285
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi108
  • Ocen na +0
285 ppt ?

dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ? (109)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ?

Napisał(a): Gość -

Ona chce ślubu, on nie chce- zazwyczaj tak jest, więc co strasznego niesie małżeństwo, że Panowie tak niechętnie podchodza do wspólnego życia? Chętnie mogą mieszkac z kobietą pod jednym dachem ale jeśli przychodzi potwierdzić to w Urzędzie to pojawia się problem, nie mówiąc już o ślubie kościelnym. O co chodzi- konkubinat wygodniejszy, nie ma tyle obowiązków i odpowiedzialność mniejsza?
INTERIA.PL

Re: dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ?

Karolinnn Ona chce ślubu, on nie chce- zazwyczaj tak jest, więc co strasznego niesie małżeństwo, że Panowie tak niechętnie podchodza do wspólnego życia? Chętnie mogą mieszkac z kobietą pod jednym dachem ale jeśli przychodzi potwierdzić to w Urzędzie to pojawia się problem, nie mówiąc już o ślubie kościelnym. O co chodzi- konkubinat wygodniejszy, nie ma tyle obowiązków i odpowiedzialność mniejsza?
konkubinat to znacznie więcej obowiązków i większa odpowiedzialność niż ślub

Konkubinat w sytuacji wspólnego mieszkania jest dokładnie taką samą relacją, jak i małżeństwo. Papierek urzędowy nic w tym względzie nie zmienia. Zwykle jednak to mężczyzna jest w związku stroną, która zarabia lepiej, zwykle też ma większy majątek. To z kolei sprawia, że mężczyzna jest bardziej narażony na straty finansowe w przypadku rozwodu, niż kobieta.

Ponadto myślę, że mężczyźni podchodzą do wielu spraw mniej emocjonalnie, a bardziej racjonalnie. Emocje mówią, że małżeństwo to jest szczebel wyżej, niż konkubinat i w dużym sensie dowód uczuć. Natomiast rozsądek podpowiada, że to zwykła urzędowa umowa, która niewiele ma wspólnego z relacją, która łączy tych ludzi.

Reklama

lilith70 Mieszkanie ze sobą już do czegoś zobowiązuje, a papierek do niczego więcej nie obliguje prócz tego, że daje nam prawo dziedziczenia, zasięgnięcia opinii i informacji o zdrowiu współmałżonka i tyle. Nawet wobec dziecka, z ślubem czy bez ślubu, jako ojciec ma te same zobowiązania.
Kościelny ślub powinni brać ludzie tylko praktykujący, jezeli tego nie robią, to po co? Tylko dla zaspokojenia swojej próżności...
A dla czego nie chcą wziąć ślubu, jeżeli już mieszkają razem i usilnie o to ich prosi partnerka? Widocznie nie są przekonani, że to własnie to ta odpowiednia osoba. Człowiek kochający, gdy partner go o coś prosi nie stwarza bezsensownego oporu, gdyż chce, aby ta druga osoba czuła się w związku komfortowo.
Może byc jeszcze powód finansowy, gdy partnerka zbyt bardzo wydziwia nad całą oprawą, a mężczyzna wie, że to zbędny wydatek lub tylko próżny dodatek, jak np. ten kościół
? sprawę dziedziczenia rozwiązujesz testamentem, a sprawy stanu zdrowia prostym, wzajemnym oświadczeniem u notariusza. Jedyny minus - trzeba je nosić.
W przypadku planowej hospitalizacji możesz w rubryce wpisać nawet Benedykta XVI jako osobę, której można przedstawić Twój stan zdrowia.

W praktyce ślub jest istotny dla dzieci i dla słabszej strony związku, przed czym zresztą TEŻ można się zabezpieczyć (ba bywa łatwiej w niektórych zawodach)

lilith70
molon
W praktyce ślub jest istotny dla dzieci i dla słabszej strony związku, przed czym zresztą TEŻ można się zabezpieczyć (ba bywa łatwiej w niektórych zawodach)
to ja wszystko wiem, ale jakby na siłę szukać plusów legalizacji związku, ale niby dlaczego ślub miałby być istotny dla dzieci, to nie rozumiem? prawa i obowiązki ojca, jak i matki są takie same przecież...
Np gdy partner umrze bez uznania dziecka - dzieciak chyba traci prawo do renty....
(choć przepisów nie znam).

Reklama

lilith70
molon
lilith70
molon
to ja wszystko wiem, ale jakby na siłę szukać plusów legalizacji związku, ale niby dlaczego ślub miałby być istotny dla dzieci, to nie rozumiem? prawa i obowiązki ojca, jak i matki są takie same przecież...
Np gdy partner umrze bez uznania dziecka - dzieciak chyba traci prawo do renty....
jezeli po porodzie jest podany do akt jako ojciec dziecka i nie sprzeciwi się temu, to jest w pełni praw i obowiązków jako rodzic, a po jego śmierci dziecko ma te same prawa, do dziedziczenia, renty itd
Chyba jednak NIE (choć nie znam prawa rodzinnego). Procedura którą opisujesz dotyczy właśnie męża (domniemanie ojcostwa). W przypadku wolnego związku jednak to domniemany ojciec MUSI złożyć stosowne oświadczenie.
Ślub tu wszystko porządkuje

Reklama

lilith70
molon
lilith70
molon
lilith70
molon
jezeli po porodzie jest podany do akt jako ojciec dziecka i nie sprzeciwi się temu, to jest w pełni praw i obowiązków jako rodzic, a po jego śmierci dziecko ma te same prawa, do dziedziczenia, renty itd
Chyba jednak NIE (choć nie znam prawa rodzinnego). Procedura którą opisujesz dotyczy właśnie męża (domniemanie ojcostwa). W przypadku wolnego związku jednak to domniemany ojciec MUSI złożyć stosowne oświadczenie.
Ślub tu wszystko porządkuje
ok., ale mieszkając z kobietą (jak w temacie jest), ktora mu rodzi dziecko, to chyba jest oczywiste, że uzna dziecko formalnie...
nie wiem jaka kobieta by sobie na to pozwoliła, zeby mieszkać z facetem, który tego nie zrobiłby.....
albo kretynka (bo wowczas cała odpowiedzialność wychowania i utrzymania spada na nią - co staje się niekorzystne przy rozstaniu), albo taka co nie jest pewna, kto naprawdę jest ojcem i nie chce żeby przypadkiem przy procedurze ustalania ojcostwa i badaniach DNA, prawda nie wyszła na jaw.
Prosty przykład: uczeń mojej siostry ma 2 dzieci z tą samą kobietą. Jedno jest "uznane" a drugie nie (to starsze). Dzięki temu ciągną pieniądze z pomocy społecznej, bo ona jest samotną matką (ślubu nie mają) z dzieckiem nn (taki był stan jakieś 6/7 lat temu, dziś siostra nie ma kontaktu)
Naprawdę - jesteśmy zainteresowani SPOŁECZNIE by dzieci rodziły się w związkach małżeńskich.
Ja tylko pokazuję INTERES prawny dziecka. Nie dyskutuję o tym jakimi są partnerami.
A do badań DNA nie potrzebujesz cudów.

ale pytanie nie dotyczy interesu społecznego, a nawet interesu dzieci....
dlatego wypowiadam się o interesie jednostki do zawierania takich związków, a nie czy społeczeństwu się to opłaca...
[/cytat]
No to dziecku - generalnie się opłaca. Jako jednostce.

Po prostu nie śpieszno facetom do płacenia potem alimentów jak się księżniczce odwidzi i znajdzie sobie lepszego księcia i lepszą bajkę. Najpierw lepiej sprawdzić kandydatkę. Zresztą, czy te śluby i papiery są Wam do czegoś potrzebne?

Moje zdanie jest proste - ślub? - OK, pod warunkiem że kandydatka na żonę nie widzi nic złego w rozdzielności majątkowej i jest w 100% szczera. Jak dziewczyna szczera i kochająca, nie będzie jej to przeszkadzać. A dzielić się można i ponad rozdzielnością.

Ot, małe zabezpieczenie przed kolekcjonerkami alimentów i rozwodów z podziałem majątku.

lilith70
Outsider82 Po prostu nie śpieszno facetom do płacenia potem alimentów jak się księżniczce odwidzi i znajdzie sobie lepszego księcia i lepszą bajkę. Najpierw lepiej sprawdzić kandydatkę. Zresztą, czy te śluby i papiery są Wam do czegoś potrzebne?

Moje zdanie jest proste - ślub? - OK, pod warunkiem że kandydatka na żonę nie widzi nic złego w rozdzielności majątkowej i jest w 100% szczera. Jak dziewczyna szczera i kochająca, nie będzie jej to przeszkadzać. A dzielić się można i ponad rozdzielnością.

Ot, małe zabezpieczenie przed kolekcjonerkami alimentów i rozwodów z podziałem majątku.
alimenty i tak musisz płacić i nie ma znaczenia czy bierzesz rozwod z partnerką czy pakujesz walizkę i odchodzisz... bo dziecko z jakiegokolwiek związku, jezeli jest Twoje, to musisz uczestniczyć w kosztach jego utrzymania
Jestem 12 lat po rozwodzie i nie placę alimentów;-)
Sądzę, że dość trudno ściągnąć alimenty od zmarłego, który nie uznał dziecka i np nie pracował.

lilith70
Outsider82 Po prostu nie śpieszno facetom do płacenia potem alimentów jak się księżniczce odwidzi i znajdzie sobie lepszego księcia i lepszą bajkę. Najpierw lepiej sprawdzić kandydatkę. Zresztą, czy te śluby i papiery są Wam do czegoś potrzebne?

alimenty i tak musisz płacić i nie ma znaczenia czy bierzesz rozwod z partnerką czy pakujesz walizkę i odchodzisz... bo dziecko z jakiegokolwiek związku, jezeli jest Twoje, to musisz uczestniczyć w kosztach jego utrzymania
W przypadku, gdy jest to małżeństwo alimenty mogą być nie tylko na dziecko. Nawet, jak nie ma dzieci, a kobieta jest w gorszej sytuacji finansowej (bo np. nie pracowała, tylko zajmowała się domem) ma prawo dochodzić alimentów.

lilith70
molon
lilith70

Jestem 12 lat po rozwodzie i nie placę alimentów;-)
Sądzę, że dość trudno ściągnąć alimenty od zmarłego, który nie uznał dziecka i np nie pracował.
nie masz się czym chwalić jeżeli dziecko jest Twoje :)
? alimentów nie płaci połowa rodziców, z prostego powodu - sprawują pieczę nad dzieckiem - a to mój przypadek.
Zresztą mama nie płaci alimentów na dzieciaki. Bo niby po co?
Jeżeli dzieciaki zostają przy ojcu, to najcześciej nie ma konfliktów "o dzieci". Moje widzą się z matką kiedykolwiek mają na to ochotę.
Bo to chyba normalne.

Napisał(a): gość -

Dlaczego mężczyźni się nie żenią? Bo nie muszą. Dawniej facet żeby mieć kobietę w domu, matkę swoich dzieci, rodzinę musiał znaleźć sobie żonę. Teraz facet może mieć to wszystko bez ślubu. Pełny serwis w łóżku i kuchni , dzieci i zadbany dom - same korzyści, zobowiązań z jego strony zero. Dlaczego nie muszą się żenić a mogą mieć to wszystko ? Bo kobiety są głupie i godzą się na rolę "pełniącej obowiązki" żony zamiast nią naprawdę być. To po co facet ma się żenić?
« Wróć do tematów
Do góry strony: dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ?