92
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń456
  • Odpowiedzi83
  • Ocen na +17
92 ppt ?

Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie?? (84)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

Napisał(a): boozar -

Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

Zamiast tego szantażują cały kraj i blokują etaty.

Jak się komuś nie podoba praca lub płaca to szuka lepszej.
Takie sprawy reguluje prawo popytu i podaży. Strajk i ten cały szantaż tylko psują naturalne zachowania rynku pracy.

Gdyby nie było chętnych do pracy jako nauczyciel i pensja by naturalnie rosła - to proste jak drut dla każdego ekonoma i matematyka.
Niestety nauczyciele są na tyle cwani i o tym dobrze wiedzą i mimo iż praca im odpowiada biorą jako zakładników nasze dzieci by wywalczyć własne profity.

Zgadzam się że nauczyciele zarabiają za mało w stosunku do poświęcanego pracy czasu.
Popieram wszystkie formy protestu ale jestem przeciwnikiem strajków każdej z grup społecznych.
Strajki nie rozwiązują problemów tylko wpychają kraj w jeszcze większe bagno.
Co wy na to?
INTERIA.PL

Re: Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

Napisał(a): ~gość -

Dobry pomysł. Powiedzmy, że pół miliona nauczycieli naraz zloży wypowiedzenia z pracy. Jak sądzę, większość z nich znajdzie natychmiast inne zatrudnienie, nawet jeśli mniej satysfakcjonujące.
Pytanie, co wówczas zrobi rząd? Powiadasz, że ma rezerwy tak? To śnisz.

Re: Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??

~gość Dobry pomysł. Powiedzmy, że pół miliona nauczycieli naraz zloży wypowiedzenia z pracy. Jak sądzę, większość z nich znajdzie natychmiast inne zatrudnienie, nawet jeśli mniej satysfakcjonujące.
Z szacunkiem dzieki za wyrażoną wątpliwość.
Nic nie pisałem o rezerwach rządowych. Nie śnie.
Jeżeli jakiś procent nauczycieli się zwolni to W KOŃCU zwolnią etaty i będzie można a rozpocząć proces rekrutacji.

Na początku będą kłopoty ale uwierz mi świat się przez to nie skończy.
W razie braku chętnych rząd naturalnie podwyższy stawki i zmieni na bardziej korzystne warunki zatrudnienia. To jest oczywiste dla każdego kto ma chociaż minimalne pojęcie o prawach rynku

Reklama

Napisał(a): ~gość -

boozar
~gość Dobry pomysł. Powiedzmy, że pół miliona nauczycieli naraz zloży wypowiedzenia z pracy. Jak sądzę, większość z nich znajdzie natychmiast inne zatrudnienie, nawet jeśli mniej satysfakcjonujące.
Jeżeli jakiś procent nauczycieli się zwolni to W KOŃCU zwolnią etaty i będzie można a rozpocząć proces rekrutacji.

W razie braku chętnych rząd naturalnie podwyższy stawki i zmieni na bardziej korzystne warunki zatrudnienia. To jest oczywiste dla każdego kto ma chociaż minimalne pojęcie o prawach rynku
Wakatów jest tyle, że proces rekrutacji można zacząć przedwczoraj.
Niestety, jest maleńki problem - nie ma chetnych do użerania się z cudzymi dziećmi za niecałe 2 tysia na początek.

Napisał(a): Chamsin -

~gość
boozar

Niestety, jest maleńki problem - nie ma chetnych do użerania się z cudzymi dziećmi za niecałe 2 tysia na początek.
Możliwe że boozar jest jednym z tych co uwierzyli w populistyczną propagandę obecnego rządu o tym że Polska jest współczesnym europejskim El Dorado na etapie bumu ekonomicznego, krajem mlekiem i miodem płynącym a mimo to wolnym od fali muzułmańskich emigrantów. Tzw dobra zmiana....

Reklama

Niestety, jest maleńki problem - nie ma chetnych do użerania się z cudzymi dziećmi za niecałe 2 tysia na początek.[/cytat]
Najwidocznie jest za mało wakatów i kadra jest w stanie obsłużyć zapotrzebowanie szkół.

