21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń249
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
21 ppt ?

DLACZEGO MEDYCYNA NATURALNA NIE JEST W POLSCE REFUNDOWANA? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

DLACZEGO MEDYCYNA NATURALNA NIE JEST W POLSCE REFUNDOWANA?

Napisał(a): Gość -

Przed chwilą czytałam posty w wątku poruszającym wiarygodność i skuteczność uzdrowicieli. Ponieważ mam tutaj swoje doświadczenia( zresztą bardzo pozytywne, bo dzięki takiej terapii żyje najbliższa mi osoba na którą lekarze wydali kilka lat temu wyrok), nasuwa mi się inne pytanie. Owszem, znalazłam po wielu poszukiwaniu pana( o ironio facet był Polski a podali mi na niego namiary przyjaciele z Niemiec) który podjął się próby ratowania mojej matki. Nie były to jakieś "czary mary", tylko ciężka praca całej rodziny. Rygorystyczna dieta, zioła i preparaty, zabiegi itd. Przez cały czas mama była pod kontrolą lekarzy, którzy zresztą i tak nie widzieli już możliwości leczenia tylko zaproponowali "godną śmierć", cokolwiek by to miało znaczyć. Było bardzo ciężko i powiem, że gdyby nie to że z góry kazano nam zapłacić za kuracje, pewnie byśmy się poddali i zrezygnowalibyśmy(chyba teraz rozumiem, że chodziło o tzw. dodatkową motywację finansową). Po miesiącu stan mamy zaczął się poprawiać, zmiany zaczęły się zmniejszać( ku zaskoczeniu lekarzy), po 3 miesiącach mama była w tak zadowalającym stanie, że lekarze zdecydowali się jednak na leczenie. W żadnym razie terapeuta się temu nie sprzeciwiał, co więcej ustalał dalszą terapię z medykami i widziałam, że nawet oni nabrali do niego szacunku. Mama jest dzisiaj zdrowa i nie ważne są tutaj wydane pieniądze, ale czy nie uważacie, że w naszym kraju niektóre terapie( choćby zioła) powinny być refundowane? Przecież nawet lekarze często je zalecają, ale musimy za nie płacić 100% Nasze prababki i babki korzystały z ziół, z innych metod naturalnych i miały do nich większe przekonanie niż do lekarzy. Z tego co wiem w innych krajach jest inaczej, również zabiegi stosowane przez profesjonalnych naturoterapeutów są dofinansowywane. Czyżby nasza służba zdrowia bała się konkurencji? Ciekawostka! Można powiedzieć że przypadek, oczywiście, ale przez 10 lat moja kuzynka leczyła się na bezpłodność, powiedziano jej, że już nie będzie miała dzieci. Kiedy odwiedziła mamę ze swoim mężem terapeuta spytał jej, czy ma problemy z zajściem w ciążę( nawet miała pretensje, bo myślała że to ja opowiadam obcym o jej problemach). Zaproponował jej zabiegi, tłumaczył coś o polaryzacji, musiała pić jakieś ziółka. Od 3 lat jestem dumną chrzestną matką Malwinki a jej braciszek ma roczek. Więc jak to jest? Przypadek, czy po prostu medycyna naturalna. Dlaczego w innych, rozwiniętych krajach jest to honorowane a u nas jest tak piętnowane? Ja mam swoje zdanie, a co wy o tym myślicie?
INTERIA.PL

Re: DLACZEGO MEDYCYNA NATURALNA NIE JEST W POLSCE REFUNDOWANA?

Właśnie dlatego pewne kraje są rozwinięte, a inne niedorozwinięte,
ale przez grzeczność nie mówi się tego wprost, żeby ludzi (nas)
nie stresować ( mamy ciągoty imperialne i wysokie mniemanie
o sobie, poparte historią sprzed setek lat i gołe tyłki ).
Ale na dzisiaj nawet sprzedaż ziół będzie przekazana farmacji
( zalecenia Unii) i za nowe ceny.
W dzisiejszych, szybkich czasach medycyna naturalna może być
tylko uzupełnieniem, ale brak jest jeszcze mechanizmów
weryfikacji, kształcenia, i odpowiedzialności, czy etyki.
W dzisiejszej przysiędze lekarskiej, czy przyrzeczeniu
największy nacisk położony jest na solidarność zawodową
środowiska medycznego niż na pacjenta.
Stąd brak również rozwiązań refundacji.
Wygląda to wszystko jak wciskanie dziecka do brzucha,
w Polsce, robienie na odwrót tego, co w krajach
\\\"rozwiniętych\\\" następowało w pewnym porządku.
Jest to wynik utraty państwowości, zaborów,
odnowy państwa i wojen, z zaszczepieniem
z zewnątrz urojonego systemu \\\"sprawiedliwości
społecznej\\\", podobnie jak dzisiaj dzikiego,
feudalnego kapitalizmu, kiedy 1 milion trzeba ukraść.
Może za 100, lub 1000 lat, a może wcześniej?
\\\"Młode i głupie ma często pod górkę\\\", stąd
podobne problemy w każdej dzeidzinie.

