62
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +0
62 ppt ?

Dlaczego sernik opada? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dlaczego sernik opada?

Napisał(a): Gość -

moja mama zawsze wyciaga sernik jak wylacza piekarnik i stawia go normalnie na stole zeby wystygl, to czy sie zostawi go w p[iekarniku czy uchyli drzwiczki to nie ma znaczenia, jesli stosujesz sie do przepisu powinno byc ok, oczywiscie niektorzy maja zwyczaj dziubania w tym serniku zeby sprawdzic czy ser sie dopiekl i dlatego moze opasc,misia nie wiem jak Ty to zrobilas ze do 1,5 cm opadl:)) to juz musialas cos konkretnego przeskrobac:)))

Opadanie sernika jest jego naturalna cechą. Jednak można temu zaradzić dodać do sera fixu do serników (saszetka dok oetker) i nie wyjmować sernika z piekarnika do ostygnięcia oraz nie uchylać drzwiczek. Ja wyłączam piekarnik 10 minut wcześniej i zostawiam aż ostygnie.

Prosta odpowiedź, bo nie ma takiego sernika, który by nie opadał. Nie ma co się martwić. Najlepiej zaraz po upieczeniu okroić brzegi, zostawić w blaszce i poczekać aby sobie spokojnie stygł i opadał, a kiedy będzie jeszcze ciepły przykładamy deskę i odwracamy sernik. Zdejmujemy blaszkę i tak trzymamy do całkowitego wystygnięcia. Zobaczycie jak wtedy wszystkie brzegi ładnie się wyrównają. Nie bójcie się warto zaryzykować. :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dlaczego sernik opada forum dyskusyjne
  • Sernik ; czy po upieczeniu zaraz wyjmowa z piekarnika
  • dlaczego sernik opada forum
  • czemu sernik opada
  • sernik dlaczego opada
Do góry strony: Dlaczego sernik opada?