55
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń739
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +10
55 ppt ?

Dni niepłodne to dobra metoda antykoncepcji? (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Dni niepłodne to dobra metoda antykoncepcji?

Napisał(a): Tris -

To jedna z najgorszych metod antykoncepcji :P , prawie zawsze kończy się ,,wpadką" :PP

Reklama

Napisał(a): Gość -

Według was znacznie lepszą metodą jest pchanie w siebie chemii i hormonów. Każda metoda ma plusy i minusy, wy nie podaliście nic tylko pusty krytyczny komentarz bez uzasadnienia. Metoda jest dobra dla dziewczyny, która zna swoje ciało, siebie, ma regularne okresy i jest zdrowa to tak w skrócie. Metoda typu gumka na fiutka działa do pierwszego pęknięcia. Tabletka nawet ta najnowocześniejsza obniża libido, pogarsza się przemian materii i ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Argument, że reguluje okres jest dla zamydlenia oczu. Przeczytajcie sobie ulotkę to co jest tam napisane nie wzięło się znikąd. Koncerny muszą napisać o skutkach ubocznych mimo, że wolały by to ukryć. Mam kontakt ze środowiskiem medycznym i wiem, co niektóre osoby przechodzą i jak to oddziałuje na ich zdrowie. Oczywiście w perspektywie kilkuletniej, a nie na drugi dzień po zażyciu. Osoby biorące tabletki nie powinny palić i pić co przeważnie jest nieprzestrzegane. Zresztą można by napisać o tym kolejna książkę. Dobrą metodą jest stosunek przerywany choć ma pewne uwarunkowania. Facet musi być zdyscyplinowany czyli nie może się spóźnić bo pozamiatane. Aby w wydzielinie przed wytryskiem nie było spermy musi mieć regularne stosunki inaczej może dojść do zapłodnienia jeszcze przed wytryskiem. Co równie ważne odpada seria, czyli kolejny stosunek zaraz po tym. Powinna być kilkugodzinna przerwa aby z przewodu moczowego zostały wypłukane wszystkie plemniki

Napisał(a): gość -

Co za bzdura. Stosunek przerywany nie jest żadną metodą antykoncepcyjną. To jeszcze krótsza droga do wpadki niż stosowanie npr bez doświadczenia. A już to że regularne stosunki zapobiegają występowaniu plemników w preejakulacie to szczyt bajkopisarstwa.
W życiu bym się nie zgodziła na taką "metodę". Pomijając już jej zawodność to przerywać w najciekawszym momencie ? Bez sensu...

Reklama

mówisz to na podstawie własnego doświadczenia, czy zasłyszałeś. Nadal nic nie napisaliście, żadnej rady tylko puste frazesy powtarzane przez ludzi. Bo tak się uważa. Do tej pory spotykam się z opinią, że zajście w ciążę w czasie miesiączki skutkuje rudym potomstwem. To jest bzdura. Stosunek przerywany jest stosowany z powodzeniem przez wiele par. Sam z tego korzystam i nie widzę problemu w kończeniu "na zewnątrz" W dni bezpłodne jest powiedzmy do końca. Plusy tej metody partnerka nie łyka prochów codziennie tylko dla tego abyśmy mogli trzy razy w tygodniu się pobzykać. Mało który facet martwi się zdrowiem swojej wybranki, która ponoć kocha. Łatwo zrzucić pełną odpowiedzialność na ta druga stronę tylko, czy tak traktuje się osobę sobie najbliższą

gość Co za bzdura. Stosunek przerywany nie jest żadną metodą antykoncepcyjną. To jeszcze krótsza droga do wpadki niż stosowanie npr bez doświadczenia. A już to że regularne stosunki zapobiegają występowaniu plemników w preejakulacie to szczyt bajkopisarstwa.
W życiu bym się nie zgodziła na taką "metodę". Pomijając już jej zawodność to przerywać w najciekawszym momencie ? Bez sensu...

gantal mówisz to na podstawie własnego doświadczenia, czy zasłyszałeś. Nadal nic nie napisaliście, żadnej rady tylko puste frazesy powtarzane przez ludzi. Bo tak się uważa. Do tej pory spotykam się z opinią, że zajście w ciążę w czasie miesiączki skutkuje rudym potomstwem. To jest bzdura. Stosunek przerywany jest stosowany z powodzeniem przez wiele par. Sam z tego korzystam i nie widzę problemu w kończeniu "na zewnątrz" W dni bezpłodne jest powiedzmy do końca. Plusy tej metody partnerka nie łyka prochów codziennie tylko dla tego abyśmy mogli trzy razy w tygodniu się pobzykać. Mało który facet martwi się zdrowiem swojej wybranki, która ponoć kocha. Łatwo zrzucić pełną odpowiedzialność na ta druga stronę tylko, czy tak traktuje się osobę sobie najbliższą
A Ty coś się tak uczepił... :P To, że wam się nie zdarzyła ,,wpadka" to wyjątek, który potwierdza regułę :P , moja koleżanka też stosowała tą metodę przez rok, póki nie skończyła się ona dzieckiem :PP

Reklama

kogo uczepił? Było pytanie każdy je wyśmiał nie pisząc nic!, dosłownie nic! Nie wiem macie prowizje od wpisów? Metodę stosuje wiele par i jest ok. Chcesz mi powiedzieć, że po tabletkach się nie zachodzi tak samo dzięki założeniu gumki. Każda metoda ma plusy i minusy i każdy ma prawo zrobić tak jak uważa tylko dla czego się naśmiewacie gdy ktoś pyta? Przecież taka jest zasada na forum jeden pyta inny odpowiada w waszym przypadku wyśmiewa. Nie ma metody, która daje sto procent pewności jest tylko ogromna promocja tabletek wiadomo chodzi o kasę. Ja uważam, że skutki uboczne ich stosowania są zbyt wysokie i nie chcę narażać na to swojej partnerki

gantal kogo uczepił? Było pytanie każdy je wyśmiał nie pisząc nic!, dosłownie nic! Nie wiem macie prowizje od wpisów? Metodę stosuje wiele par i jest ok. Chcesz mi powiedzieć, że po tabletkach się nie zachodzi tak samo dzięki założeniu gumki. Każda metoda ma plusy i minusy i każdy ma prawo zrobić tak jak uważa tylko dla czego się naśmiewacie gdy ktoś pyta? Przecież taka jest zasada na forum jeden pyta inny odpowiada w waszym przypadku wyśmiewa. Nie ma metody, która daje sto procent pewności jest tylko ogromna promocja tabletek wiadomo chodzi o kasę. Ja uważam, że skutki uboczne ich stosowania są zbyt wysokie i nie chcę narażać na to swojej partnerki
Ale zdecydowanie ten sposób antykoncepcji jest najmniej skutecznym, a po drugie odpowiednio dobrane tabletki przez dobrego ginekologa, nie noszą za sobą praktycznie żadnych zagrożeń, a po trzecie są jeszcze prezerwatywy i na tym polega pewność, że powinno się je sprawdzać ,,przed", wtedy masz pewność, że nic się nie stanie..... :P i moim zdaniem jest to najlepsza metoda antykoncepcji, bo jedna z najpewniejszych.... :PP

Jesteś w błędzie, że odpowiednio dobrane nie noszą zagrożeń, akurat mam kontakt z kobietami, które leczą się w klinice okulistycznej i to bynajmniej nie na wadę wzroku. Jeżeli myślisz, że lekarz dobiera je dla pacjentki, a nie dla wycieczki itp to się grubo mylisz. Siedzę w tym to wiem, co za co i gdzie. Oczywiście odpowiednia gadka ładnie mydli oczy. Lekarz to zawód i biznes. Fakt, że połączenie tabletek i gumki daje najlepsze zabezpieczenie, ale tego co napisałem powyżej nie da się zanegować. Niemniej jednak każdy wybiera sam, dobrze jednak by miał szerszą wiedzę i tylko dla tego wsadziłem swoje trzy grosze.
Miłej senności w czasie ciemności

Tris
gantal kogo uczepił? Było pytanie każdy je wyśmiał nie pisząc nic!, dosłownie nic! Nie wiem macie prowizje od wpisów? Metodę stosuje wiele par i jest ok. Chcesz mi powiedzieć, że po tabletkach się nie zachodzi tak samo dzięki założeniu gumki. Każda metoda ma plusy i minusy i każdy ma prawo zrobić tak jak uważa tylko dla czego się naśmiewacie gdy ktoś pyta? Przecież taka jest zasada na forum jeden pyta inny odpowiada w waszym przypadku wyśmiewa. Nie ma metody, która daje sto procent pewności jest tylko ogromna promocja tabletek wiadomo chodzi o kasę. Ja uważam, że skutki uboczne ich stosowania są zbyt wysokie i nie chcę narażać na to swojej partnerki
Ale zdecydowanie ten sposób antykoncepcji jest najmniej skutecznym, a po drugie odpowiednio dobrane tabletki przez dobrego ginekologa, nie noszą za sobą praktycznie żadnych zagrożeń, a po trzecie są jeszcze prezerwatywy i na tym polega pewność, że powinno się je sprawdzać ,,przed", wtedy masz pewność, że nic się nie stanie..... :P i moim zdaniem jest to najlepsza metoda antykoncepcji, bo jedna z najpewniejszych.... :PP

Napisał(a): borjagoda -

Samo liczenie dni niepłodnych to przestarzała i mocno nieskuteczna metoda (choć nadal bardziej skuteczna niż stosunek przerywany), bo mało która dziewczyna ma idealny kalendarzykowy cykl :) Istnieje natomiast wiele metod naturalnego planowania rodziny opierających się na badaniu ciała (temperatura, śluz, szyjka macicy), które dają prawie 100% pewności (taką jak najnowocześniejsze pigułki) nie zajścia w ciążę przy współżyciu w okresie niepłodnym. Ja osobiście polecam metodę Rötzera - sama stosuję i znam sporo osób ją stosujących i jest super! :)
Ciężko będzie Ci nauczyć się tej metody na forach - proponuję zapisać się na jakiś kurs NPR, chociażby on-line.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

-------------------------------------------
http://piotro(...)cba.pl/

Napisał(a): gość -

gantal Ja uważam, że skutki uboczne ich stosowania są zbyt wysokie i nie chcę narażać na to swojej partnerki
To bardzo ładnie z twojej strony. A czy ona ma w tej kwestii w ogóle coś do powiedzenia ? Bo to że ty nie chcesz to już wiemy ale to jednak jej ciało i jej zdrowie.
A konsekwencje twojej pomyłki czy nieuwagi, albo chociaż jednego nazbyt wytrwałego plemnika poniesie ona - bo choć ciąża to nie choroba to jednak to jej organizm będzie się z tym zmagał przez 9 miesięcy, to ona będzie musiała dźwigać brzuch i znosić niedogodności a potem przejść trudy porodu. Narażając się również na ryzyko powikłań. Ona - nie ty.
Moim zdaniem ostateczne zdanie w tej kwestii powinna mieć kobieta.żadną I jakie by ono nie było mężczyzna powinien je uszanować.

nie wiem skąd masz takie przypuszczenia odnośnie mojej osoby i narzucania zdania partnerce. Czy gdzieś coś takiego powiedziałem, czy może to że śmiałem zabrać głos sprawiło, że jestem tak postrzegany. To jest wspólne i nasze zdanie w tym temacie. Po tabletkach też się zachodzi tylko, że skutki dla dziecka są katastrofalne. Nie ma idealnej metody, nie ma pewnej metody, ale na pewno jeżeli podejmuje się współżycie to trzeba mieć świadomość możliwych konsekwencji. Może to dla Ciebie dziwne, ale dorosły człowiek powinien być odpowiedzialny.
Szanuję ją i jej zdanie, jeżeli zechce będzie łykać przecież to jej organizm i jej zdrowie. Odnoszę wrażenie, że najchętniej chciałabyś jej sama wyperswadować swoje racje hehe, dobra jesteś

gość
gantal Ja uważam, że skutki uboczne ich stosowania są zbyt wysokie i nie chcę narażać na to swojej partnerki
To bardzo ładnie z twojej strony. A czy ona ma w tej kwestii w ogóle coś do powiedzenia ? Bo to że ty nie chcesz to już wiemy ale to jednak jej ciało i jej zdrowie.
A konsekwencje twojej pomyłki czy nieuwagi, albo chociaż jednego nazbyt wytrwałego plemnika poniesie ona - bo choć ciąża to nie choroba to jednak to jej organizm będzie się z tym zmagał przez 9 miesięcy, to ona będzie musiała dźwigać brzuch i znosić niedogodności a potem przejść trudy porodu. Narażając się również na ryzyko powikłań. Ona - nie ty.
Moim zdaniem ostateczne zdanie w tej kwestii powinna mieć kobieta.żadną I jakie by ono nie było mężczyzna powinien je uszanować.

Napisał(a): cihy -

Tris
gantal mówisz to na podstawie własnego doświadczenia, czy zasłyszałeś. Nadal nic nie napisaliście, żadnej rady tylko puste frazesy powtarzane przez ludzi. Bo tak się uważa. Do tej pory spotykam się z opinią, że zajście w ciążę w czasie miesiączki skutkuje rudym potomstwem. To jest bzdura. Stosunek przerywany jest stosowany z powodzeniem przez wiele par. Sam z tego korzystam i nie widzę problemu w kończeniu "na zewnątrz" [...]
A Ty coś się tak uczepił... :P To, że wam się nie zdarzyła ,,wpadka" to wyjątek, który potwierdza regułę :P , moja koleżanka też stosowała tą metodę przez rok, póki nie skończyła się ona dzieckiem :PP
:-)) Przyganiał kocioł garnkowi. Może to twoja koleżanka jest "wyjątkiem"?;->
A poważnie, jest to metoda antykoncepcyjna tyle, ze najmniej skuteczna. "Skuteczność danej metody antykoncepcyjnej określa tzw. wskaźnik Pearla (PI). Oznacza on liczbę ciąż wśród 100 par stosujących daną metodę w ciągu 1 roku. Im jest wyższy, tym dana metoda jest mniej skuteczna. Dla stosunku przerywanego wskaźnik Pearla wynosi od 4 (przy idealnym stosowaniu) do 19 (przy standardowym stosowaniu)." :-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dni niepodne
Do góry strony: Dni niepłodne to dobra metoda antykoncepcji?