Powiem krótko leki ziołowe nie są tak popularne jak farmaceutyki.farmaceutyki działają szybciej i więcej ludzi je stosuje natomiast do ziół ludzie są nastawieni tak jak do herbaty czyli że pomaga w małym stopniu.ziołolecznictwo ma około 2000lat a współczesna medycyna około 150lat więc jest młodą babeczką do babci Ziółko.Bardzo bym chciał żeby zioła były tańsze oraz szybko dostępne często są bardzo drogie i trudno je kupić.Jeszcze jakby było ziołolecznictwo refundowana to było by cacy.

Reklama

Reklama

Mam do sprzedania ładnie położoną działkę budowlaną w okolicach Bydgoszczy w miejscowość Maksymilianowo ul. Bukowa , możemy negocjować - 1533 m2 + mały domek gosp. mz.skuj@wp.pl . Bardzo zależy mi na szybkiej sprzedaży wyjeżdżam z kraju .

Reklama

A jakie będą mieć z tego korzyści koncerny farmaceutyczne. Nie zauważyliście że to one rządzą naszym światem medycyny? To straszne ale bardzo prawdziwe. Idziesz do dwóch lekarzy tego samego dnia dla dzieci i dla dorosłych i po lekach od razu zorientujesz się który przedstawiciel był w danej przychodni ostatnio...
A co powiecie na to że leki homeopatyczne nie są uznawane w naszym kraju, ale niektóre dostaniesz tylko na receptę - gdzie sens i gdzie logika skoro nie działają to po co recepta? Pozdrawiam

Bo byłaby konkurencją dla leków chemicznych ,koncernów farmaceutycznych produkujących drogie i szkodliwsze leki oraz nie zawsze skuteczne . Byłaby też konkurencją dla medycyny akademickiej która nie radzi sobie z niektórymi chorobami i działaniami ubocznymi leków i przeciwwskazaniami .Jest solą w oku popleczników i biorców zależnych lub powiązanych z Codex Alimentarius i z silnymi i bogatymi koncernami takich jak np. niektórzy lekarze , farmaceuci , inspektorzy ,urzędnicy itd. Wśród tej grupy ludzi częściej , celowo,medialnie będziemy słyszeć ,że medycyna naturalna jest zła ,niebezpieczna ,szkodliwa,muszą być leki .Dlaczego tak robią być może dla zysku , z braku wiedzy ,prania mózgów lub uczestniczeniu w machinie restrykcyjnej z nieświadomości przyszłych skutków lub ze świadomego wyboru . Tak samo zioła ,preparaty ,suplementy,witaminy wg nich są szkodliwe ,zatrute lub zbyt skuteczne .Ci wymienieni klakierzy i decydenci państwowi i zewnątrz też - będą nawoływać do legislacji jako leki ,szukania sensacji ,do wycofywania lub zmiany składu produktów naturalnych ,produktów zbyt tanich a dobrych ,kanalizacji medycyny naturalnej i wiedzy z tym związanej jak nie teraz czy od razu to w przyszłości i wszystko na to wskazuje ,że coś się dzieje niedobrego w dostępie do medycyny naturalnej jak i dyskryminacji produktów naturalnych jak i bez recepty ,tradycji ziołolecznictwa również.

Wypowiedzi internetowe czytają niekiedy urzędnicy sanitarni i farmaceutyczni i podejmują decyzję za biurka co może być dostępne a co nie dostępne z preparatów. Jeżeli będzie zbyt dużo opinii pozytywnych o danym produkcie naturalnym to może być ten produkt dyscyplinowany restrykcjami lub z kanalizowany . Chodzi głównie o to abyśmy nie leczyli się zbyt skutecznie i zbyt konkurencyjnie do leków chemicznych polecanymi i znanymi suplementami inaczej preparatami. Nikogo nie interesuje ,że preparaty są bezpieczniejsze i pomocne .Jest sporo chorych którzy z powodu przeciwwskazań i działań ubocznych nie mogą brać leków chemicznych i dlatego zainteresowanie medycyną naturalną .W aptekach jest szereg suplementów i leków naturalnych z absurdalnie niskimi dawkami lub z ubożonymi składami dlatego poszukiwanie z innych źródeł konkretnych preparatów jest znaczne i usprawiedliwione . Duża liczba poszukiwanych suplementów ,preparatów co ciekawe nie stojących oficjalnie na półkach aptecznych nie ma odpowiedników w aptece w postaci leków na receptę czy bez recepty.Szczególnie ma to znaczenie tzn. brak leku naturalnego w aptece u przewlekle chorych lub gdy medycyna akademicka jest mało skuteczna . Czujne oko inspektora czuwa abyśmy pod pretekstem dbałości o nasze zdrowie lub aby preparat nam nie zaszkodził - dostęp do tych poszukiwanych produktów jest ograniczany .Szereg produktów naturalnych ,ziołowych są stosowane od dziesiątków lat na świecie a nawet niektóre wg receptur sprzed wieków i też są wycofywane lub zabronione na terenie UE . Stosowanie preparatów to mniej wystawionych recept na leki refundowane i mniejsza częstotliwość korzystania z gabinetów .W dodatku kartele farmaceutyczne czuwają aby obroty ze sprzedaży leków chemicznych i drogich leków zwiększały się a nie zmniejszały przez np. samoleczenie ,samo dokształcanie się medycznie chorych itd. Atak medialny niektórych farmaceutów oczywiście niebezinteresowny na suplementy i preparaty jest znaczny. Propagowanie leków też jest silne a brak obiektywizmy i stronniczość jest zauważalna ze strony medyczno aptekarskiej .

Jest sporo racji z tego co ludzie piszą ale nie ze wszystkim zgadzam się . Według posiadanej wiedzy wypowiedzi są niedokładnie zinterpretowane jeżeli chodzi np. kto i co ? Pisze się o naszych inspektorach czy decydentach zakazujących sprzedaży produktów naturalnych a nie bierze się tego pod uwagę ,że oni są tylko wykonawcami restrykcji a nie zleceniodawcami. Jak powszechnie wiadomo zleceniodawcami są urzędnicy z Unii Europejskiej i to oni narzucają nowe przepisy innym krajom członkowskim i to oni są głównymi decydentami .To oni sieją propagandę i podają rewelacje o szkodliwości ziół ,suplementów. .Propagandę przy aprobacie dla leków i zwiększaniu konsumpcji leków chemicznych i refundowanych a u nas urzędnikom z UE tylko przytakują .Niekoniecznie musimy się z tym zgadzać i w wielu krajach UE ludzie mają podobne obawy i wątpliwości odnośnie medycyny naturalnej i w wolnym dostępie do ziół i suplementów . Jednak nie mamy na to wpływu i gdy Unia będzie istnieć czy nam podoba się czy nie restrykcje będą wprowadzane. Ostatnio częściej mówi się w mediach o możliwym prędzej czy później rozpadzie Unii Europejskiej i powrocie do walut państwowych i są ku temu przesłanki medialne ,że w przyszłości może tak być. Gdy tak stanie się - wszelkie restrykcje związane z leczeniem naturalnym i dostępem do produktów naturalnych szczególnie te dyskusyjne i kontrowersyjne mogą być zniesione lub przywrócone do status quo sprzed restrykcji . Gdy Unia rozpadnie się nasi inspektorzy czy urzędnicy nie będą przymuszeni aby te restrykcje utrzymywać wbrew rozsądkowi czy woli ludu .Bez względu czy Unia będzie czy nie , kontrole jakości i bezpieczeństwa produktów , były , są i będą przeprowadzane i tu się nic nie zmieni oraz jestem za . Nie ma w tym postępowaniu kontrowersji jeżeli kontrole produktów będą przeprowadzane obiektywnie ,rozsądnie ,bezinteresownie i rzeczywiście dla dobra ludzi .

Problem nie jest czy, tylko, jak to zrobić, skoro na wszystko , brakuje pieniędzy ...odpowiedz jest bardzo prosta- usprawnić rządzenie i uzdrowić gospodarkę...generalnie leki ziołowe są drogie i do tych podstawowych , sprawdzonych można by dopłacać.

Ponieważ zniszczenie naturalnych metod leczenia jest jednym z założeń by wprowadzić NOWY PORZĄDEK ŚWIATA

Poczytajcie i poszukajcie np. na youtube co to jest ten Nowy porządek Świata tzn New World Order

Pozdrawiam wszystkich propagujących naturanle metody leczenia

JA na pewno nie byłabym za leczeniem sie metoda naturalna.Juz raz chciałam w ten sposób wyleczyć sie z problemów z pecherzem i tylko wydłuzyłam chorobe,co nie było dla mojego zdrowia niestety obojętne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: DLACZEGO MEDYCYNA NATURALNA NIE JEST W POLSCE REFUNDOWANA?