382
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń22 tys.
  • Odpowiedzi154
  • Ocen na +0
382 ppt ?

Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić? (155)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Napisał(a): Gość -

Nie rozumiem tego. Jesteśmy razem 5 lat. Znamy się dobrze i kochamy. A kiedy zacznę tylko wspominać o ślubie, że może by już wypadało go wziąć, że fajnie by było go wziąć... Żebyśmy zamieszkali razem to on ucieka od tematu, zgrabnie go omija lub po prostu mówi że później o tym pomyślimy. Na moje pytanie kiedy mówi że zobaczymy. Że na razie tak jest dobrze.

Czy coś ze mną nie tak? Czy to znaczy, że on mnie nie kocha? Bo nie wiem jak mam rozumieć to ciągłe omijanie wydaje mi się normalnej sprawy i tzw. kolejnego etapu w związku.
Co mam o tym myśleć?
INTERIA.PL

Re: Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?

Napisał(a): gość -

odejdz przynajmniej na jakis czas mialam identyko sytuacje tylko bylam z facetem 8 lat. po rozstaniu on nagle zauwazyl jaki byl glupi i wygodny chcial wszystko naprawic i zwiazac sie na powaznie ale we mnie cos peklo nie potrafilam juz z nim byc.

Reklama

gość odejdz przynajmniej na jakis czas mialam identyko sytuacje tylko bylam z facetem 8 lat. po rozstaniu on nagle zauwazyl jaki byl glupi i wygodny chcial wszystko naprawic i zwiazac sie na powaznie ale we mnie cos peklo nie potrafilam juz z nim byc.
Takimi dobrymi radami piekło jest wybrukowane.

Reklama

Ja tak miałam. Ciągle omijał ten temat. Nie wiem czego szukał, chyba kogoś innego. Myślał, że znalazł. Zostawił mnie. Potem skamlał, żebym do niego wróciła. Głupia zgodziłam się, bo go kochałam. Mamy dwoje dzieci i chyba tylko to mnie pociesza, bo związek masakra. Narobił długów przed ślubem i teraz się meczymy. Jego pensja nie wystarcza na długi... koszmar...
Nie mówię że w twoim przypadku tak będzie, ale jeśli ktoś nie chce to nie ma go co zmuszać...

Reklama

Form relacji jest kilka i jedną z nich jest małżeństwo, nie jest to kolejny etap związku.
Tak było dawno temu, gdy nie było innych możliwości tworzenia relacji, gdyż wykluczała je zasadniczo presja społeczna.

Obecnie wybór takiej czy innej formy jest wyłącznie kwestią indywidualnej filozofii życia, własnych przekonań i preferencji oraz tego, czego ktoś oczekuje i pragnie.
Najważniejsza jest szczerość w relacji, łączenie się na zasadzie podobieństw.
Warto o tym rozmawiać już na początku, to istotna sprawa.
Trzeba umieć rozmawiać o swych potrzebach i oczekiwaniach.
Nie obciążaj się absolutnie stanowiskiem faceta, to błąd. Pomyśl.

Wszak związek to korelacja, wzajemne oddziaływanie, ale to głowa, rozum tak na prawdę ma ogromne znaczenie przy doborze. Fascynacja jest przejściowa, a cechy charakteru, wspomniana filozofia życia mają zasadnicze znaczenie, gdy zależy Ci naczymś trwałym.
Często zakochujemy się w kimś nieodpowiednim, warto wtedy zastanowić się: co jest dla nas istotne, czasem lepiej od razu się rozstać po przyjacielsku, niż ranić bez sensu i tkwić w czymś, co nie przynosi szczęścia i spełnienia. Kompromisy w sprawach zasadniczych są złe.
To tylko kwestia czasu, kiedy jedno z was zaczęłoby obarczać winą drugie za przymus, a w konsekwencji brak spełnienia wewnętrznego. Nikt nie lubi być pod ścianą.
Nie powinno się też robić coś, co jest sprzeczne z wewnętrznym głosem- dla partnera i to niby w imię miłości. To błąd.

