nie? Słusznie, bo go nie było. Pamiętam za to wczasy za półdarmo, darmowe zajęcia w domach kultury, zabawy dla dzieci, obozy letnie i zimowe i wiele innych darmowych "komuszych" wymysłów, o których dzieci żyjące w dzisiejszych "łatwych" czasach mogą sobie pomarzyć. Swoją debilną paplaninie o tamtych czasach zachowaj dla swojego potomstwa, choć to ryzykowne, bo kiedyś skonfrontują twoje opowieści z wersją innych ludzi żyjących w PRL a wtedy stracisz autorytet.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dzisiejsza młodzież
  • nastoletki maj sabom psychike
  • słaba psychika młodzież
  • narkotyki psychika młodzież pomoc
  • dlaczego mlodziez nie umie nawiazywac relacji
  • dzisiwjsza.młodzir
  • dlaczego mlodziez wpada w depresje
  • co to jest saba psychika
  • modzie saba
Do góry strony: Dlaczego dzisiejsza młodzież jest słaba psychicznie?