285
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi108
  • Ocen na +0
285 ppt ?

dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ? (109)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ?

Napisał(a): gość -

A u mnie odwrotnie. To ja proponowałem ślub, a ona stwierdziła, że ją interesuje wolny związek. Po ostatnim spotkaniu pożegnała się ze mną jak by się nic nie stało i godzinę później przesłała pożegnalny sms proponując „mam nadzieję, że zostaniemy przyjaciółmi”. Czekałem tydzień lub dwa czy zmieni zadanie. Na mój telefon z prośbą o rozmowę stwierdziła, że „wszystko już sobie wyjaśniliśmy”. Trudno to wszystko zrozumieć, bo znaliśmy się ponad 2 lata. Ale pewnie tak mialo być.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

A ja tak trochę z innej strony podejdę. Dawniej mężczyźni żenili się dość młodo i było to powszechne... Również protestanci, u których pierwszy namiętny pocałunek dokonuje się po zaślubinach z reguły nie czekają długo z tą decyzją. Gdyby kobiety nie godziły się na wspólne zamieszkanie i inne "przywileje" typowe dla małżonków, to mężczyźni (jeśliby im zależało na tej konkretnej kobiecie) nie mieliby wyjścia, tylko sami inicjowaliby pomysł wziecia ślubu. Nam udało się zorganizować ślub i wesele w pół roku po zaręczynach, a zaręczyny były 3 miesiące po tym jak zaczęliśmy być razem. I nie żałujemy, jesteśmy już 2,5 roku po ślubie i właśnie oczekujemy na córeczkę, która ma się urodzić za miesiąc. Pozdrawiam

Zyje w konkubinacie 11 lat znamy sie od 15 .Mamy razem dziecko i dobrze mi tak jak jest. Chociaz czasem mysle ze chcialabym isc w bialej sukni do slubu i miec super wesele bo dlaczego nie. Zawsze jest jakis niedosyt. Irytuja mnie ludzie jak mowia nie masz slubu to w 5 minut sie spakujesz i Cie nie ma buhaha jak sie ma dziecko jest to tak samo skomplikowane jak po slubie.

Reklama

A po co płacić urzędasom za ich "wielkie czynności"???? Dlaczego mam opłacać za coś co nie jest w życiu potrzebne??? Nie chodzi mi o "wielkie" oszczędności ale tu liczy się sam fakt!!! Poza tym przy ewentualnym rozstaniu trzeba się rozwodzić, płacić z sąd, wywalać brudy przed urzędasami i prosić o ich łaskę by dali rozwód!!! Dlaczego??? W du.... mam tych urzędników i nie zamierzam ich utrzymywać. Wymyślili to by mieć wygodne zajęcie, pracę i udają, że są potrzebni społeczeństwu tylko po to by mieć pracę!!!!

Jestem żonaty i powiem z perspektywy i doświadczenia:
1. kobiecie w chwili podpisania dokumentów kościelnych w jakiś rpzedziwny sposób zmienia się pogląd na świat, na związek, na wszystko. Zmiana nastepuje o 180o.
2. kobeita staje się 100% bardziej chroniona przez prawo w każdej sytuacji. Wystarczy że żona powie, iż mąż ja zbił i policja, prokuratura i sąd jej wierzy. A jeżlei to samo powie mężczyzna... patrza na niego jak na imbecyla i NIKT mu nie wierzy.
3. pojawia się dziecko - mężczyzna staje się bankomatem bez praw, z ograniczonym dostepem do dziecka, bez prawa wpływu na jego wychowanie. W przypadku ewentualnego rozwodu NIGDY nie otrzyma opieki nad dzieckiem, nawet w sytuacji gdyby to była najgorsza matka to orzecnictwo idzie w kierunku ochrony kobiety.
4. kobieta po ślubie jest ustawiona do końca życia, nawet jeżeli się rozwiedzie. Facet jest ZAWSZE na straconej pozycji.

Moja rada: nie żeńcie się!!!!! Żyjcie w zwiazakach partnerskich, konkubinacie, a ślub weźcie kiedy już bedziecie mieli powyzej 30 lat wspólnego życia.

Kobiety to egoistki, a dzieci sa cudowne i najukochańsze i jezlei pokochacie swoje dzieci nadżycie to będziecie szantażowani dzieckiem.

Moja rada: NIE ZEŃCIE SIĘ!!!!

To nie kobiety się zmieniają "po" tylko facetów zaślepia żądza "przed". Najpierw biorą sobie puste i cwane laski za żony bo patrzą tylko na wygląd a potem nagle pretensje , że taka nie chce być matką Polką i gosposią domową.

jeśli facet jest pewien czego chce i kobiety z,którą jest to żeni się z nią i nie zwleka nie boi się, że coś utraci. ci, który zwlekają i nie chcą tego zrobić jeszcze sami do końca nie wiedzą czego chcą od życia. czyli prosta piłka, lepiej poszukać nowego faceta niż tracić czas na takiego, który po kilku latach związku dalej ma jakieś obawy,wahania i nie wie kim dla niego ma być kobieta z, która jest. po co marnować czas na coś bezowocnego.

Napisał(a): gra1234 -

tak to jest...mieszkac razem , czemu nie, ale brac slub to tworzy sie blokada psychiczna, dziesiatki argumentow "co to zmieni?".....i badz tu madry czlowieku......mnie tez przerazal slub, mieszkalam z facetem 4 lata , urodzilam synka , bedac w drugiej ciazy wzielismy cichutki slub cywilny doslownie 4 osoby i naprawde lepiej sie poczulam...a rodzina o nic nie pytala....

On nie chce ślubu? Jakoś mi się nie chce wierzyć. Przecież to wy kobiety w dzisiejszych czasach zwłaszcza jeśli skończyłyście studia to nie chcecie mieć mężów, dzieci bo kariera ważniejsza. Już 3 związki z tego powodu mi się rozleciały :-/
« Wróć do tematów
Do góry strony: dlaczego mężczyźni unikają ślubu jak ognia ?