27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń182
  • Odpowiedzi25
  • Ocen na +0
27 ppt ?

Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia (26)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~marikA -

Uderzyłam się ostatnio w pracy o kant biurka i mam bardzo dużego siniaka na nodze. Przybiera różne kolory świata... teraz jest fioletowy i bardzo boli w dalszym ciągu. Moje pytanie brzmi, czy znacie jakieś sposoby na siniaki i stłuczenia, które można sobie zrobić w domu? Nie mam pomysłu co by mi pomogło, żeby jakoś szybko ten siniak zniknął... Jedyny sposób na siniaki i stłuczenia jaki znam to żel, czy płyn z apteki, ale wolałabym coś domowego... Pomóżcie...
INTERIA.PL

Re: Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia

Napisał(a): ~babciastasia -

Próbowałaś nasmarować masłem, lub oliwą stłuczone miejsce? Natłuszczenie miejsca urazu masłem lub oliwą właśnie to jeden ze sposobów na siniaki i stłuczenia - tłuszcz, którym nasmarujemy stłuczone miejsce, wpływa pomiędzy komórki i zajmuje miejsce, w które mogła by wpłynąć rozlana krew.

Reklama

Napisał(a): Gość -

W sumie to masz rację, dobrodziejstwa natury są najlepsze i działaja od wieków! Ja pamiętam, że jednym ze sposobów na siniaki i stłuczenia było przykładanie w miejsce obolałe rozgniecionych liści kapusty. Tylko, że musiałabyś te liście mieć co najmniej przez całą noc. To jest sprawdzony ;) i bardzo dobry sposób na siniaki i stłuczenia, zwłaszcza gdy towarzyszy temu ból i obrzęk.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

KarinkA91 Ja znam idealny domowy sposób na siniaki i stłuczenia to zwykła babka lekarska ! :D każdy w dzieciństwie właśnie jej używał na wszelkie siniaki i stłuczenia !
Tylko skąd wziąć babkę ? W XX wieku rosła na każdym trawniku. W wieku XXI mamy beton i asfalt.

Napisał(a): Gość -

Jeden z najskuteczniejszych sposobów jaki istnieje to przykładanie lodu. Oczywiście trzeba zachować pewne środki ostrożności. Owiń lód np. jakąś chusteczką lub cienkim ręcznikiem i nie trzymaj na siniaku zbyt długo, bo może dojść do odmrożenia. Średnio co 3 - 5 minut przykładania lodu rób kilkuminutową przerwę.
Jeśli masz w domu cebulę, to pokrój ją na cienkie plasterki, posyp cukrem i przykładaj na stłuczenie jak kompres.
Jest też specjalna minkstura na tego typu problemy. Przygotuj pół szklanki soku z czarnej rzodkiewki, półtora szklanki miodu, 150 ml wódki i łyżkę soli. Wszystko wymieszaj drewnianą łyżką. Wcieraj w bolące miejsce.
Są jeszcze różne rośliny, ale z nimi jest wiecej zabawy, bo trzeba je po pierwsze mieć, a po drugie przygotowywać z nich różne rzeczy np. maści, napary czy wyciągi olejowe, a to wymaga czasu. Jak będziesz potrzebowała tych przepisów, to daj mi znać:-))). Chętnie Ci udostępnię:-))

Reklama

Napisał(a): ~ruda970 -

Polecam żele z heparyną np Lioton 1000, maści z arniką oraz kinesiotaping. Pomocne będą też drenaże limfatyczne. Można też wybrać się do fizjoterapuety, oni mają dużo sposbów na walkę z siniakami, lub dobrego internisty, który dalej pokieruje https://ranki(...)ernista Pozdrawiam serdecznie.

Napisał(a): ~ertaa -

Zaczęliśmy stosować kompresy żelowe Flex od jakiegoś czasu i przydają się wyjątkowo często. Albo na gorączkę taki zimny okład można wykorzystac, albo jak synek sobie stłukł kolano niedawno na podwórku to też mu przykładam oklad na zimno i nie rozwinął się żaden krwiak czy siniak.

Napisał(a): ~renatajj -

Bardzo fajne kompresy ma Sanity, chodzi mi o Flex. Wygodne w przygotowaniu – na ciepło w mikrofalówce, na zimno w zamrażarce. Poza tym są bardzo wytrzymałe do wielokrotnego użytku. Mialam kiedyś inne tego typu kompresy żelowe to szybko zaczęły się rwać i niszczeć.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dmso na siniaki
Do góry strony: Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia