307
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń22 tys.
  • Odpowiedzi69
  • Ocen na +42
307 ppt ?

Dlaczego dzisiejsze pomidory zawierają tylko potas ? (70)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego dzisiejsze pomidory zawierają tylko potas ?

Napisał(a): zbigniew1933 -

...i nic więcej, podobnie jak inne warzywa, pomału stają się bezwartościowe jako źródło mikroelementów i aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ziemia uprawna została wyjałowiona z minerałów a nawożona wyłącznie nawozami potasowymi, fosforanami i azotowymi płodzi warzywa posiadające w składzie wyłącznie te związki.

Pomimo konsumpcji warzyw i owoców nadal cierpimy na znaczne niedobory minerałów i witamin.

Prowadzi to do niestabilnej pracy organizmu, zaburzenia prawidłowych procesów na poziomie komórkowym i w efekcie do chorób.

INTERIA.PL

Re: Dlaczego dzisiejsze pomidory zawierają tylko potas ?

Napisał(a): ~gość -

~ABCD W tv widziałem uprawę pomidorów w Holandii. Tam pomidory wcale nie rosną w ziemi!! Wiszą na szn z dodatkiem nawozów sztucznych.urkach z zamoczonymi korzeniami w wodzie
Jakoś tę nadmierną ilość osobników naszego gatunku trzeba wykarmic.

~gość
~ABCD W tv widziałem uprawę pomidorów w Holandii. Tam pomidory wcale nie rosną w ziemi!! Wiszą na szn z dodatkiem nawozów sztucznych.urkach z zamoczonymi korzeniami w wodzie
Może lepiej wyedukować?

Napisał(a): ~Rolnik -

Ale nie te wiejskie pomidory rosnące na krowim guanie . Pomidora można rozpoznać czy jest dobry po przekrojeniu , jak z komór gdzie mamy nasiona leci woda to taki Pomidor jest nic nie warty i pewnie pochodzi ze szklarni. Pomidory w szklarniach są nawadniane tylko nawozami ma korzenie w wacie nasączonej płynącą wodą z nawozami .
Pomidor musi po przekrojeniu być suchy nie może z niego wyciekać woda , wtedy widać że jest z działki . I ma jakieś wartości odżywcze .

zbigniew1933
~gość
Może lepiej wyedukować?
Edukacja to bardzo pojemne słowo.
W którym kierunku wyedukować?

~gość Zbigniewie podaj jakieś dane, bo jak na razie to fejk news jakich dajesz wiele i tylko patrzysz czy ciemna gawiedź chwyci.
Badasz grunt pod głupot ludzka.
Powiadasz, że Zbysio sam nie wierzy w to, co pisze?

~gość
zbigniew1933
~gość
Może lepiej wyedukować?
Edukacja to bardzo pojemne słowo.
W którym kierunku wyedukować?
Najlepiej edukować wszechstronnie, nauczyć myśleć -to podstawa.

Tak Zbigniewie coś nie tak z tymi pomidorami:)
Jako, że sezon na moje ekologiczne pomidory już się skończył, zakupiłam w sklepie.
Jednak ich nie zjem, bo oprócz potasu:), okazało się, że po przekrojeniu mają w sobie kiekłujące nasiona. To dopiero niespodzianka:) Jakaś inwazyjna odmiana czy jak?:) Moje mogły leżeć nawet dwa tygodnie i nic im nie było.
Teraz trzeba przerzucić się na kiszone ogórki tudzież paprykę, bo ta jeszcze sezonowa:)
A co z zawartością potasu w ziemniakach i papryce (bo zdaje się, że to ta sama rodzina), też normy przekroczone?:)

~gość Tak Zbigniewie coś nie tak z tymi pomidorami:)
Jako, że sezon na moje ekologiczne pomidory już się skończył, zakupiłam w sklepie.
Jednak ich nie zjem, bo oprócz potasu:), okazało się, że po przekrojeniu mają w sobie kiekłujące nasiona. To dopiero niespodzianka:) Jakaś inwazyjna odmiana czy jak?:) Moje mogły leżeć nawet dwa tygodnie i nic im nie było.
Teraz trzeba przerzucić się na kiszone ogórki tudzież paprykę, bo ta jeszcze sezonowa:)
A co z zawartością potasu w ziemniakach i papryce (bo zdaje się, że to ta sama rodzina), też normy przekroczone?:)
Jak wiesz zapewne przy zakupach kierujemy się ceną, wyglądem i opakowaniem warzywa, nie interesują nas wartości odżywcze, zawartość witamin i minerałów...zresztą sprawdzic tego nie jesteśmy w stanie polegając na własnej intuicji jedynie.

Chęć szybkiego zysku motywuje ludzi w branży do jak najszybszego uzyskania pożądanych efektów towaru w celu szybkiej sprzedaży...czyli ceny i wyglądu.

Wg. nowych trendów warzywo musi rosnąć szybko i ładnie wyglądać, a to że w ciągu paru dni zaczyna szybko gnić i pleśnieć -nikogo nie interesuje.

Nie zauważyliście że na surowym mięsie, na warzywach nikt nigdy nie podaje składu oraz zawartości sterydów, antybiotyków oraz moczanów w przypadku mięsa oraz zawartością witamin i minerałów w przypadku warzyw i owoców?

Wszyscy producenci bazują na ogólnych badaniach nie wiadomo kiedy prowadzonych i na jakich próbkach.

Od stuleci ziemia żywicielka traktowana była przez bogobojnych chłopów z należytym szacunkiem. Nawożona jakże miłym Twoim nozdrzom, bogatym w przeróżne związki i pierwiastki, wonnym krowim guanem, rodziła dorodne zdrowe plony i płody. Niestety gwałcona poprzez mniej rozumnych, bo pochodzących od małpy ateistów, zdaje się dogorywać.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego dzisiejsze pomidory zawierają tylko potas ?