300
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19 tys.
  • Odpowiedzi85
  • Ocen na +91
300 ppt ?

Dojdzie do wcześniejszych wyborów? (86)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dojdzie do wcześniejszych wyborów?

Napisał(a): uni -

We czwartek (13.05.2021 r.) miała miejsce narada, w której wzięli udział: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro. „Super Express” podał słowa informatora pochodzącego od partii rządzącej:

Ziobro i Gowin pojawili się w czwartek na Nowogrodzkiej. Mogli usłyszeć po raz ostatni od prezesa, że albo się uspokoją i zaczną być lojalni, albo idziemy na wybory. Prezes ma już naprawdę dość wojny. I chce to radykalnie przeciąć.
Doczekamy się wcześniejszych wyborów?
INTERIA.PL

Re: Dojdzie do wcześniejszych wyborów?

Napisał(a): Serwus100 -

Na wybory trzeba jeszcze chwilę poczekać, bo na horyzoncie kasa z opluwanej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej Uni Europejskiej. PiS wraz z sojusznikami musi skosztować tej słodyczy. Teraz trwa dojenie i gromadzenie zapasów na dostatnie życie opozycyjne i emerytalne.

Reklama

Napisał(a): ~mrówka -

Wcześniejsze wybory wiążą się z ryzykiem utraty władzy. Potężnym ryzykiem.
Utrata ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury, to prosta droga do procesów sądowych obecnych notabli (patrz m.in. raport NIK) i ryzyko wyroków skazujących.
Powyborcze zmiany mogą również dotyczyć TK i sądów, tak więc pojawi się możliwość postawienia przed Trybunałem Stanu prezydenta za uporczywe i notoryczne łamanie konstytucji.

Nawet nie wspominam o takim drobiażdżku, jak utrata stanowisk dojnych i ich rodzin w spółkach skarbu państwa i zakręcenie kurka z pieniędzmi.

Na dalekim horyzoncie pojawia się również modyfikacja ustawy konkordatowej, bo sądzę, że naród ma już dość rydzyków, sojuszu tronu z ołtarzem oraz rozpasania hierarchów ( złote a skromne).

Jedyną korzyścią dla obecnych dojnych byłoby scedowanie władzy w arcytrudnym okresie dla gospodarki. Myślę jednak, że pasywa przewyższają aktywa i do wcześniejszych wyborów nie dojdzie. W tym wypadku biorę również pod uwagę przymioty osobiste małego nieudacznika, takie jak:
- zawiść
- mściwość
- fanatyczną chęć sprawowania władzy

Osobiście myślę, że nieudacznik władzy nie odda, zanim ulice krwią nie spłyną.
Zresztą, ten podział społeczny i nienawiść sam sprokurował, wydobywając z narodu najgorsze cechy, niszcząc elity a baranom dając oręż nieomylności.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~iza -

Cierpliwości Panie Prezesie, to już było raz przerabiane z tymi wcześniejszymi wyborami - chyba po tylu wysiłkach nie zrobi Pan prezentu Panom Budce i Gowinowi oddając władzę na tacy. Bo Polacy to naród Sobiepanów i zawsze głosują przeciw władzy chociaż zabory i okupacja to już historia ale niestety nie do końca.

Napisał(a): ~Nirelle -

~mrówka Wcześniejsze wybory wiążą się z ryzykiem utraty władzy. Potężnym ryzykiem.
Utrata ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury, to prosta droga do procesów sądowych obecnych notabli (patrz m.in. raport NIK) i ryzyko wyroków skazujących.
Powyborcze zmiany mogą również dotyczyć TK i sądów, tak więc pojawi się możliwość postawienia przed Trybunałem Stanu prezydenta za uporczywe i notoryczne łamanie konstytucji.

Nawet nie wspominam o takim drobiażdżku, jak utrata stanowisk dojnych i ich rodzin w spółkach skarbu państwa i zakręcenie kurka z pieniędzmi.

Na dalekim horyzoncie pojawia się również modyfikacja ustawy konkordatowej, bo sądzę, że naród ma już dość rydzyków, sojuszu tronu z ołtarzem oraz rozpasania hierarchów ( złote a skromne).

Jedyną korzyścią dla obecnych dojnych byłoby scedowanie władzy w arcytrudnym okresie dla gospodarki. Myślę jednak, że pasywa przewyższają aktywa i do wcześniejszych wyborów nie dojdzie. W tym wypadku biorę również pod uwagę przymioty osobiste małego nieudacznika, takie jak:
- zawiść
- mściwość
- fanatyczną chęć sprawowania władzy

Osobiście myślę, że nieudacznik władzy nie odda, zanim ulice krwią nie spłyną.
Zresztą, ten podział społeczny i nienawiść sam sprokurował, wydobywając z narodu najgorsze cechy, niszcząc elity a baranom dając oręż nieomylności.

« Wróć do tematów
Do góry strony: Dojdzie do wcześniejszych wyborów?