Z drugiej strony- papier i długość trwania relacji nie świadczą o jej jakości i bliskości.
Jeżeli jednak jest to istotne dla ciebie, tego chcesz- nie daj się zwodzić.
Spokojnie powiedz, że oczekujesz poważnej rozmowy. Jak to nie pomoże- daj sobie spokój.
Miłość to pragnienie, by ta druga osoba była też szczęśliwa.
Ten facet nie szanuje cię, skoro nie ma odwagi nawet na rozmowę i zachowuje się egoistycznie skoro unika tematu.
Bez szacunku zarówno dla siebie, jak i drugiej strony nie ma mowy o jakiejkolwiek relacji.

Ludzi na świecie jest sporo : )

Ps. Nie łącz też faktu, że to mężczyźni nie chcą się żenić.
Jestem kobietą, dawno temu byłam zamężna, obecnie od wielu lat singiel z wyboru i tak mi odpowiada. Nawet mieszkać bym z kimś nie chciała. Chcę być niezależna.
Co więcej uważam, że właśnie taka relacja wymaga dojrzałości.
Małżeństwo to dla mnie formalina, której nie chcę po prostu.
Co nie znaczy, że gdybym z kimś była w jakiejkolwiek ralcji- wolnej oczywiście- to miałoby to znaczyć, że nie traktuję tego poważnie. Nie, tak nie jest.
Uwierz mi- wiele osób mając przysłowiowy papier czuje się na tyle pewnie, że przestaje się starać. Stąd pewnie gadanie, że ktoś po ślubie się zmienił.
Co więcej wolna relacja nie oznacza haremu, sama nie wybaczam zdrady.
Więc jak widzisz- to tylko forma relacji.

hi

powodow jest wiele:

oto niektore z nich:

1. Malzenstwo to instytucja przestarzala...papierek niczego nie daje.
2. Malzenstwo nie rozwiazuje samotnosci, glebokich potrzeb emocjonalnych...sama Biblia to mowi.
3. On moze preferowac zycie bez slubu

Jedna porada....nie sluchaj ludzi na forach....porozmawiaj z nim...dzisiaj duzo jest ludzi zacofanych...kolejnym etapem jak sie z kims zyje jest slub....mowi to kto?! Zastanow sie nad swoimi pogladami...czy on Ci pasuja czy ludziom naokolo Ciebie?

Z Tobą jest wszystko w jak najlepszym porządku to z nim jest coś nie tak.Na Twoim miejscu już bym go zostawił gdyż facet wybitnie boi się jakiejkolwiek odpowiedzialności.Po co ma się wiązać słowami przysięgi skoro teraz może robić co zechce a po ślubie ............... no cóż popytaj tych którzy są małżeństwem a teraz śmiga sobie na prawo i lewo a Tobie opowiada głodne kawałki o nadgodzinach a po powrocie do domu będzie Ci nawijał makaron na uszy jak to On Cię kocha.Po co mu ślub skoro ma to co chce bez niego?

Czytalam tu rozne komentarze, prawie kazda zawiera prawde, ale dla mnie prawda jest taka ,jezeli kobieta czy meszczyzna nie czuje ze to ta druga osoba jest ta wlasciwa, o nic z tego nie bedzie.Meszczyzni wiedza takie zeczy juz od pierwszego spojrzenia ktora kobieta bedzie ich zona i zrobia wszystko aby to byla wlasnie ta, Kobieta nie ma tego daru,zbyt szybko widzi wszystko przez rozowe okulary...Tak uwazam ze moze sie kochacie,ale twoj partner nie czuje ze to wlasnie ty jestes ta jedyna dla niego,,i dobrze wie ze jest jeszcze inna milosc o wiele silniejsza, wiec czeka na te inna milosc....