Chamsin
Możliwe że boozar jest jednym z tych co uwierzyli w populistyczną propagandę obecnego rządu o tym że Polska jest współczesnym europejskim El Dorado na etapie bumu ekonomicznego, krajem mlekiem i miodem płynącym a mimo to wolnym od fali muzułmańskich emigrantów. Tzw dobra zmiana....
Mylisz się . Pracowałem we wielu krajach na wszystkich kontynentach świata i wiem że daleko nam do El dorado ale co to ma do tematu? Chcesz pogadać o muzułmanach lub pozycji naszego kraju na tle europy załuż osobny wątek.
Pozdrawiam

Reklama

Napisał(a): ~Art -

Prościej będzie zmienić ten nieudaczny rząd. Twoim zdaniem powinni zostać usunięci wszyscy, którzy nie sprzyjają nieudacznikom z PiS. Najlepiej zwolnić fachową kadrę i przyjąć Misiewiczów, po podstawówka u z PiS. Koniecznie trzeba przyjąć do bezpośredniego nauczania ekepertkę PiS Panią dr hab Urszulę Dudziak, która twierdzi, że,, mycie części intymnych jest grzechem i bezeceństwem." Przecież trzeba koniecznie ogłupić ten naród. W szkolnictwie podobnie, jak w innych zawodach powinni pracować pisiory, bez kompetencji.

Napisał(a): Chamsin -

boozar
Chamsin
Mylisz się . Pracowałem we wielu krajach na wszystkich kontynentach świata i wiem że daleko nam do El dorado ale co to ma do tematu? Chcesz pogadać o muzułmanach lub pozycji naszego kraju na tle europy załuż osobny wątek.
Pozdrawiam
A może ty się mylisz w tym stwierdzaniu:

"Gdyby nie było chętnych do pracy jako nauczyciel i pensja by naturalnie rosła"?????

I to że pracowałeś w wielu krajach na wszystkich kontynentach świata nie ma nic do tego?

~Art Prościej będzie zmienić ten nieudaczny rząd. Twoim zdaniem powinni zostać usunięci wszyscy, którzy nie sprzyjają nieudacznikom z PiS. Najlepiej zwolnić fachową kadrę i przyjąć Misiewiczów, po podstawówka u z PiS. Koniecznie trzeba przyjąć do bezpośredniego nauczania ekepertkę PiS Panią dr hab Urszulę Dudziak, która twierdzi, że,, mycie części intymnych jest grzechem i bezeceństwem." Przecież trzeba koniecznie ogłupić ten naród. W szkolnictwie podobnie, jak w innych zawodach powinni pracować pisiory, bez kompetencji.
Moim zdaniem jak komuś nie odpowiada praca to szuka dla siebie lepszej posady.
Nie wkładaj mi w ust swoich chorych filmów i nie przypisuj mnie do żadnych opcji politycznych bo ja tego rządu nie wybierałem, nie wspierałam i nie wspieram.

Chamsin
A może ty się mylisz w tym stwierdzaniu:

"Gdyby nie było chętnych do pracy jako nauczyciel i pensja by naturalnie rosła"?????

I to że pracowałeś w wielu krajach na wszystkich kontynentach świata nie ma nic do tego?
Gdy na rynku zaczyna brakować produktu lub usługi ich cena automatycznie rośnie. Prawo podażu i popytu.
Kraj ma obowiązek zapewnić edukacjie by to zrobić potrzebuje nauczycieli. Gdy ich brak rząd musi sprawić by warunki ich pracy były bardziej atrakcyjne. Żaden strajk tu nie jest potrzebny - a wręcz jest szkodliwy do zadziałania procesów rynkowych

Napisał(a): aliada -

boozar
Gdy na rynku zaczyna brakować produktu lub usługi ich cena automatycznie rośnie. Prawo podażu i popytu.
Kraj ma obowiązek zapewnić edukacjie by to zrobić potrzebuje nauczycieli. Gdy ich brak rząd musi sprawić by warunki ich pracy były bardziej atrakcyjne. Żaden strajk tu nie jest potrzebny - a wręcz jest szkodliwy do zadziałania procesów rynkowych
Jakie procesy rynkowe, jeśli pracodawcą jest państwo? W socjalizmie prawo popytu i podaży nie działa.

Napisał(a): Gość -

~gość

Z wyższym wykształceniem, w innych działach gospodarki też na początek mają 2000 zł.

aliada
Jakie procesy rynkowe, jeśli pracodawcą jest państwo? W socjalizmie prawo popytu i podaży nie działa.
To prawda ze w komunie to nie działa ale pobudka. Komuna upadła w 89 roku. Od 1990 roku w Polsce jest gospodarka kapitalistyczna.

Dobrawa
~gość

Z wyższym wykształceniem, w innych działach gospodarki też na początek mają 2000 zł.
Ale nie mają tyle wolnego co nauczyciele, nie mają 13tek. Poza tym czy ktoś ich do biurek nauczycielskich kajdanami przykuł ? Proszę zmienić zawód jak nie odpowiada.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dlaczego niezadowoleni nauczyciele nie znajdą sobie lepiej płatnej pracy jak normalni ludzie??