183
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +-7
183 ppt ?

Dni niepłodne jak obliczyć ? (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dni niepłodne jak obliczyć ?

Napisał(a): Domicela -

gość Zachęcam, żeby na ten temat wypowiadały się osoby, posiadające jakąś wiedzę. Z tego co tu przeczytałem, to w większości same "zasłyszane" i powtarzane brednie. Aktualnie metody naturalne mogą być bardzo skuteczne, przy ich zrozumieniu i umiejętnym stosowaniu .
A ci, co sugerują jakieś spirale, aborcje, gumy itp. to powinni się poważnie zastanowić, czy są w ogóle godni żeby się z kimś pukać.
No i podstawowa rzecz - seks to czynność nierozerwalnie związana ze spłodzeniem dziecka, dlatego ten, kto tego nie akceptuje, jest po prostu przygłupem.
Zachęcam, by na ten temat wypowiadały się osoby posiadające praktyczną wiedze o seksie a nie klechy. Seks służy nie tylko do spłodzenia dziecka więc się puknij klecho w ten tępy łeb.

gość Metoda naturalna jest po prostu najlepsza i nic tego nie zmieni. Jest bardzo prosta, trzeba tylko regularnie mierzyć temperaturę i obserwować śluz, a później to sama małżonka wie kiedy rozpoczyna się jajeczkowanie. Jeśli ktoś jest bardzo ostrożny to najlepiej rozpocząć współżycie przynajmniej 3 dni po owulacji. Mężowie - nie faszerujcie waszych żon chemią i nie traktujcie zbliżenia jak zachcianki do spełnienia w każdym momencie. Małżeństwa stosujące naturalne metody są najtrwalsze! Metoda jest pewniejsza od wszystkich innych, nic nie kosztuje, buduje lepsze relacje mąż-żona i nie niszczy zdrowia. Wymagania: miłość, szacunek, odrobina cierpliwości i odpowiedzialności.
Mariusz
Metoda naturalna jest zła i nic tego nie zmieni, nawet bajanie klechy a mężowie nic nie mają do tego, jak ich żony się zabezpieczają. Czas już żeby nawet tępe klechy to pojęły.

Reklama

Napisał(a): gość -

Wszyscy wypowiadający się tutaj jesteście żałośni. Niby dorośli, a wiedzę w temacie macie na żałosnym poziomie. Autorka pytania też myli pojęcia!!! ''Kalendarzyk'' to nie jest żadna forma antykoncepcji. Dlaczego? Bo każdy cykl jest inny i wystarczy, że jeden z cykli będzie dłuższy, owulacja nastąpi później i wpadka dzięki ''kalendarzykowi'' gotowa. Poważnie istnieją w 21 wieku ludzie obliczający wg kalendarza dni płodne i ufający czemuś takiemu?????? Nie macie ZIELONEGO POJĘCIA na temat naturalnych metod zapobiegania ciąży. Poczytajcie na temat metod termiczno-objawowych (met. angielska, met. Roetzera) na przykład na stronie 28dni.pl. Są to metody polegające na codziennych obserwacjach temperatury oraz innych czynników (np. śluz). Pozwalają one dowiedzieć się dokładnie kiedy jest czas płodny i niepłodny, niepłodność względna i bezwzględna. Ludzie do książek, do nauki, do internetu !!!! No chyba, że wolicie rozróżniać tylko dwie opcje: faszerować się pigułami anty lub trwać w żałosnej świadomości, że istnieje dla nich jedyna alternatywa - średniowieczny kalendarzyk........Boże widzisz i nie grzmisz.....

gość Metoda objawowo-termiczna jest wciąż udoskonalana, tak że obecnie jest najlepszą, najbardziej przyjazną dla organizmu metodą obserwacji i poznawania własnej płodności. Ci co bredzą o nieregularności, wpływie stresu, chorób i że prezerwatywa i spirala daje 100% pewności - zatrzymali się w rozwoju na wiedzy z lat 60-tych. Ludzie, mamy wiek XXI a myślenie niektórych, jak u prababci Gieni. Poradnia rodzinna.
Zideologizowane oszołomy kościelne bredzą i nie przyjmują postępu nauki do wiadomości. A już zarzucanie innym myślenie prababci Geni i jednocześne nawoływanie do naturalnych metod i twierdzenie, że są skuteczne to trzeba mieć elastyczne poczucie 'prawdy i moralności'. Moralność dla ciebie to tylko d--a, oszołomie? Kłamstwo i manipulacja to już nie jest moralność?

Reklama

Napisał(a): maciumpka -

Odważna jesteś tyle CI powiem. Ja zaczęłam zabawę z metodą objawowo-termiczną w wieku 17 lat czyli około 8 lat przed ślubem. Teraz mając lat 36 mogę powiedzieć że znam swój organizm i wiem, kiedy mam dni płodne a kiedy nie. Jednak miałam te 8 lat praktyki przed ślubem do nauczenia się siebie.
Przejście na metodę objawowo-termiczną z dnia na dzień jest ryzykowne zwłaszcza, jeśli planujesz współżycie. Proponuję przez klka lat poobserwować siebie, potem wziąć ślub z wybranym mężczyzną a po ślubie będą gotową na przyjęcie ewentualnego potomstwa z czystym sumieniem sprawdzić czy te kilkuletnie obserwacje wystarczyły, żey nauczyć się określać dni płodne i niepłodne ;)

Pozdrawiam
Kasia

KAylaa Planuję przejść z moim chłopakiem na antykoncepcje naturalną czyli kalendarzyk. Jak dobrze wyliczyć dni niepłodne tak aby mieć pewność ,że nie zajdę w ciążę ?
Nie ma takiej możliwości. Tzw. kalendarzyk jest oparty o statystykę, z tego względu jest zawodny. Zasadniczo cykl menstruacyjny (dalej jako cykl) trwa przeciętnie u kobiety 28 dni. Owulacja (czyli uwolnienie jajeczka do jajowodów) ma miejsce zawsze na 14 dni PRZED następną menstruacją. A że data owulacji (a zatem długość cyklu) nie jest stała, bo zależy od wielu czynników (emocje, wyjazdy itp. itd), to kalendarzyk jest metodą zawodną. Sprawdza się jako metoda dodatkowa.

Reklama

Przecież Polacy to lenie. Metody naturalne wymagają pewnego wysiłku, więc oczywiście że są gorsze, a łykniecie pigułki czy zafoliowanie wacka - jest wspaniałe, bo się nie trzeba męczyć. Rodzice tych przygłupów też tak myśleli - i nam powstało mądre pokolenie. vicar

gość Przecież Polacy to lenie. Metody naturalne wymagają pewnego wysiłku, więc oczywiście że są gorsze, a łykniecie pigułki czy zafoliowanie wacka - jest wspaniałe, bo się nie trzeba męczyć. Rodzice tych przygłupów też tak myśleli - i nam powstało mądre pokolenie. vicar
Twoi ani wacka nie foliowali, ani pigułek nie łykali a urodził im się cham i kretyn. Wszak seks polega na tym, aby się męczyć. Co za fanaberie, chcą sobie ułatwić.

Napisał(a): Gość -

Witam, chciałabym zacząć stosować naturlane metody antykoncpecyjne. Tabletki mi niesprzyają - strasznie tyję, a prezerwatywa to brak komfortu jak dla mnie. Wcześniej nie miałam z mateodami naturlanymi wiele do czynienia, dlatego szukam różnych informacji na ten temat. O ile mierzenie temperatury i obliczenia nie są aż tak bardzo niejasne (pewnie przy odrobinie wprawy można sobie z tym poradzić) trudne wydaje mi się badanie szyjki macicy. Przeczytałam, że "W fazach niepłodności szyjka macicy jest twarda jak czubek nosa, a w fazie płodności – miękka jak warga." - to tu znalazłam to tajemnicze info:http://www.bi(...)1.html. Czy któraś z Was potrafi to rozpoznać?

Alicja24 Witam, chciałabym zacząć stosować naturlane metody antykoncpecyjne. Tabletki mi niesprzyają - strasznie tyję, a prezerwatywa to brak komfortu jak dla mnie. Wcześniej nie miałam z mateodami naturlanymi wiele do czynienia, dlatego szukam różnych informacji na ten temat. O ile mierzenie temperatury i obliczenia nie są aż tak bardzo niejasne (pewnie przy odrobinie wprawy można sobie z tym poradzić) trudne wydaje mi się badanie szyjki macicy. Przeczytałam, że "W fazach niepłodności szyjka macicy jest twarda jak czubek nosa, a w fazie płodności – miękka jak warga." - to tu znalazłam to tajemnicze info:http://www.bi(...)1.html. Czy któraś z Was potrafi to rozpoznać?
Spadaj z tą kościelną prostacką propagandą.

Poczekaj 20 lat, wtedy bedziesz mogl mowic, czy Ci sie znudzilo, czy nie.
gość Ci wszyscy ludzie nie wiedzą co piszą, na kalendarzyku "jedziemy" już dwa lata !!! Żadnych leków które niszczą organizm, i bez prezerwatywy, która jest także grzechem ciężkim. Zresztą, rozpoczęcie inicjacji seksualnej przed ślubem zniszczy wasz związek, poczytajcie o tym w internecie. Będziecie patrzeć na siebie jako obiekt, a czułe dotyki i wzajemne adorowanie znikną. Potem się do siebie przyzwyczaicie i się sobą znudzicie. Lepiej z tym wszystkim poczekać.

Napisał(a): ~rrtt -

Ja też mam nadzieję że dzięki Ovu Control w końcu zajdziemy z mężem w ciążę, w każdym razie już wiemy kiedy dokładnie działać, żeby szansa na zapłodnienie była najwyższa, a to jednak jest bardzo istotne. Przy staraniach o dziecko trzeba zwracać uwagę na to żeby trafić idealnie w owulację i ten test to ułatwia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dni niepłodne jak obliczyć ?