Problem tkwi niestety w braku odpowiedzialności faceta , niestety większośc naszych Panów to zniewieściałe indywidua, którzy swoją męskośc mogą wyrażać razami w łóżku, ale gdy przyjdzie decydować za kobietę , być odpowiedzialnym za nią , za jej zdrowie, to jego już nie ma. Winne są też kobiety które za często decydują się na współżycie na stosowanie antykoncepcji, na życzenie partnera itd, problem narasta , a niestety przyzwolenie społeczne jest na taką postawę.

Bo to mądry facet. Na drugi dzień po ślubie pomimo całej miłości, która do tego doprowadziła okazuje się, że już "musisz" a nie "chcesz" kochać, "musisz" się opiekować a nie "chcesz" się opiekować. Raptem stajesz się własnością drugiej osoby, a jak wiadomo niektórzy mają lepsze a niektórzy gorsze umiejętności robienia dobrych rzeczy z "tym"co do nich należy. Małżeństwo w większości zabija miłość, usypia emocje, niszczy spontaniczność. Jest to swego rodzaju fenomen dla mnie bo wielu ludziom przestawia się klapka w mózgu i raptem on/ona jest mój i ma robić co ja chcę, chociaż jeszcze niedawno było "zrobię wszystko" czego on/ona chce. Oczywiście niektórzy mają szczęście i trafią na osobę, która nie okaże się "posiadaczem" ale to znikomy ułamek szczęściarzy. Niestety większość małżeństw trzymają dzieci bo to one są najważniejsze jeśli są i to dla nich się wszystko znosi. Drugim powodem jest sytuacja ekonomiczna. Kto może sobie pozwolić na samodzielne życie, zakup mieszkania i jeśli np trafią mu się dzieci po rozwodzie utrzymanie ich? Poza tym miłość to chemia organizmu mająca prowadzić do łóżka, która mija po kilku latach lub szybciej. Partner powinien być przyjacielem, a nie miłością życia. Poza tym to wszystko i tak jest bez znaczenia, życie nie jest dla nas to my jesteśmy dla życia.

gość Czytalam tu rozne komentarze, prawie kazda zawiera prawde, ale dla mnie prawda jest taka ,jezeli kobieta czy meszczyzna nie czuje ze to ta druga osoba jest ta wlasciwa, o nic z tego nie bedzie.Meszczyzni wiedza takie zeczy juz od pierwszego spojrzenia ktora kobieta bedzie ich zona i zrobia wszystko aby to byla wlasnie ta, Kobieta nie ma tego daru,zbyt szybko widzi wszystko przez rozowe okulary...Tak uwazam ze moze sie kochacie,ale twoj partner nie czuje ze to wlasnie ty jestes ta jedyna dla niego,,i dobrze wie ze jest jeszcze inna milosc o wiele silniejsza, wiec czeka na te inna milosc....

Różowe okulary to nie tylko domena kobiet ale lubimy je zakładać bo bez nich trudno cieszyć się tym co życie nam przynosi.

Napisał(a): asdffgdgfd -

suzanna Nie rozumiem tego. Jesteśmy razem 5 lat. Znamy się dobrze i kochamy. A kiedy zacznę tylko wspominać o ślubie, że może by już wypadało go wziąć, że fajnie by było go wziąć... Żebyśmy zamieszkali razem to on ucieka od tematu, zgrabnie go omija lub po prostu mówi że później o tym pomyślimy. Na moje pytanie kiedy mówi że zobaczymy. Że na razie tak jest dobrze.

Czy coś ze mną nie tak? Czy to znaczy, że on mnie nie kocha? Bo nie wiem jak mam rozumieć to ciągłe omijanie wydaje mi się normalnej sprawy i tzw. kolejnego etapu w związku.
Co mam o tym myśleć?
nie jest jeszcze gotowy ;)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kocha a nie chce się żenić
  • dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić forum
  • dlaczego mezczyzni nie chca sie zenic
  • kiedy on nie chce sie zenic
  • nie chca sie zenic
Do góry strony: Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić?