53
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +5
53 ppt ?

Dlaczego moje hiacynty tak szybko opadają? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego moje hiacynty tak szybko opadają?

Napisał(a): 95maagdaa -

Hej, kupiłam w tamtym tygodniu 4 hiacynty i wszystkie zdążyły już opaść i się wysuszyć. Podlewałam je co 2 dni. Co robię nie tak? Mam dość suche powietrze w mieszkaniu przez grzejące kaloryfery. Czy to może być powód? Nie wydaje mi się, że ich okres kwitnięcia to niecały tydzień.
INTERIA.PL

Re: Dlaczego moje hiacynty tak szybko opadają?

Napisał(a): Tris -

Ja miałam kiedyś hiacynty i wiem, że one muszą mieć chłodno od 16 do maximum 20 stopni, nie więcej, najlepsza temperatura to koło 17/18 stopni oraz musi być wilgotno, jeżeli masz w domu suche powietrze od kaloryferów, tak jak piszesz, to masz już odpowiedź dlaczego więdną, z nich już nic nie będzie, albo inaczej ogrzewaj w domu, albo kup sobie inne kwiaty, z którymi najpierw się zapoznaj lub poproś kogoś o radę, bo szkoda i pieniędzy i kwiatów.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Jesli kwiaty, ktore kupilas byly w pelni rozkwitniete to w cieplym mieszkaniu zakonczyly szybciej swoj czas kwitnienia i przeszly w okres spoczynku. Trudno jest okreslic jak dlugo juz kwitly.
Kup cebule Hiacynta i sama je posadz, bedziesz miala wiecej radosci i satysfakcji gdy zobaczysz kielkujace kwiaty. Podejrzewam, ze tak wyhodowane beda kwitly dluzej niz tydzien.

Napisał(a): ~Alicja -

Hiacynty najlepiej kupować jeszcze nie rozwinięte, w cebuli z wypuszczonymi niewielkimi liśćmi, albo z pączkami. Wtedy mają czas urosnąć i na naszych oczach rozkwitnąć. Lubią raczej chłodne powietrze (16-20 stopni), nie lubią nasłonecznionych miejsc i przeciągów. Poza tym cebule najlepiej podlewać spryskując je obficie spryskiwaczem.
W zeszłym roku na Wielkanoc hiacynty kwitły mi przez 4 tyg. i urosły na 30-35 cm w górę (musiałam je włożyć w wysoki szklany wazon, żeby podtrzymać kwiat i łodygę). W odpowiednich warunkach cieszą oko bardzo długo, nawet te kupowane w hipermarketach.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego moje hiacynty tak szybko opadają?