75
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +15
75 ppt ?

Dlaczego ludzie się rozwodzą? Najczęstsze przyczyny rozwodów (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego ludzie się rozwodzą? Najczęstsze przyczyny rozwodów

Napisał(a): Gość -

Dlaczego ludzie wiążą się ze sobą, biorą ślub, a potem się rozwodzą? Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów? Moim zdaniem ludzie są nieodpowiedzialni i za szybko podejmują decyzję o ślubie, nie znając dobrze swojego wybranka i to stąd jest tyle rozwodów. No i w ogóle ludzie, którzy nie wiedzą jaki partner jest, gdy się z nim mieszka, jakie ma nawyki itd. to później szok przeżywają i nagle przestaje im się podobać. Albo że ludzie myślą sobie, że ktoś się zmieni, a ktoś się nie zmienia no i bach! Rozwód. Czemu ludzie się tak często rozwodzą waszym zdaniem? Jakie są przyczyny rozwodów osób, które znacie? I jakie waszym zdaniem są najczęstsze przyczyny rozwodów?
INTERIA.PL

Re: Dlaczego ludzie się rozwodzą? Najczęstsze przyczyny rozwodów

Ja bym powiedział że powodów jest wiele . Jak na dyskotece chłopak zapłodni dziewczyne w damskiej toalecie , dziewczyna zachodzi w ciąże to i trzeba szybko brać ślub zanim brzuch urosnie to z tego dobrego małzenstwa nie bedzie . Wyjazdy za granice za pracą i co za tym idzie rozłąka sprzyja zdradom szczególnie po stronie kobiety któa najczesciej zostaje w Polsce . Wiele zła moim zdaniem przynosi dotkryna Katolicka która zabrania mieszkania razem przed slubem . Młodzi ludzie powinni pobyć ze sobą i się poznać zanim zdecydują się na założenie prawdziwej rodziny .

Fajnypuszek Wiele zła moim zdaniem przynosi dotkryna Katolicka która zabrania mieszkania razem przed slubem . Młodzi ludzie powinni pobyć ze sobą i się poznać zanim zdecydują się na założenie prawdziwej rodziny .
Jestem podobnego zdania co Ty, Puszku. Nie zgodziłabym się na ślub z kimś, z kim nie mieszkałam choć przez miesiąc... To trochę jak branie kota w worku - ludzie w domowych warunkach zachowują się zupełnie inaczej, niż gdy się razem nie mieszka...

Reklama

Moim zdaniem brak dopasowania. Ślub to nie jest pochopna decyzja. Z resztą trzeba brać pod uwagę jeden aspekt. Jak ludzie traktują sam ślub - nic się nie zmienia dla niektórych.

Reklama

merkaba dopasować to można kłecki lego
zamiast rozmawiać to uprawiali sex
i druga przyczyna to brak modlitwy powinien modlić sie mąż za żonę i zona za męża
A co da modlitwa? To tylko słowa.

Napoleon Bonaparte twierdził że nie powinno się udzielać ślubu ludziom, którzy się nie znają co najmniej pół roku. I całkowicie się z nim zgadzam. Natomiast Sokrates twierdził że żenić się należy w każdym przypadku. Jak się dostanie dobrą żonę to będzie się szczęśliwym, jak złą, to zawsze można zostać filozofem. Patrząc z boku na jego małżeństwo z Ksantypą, nie ma się co dziwić że filozofem był wybitnym:)

Reklama

malania
merkaba dopasować to można kłecki lego
zamiast rozmawiać to uprawiali sex
i druga przyczyna to brak modlitwy powinien modlić sie mąż za żonę i zona za męża
A co da modlitwa? To tylko słowa.
Modlitwa to nie kręcenie młynka modlitewnego jak to jest w buddyźmie, ale zwracanie się do Boga o pomoc. Jak będziesz klepać że klapać to faktycznie tylko słowa, ale jak włożysz w to serce to już nie są tylko słowa:)

Fajnypuszek Ja bym powiedział że powodów jest wiele . Jak na dyskotece chłopak zapłodni dziewczyne w damskiej toalecie , dziewczyna zachodzi w ciąże to i trzeba szybko brać ślub zanim brzuch urosnie to z tego dobrego małzenstwa nie bedzie . Wyjazdy za granice za pracą i co za tym idzie rozłąka sprzyja zdradom szczególnie po stronie kobiety któa najczesciej zostaje w Polsce . Wiele zła moim zdaniem przynosi dotkryna Katolicka która zabrania mieszkania razem przed slubem . Młodzi ludzie powinni pobyć ze sobą i się poznać zanim zdecydują się na założenie prawdziwej rodziny .
Ty się Kościoła nie czepiaj. Kto chcę to będzie mieszkać razem. I nikt mu w tym nie przeszkodzi.

panmalodobry
Fajnypuszek Ja bym powiedział że powodów jest wiele . Jak na dyskotece chłopak zapłodni dziewczyne w damskiej toalecie , dziewczyna zachodzi w ciąże to i trzeba szybko brać ślub zanim brzuch urosnie to z tego dobrego małzenstwa nie bedzie . Wyjazdy za granice za pracą i co za tym idzie rozłąka sprzyja zdradom szczególnie po stronie kobiety któa najczesciej zostaje w Polsce . Wiele zła moim zdaniem przynosi dotkryna Katolicka która zabrania mieszkania razem przed slubem . Młodzi ludzie powinni pobyć ze sobą i się poznać zanim zdecydują się na założenie prawdziwej rodziny .
Ty się Kościoła nie czepiaj. Kto chcę to będzie mieszkać razem. I nikt mu w tym nie przeszkodzi.
Ale go przewielbeny ksiadz probosz wytknie swoim tłustym paluchem z ambony podczas kazania . Tak jak wytknał moją osobe podczas kazania kiedy byłem dzieckiem że się matki nie słucham . Aktualnie ten ksiadz został odwołany z pisatowanego urzedu z powodu choroby psychicznej . Za chorobe psychiczną nalężałoby uznać całą tą twoją instytucje jaką jest KK tudzież inne koscioły . Jak ktoś chce się modlić to może to robić w domu .

Fajnypuszek
panmalodobry
Ale go przewielbeny ksiadz probosz wytknie swoim tłustym paluchem z ambony podczas kazania . Tak jak wytknał moją osobe podczas kazania kiedy byłem dzieckiem że się matki nie słucham . Aktualnie ten ksiadz został odwołany z pisatowanego urzedu z powodu choroby psychicznej . Za chorobe psychiczną nalężałoby uznać całą tą twoją instytucje jaką jest KK tudzież inne koscioły . Jak ktoś chce się modlić to może to robić w domu .
Nie dalej jak dzisiaj chwaliłeś się że masz rentę z powodu choroby psychicznej. To jak to jest? Wariat oskarża wariata?

panmalodobry
Fajnypuszek
panmalodobry
Nie dalej jak dzisiaj chwaliłeś się że masz rentę z powodu choroby psychicznej. To jak to jest? Wariat oskarża wariata?
Przecież już pisałem pod jednym tematem że trafiłem do psychiatryka za pobicie goscia któy mnie obrażał na podstawie mojego Białoruksiego nazwiska . Należało mu się . Nie tylko on mnie obrażał . Ta sytaucja z ksiedzem miała miejsce podczas wyjazdu dzieci z mojej parafii na obóz oazowy . Byli tam ministranci z mojej parafii którzy też mnie przezywali . Ale to byli ulubiency tego ksiedza . Po zakonczonej mszy ci ministranci zdejmowali komże szli na wino i spiewali piosenki w rodzaju : ,, Moja ukochana rozszerz mi kolana wsadze ci banana '' albo ,, Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina jeden i drugi kawał skur@@@@@@''. Zdecydowanie nie pasowałem do tego środowiska .

Napisał(a): xenia11 -

Bo źle dobierają partnera, tzn mylą prawdziwą miłość z czymś innym.
Często moim zdaniem z powodu analizy a nie słuchania serca- choć to pewne uproszczenie.
Nie zgadzam się,z Twoją teorią, o mieszkaniu razem czy lepszym poznaniu - ja uważam,że jeśli ktoś ma być razem, to będzie nie istotne czy ślub brał po roku wspólnego mieszkania czy roku spotykania się, bo naprawdę miłość, nie rozsypie się z powodu czasu rano w łaience czy wynszenia śmieci, albo kubków bo kawie zostawianych namiętnie na kanapie zamiast na stole - ludzie którzy się kochają, zaakceptują się i dograją, gdybym miała z kimś zamieszkać, by sprawdzić czy za niego wyjść, nie wyszła bym wcale (co innego zamieszkać by być blisko, co innego by sprawdzać partnera...

To co piszesz na pewno nie tyczy się małżeństw z długim stażem. Tutaj ludzie nie muszą się już poznawac, ponieważ znają się jak łyse konie, chociaż właściwie druga połówka może też jeszcze nieżle zaskoczyc.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego ludzie się rozwodzą? Najczęstsze przyczyny rozwodów