157
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi120
  • Ocen na +0
157 ppt ?

Domy spokojnej starości za czy przeciwko? (121)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Domy spokojnej starości za czy przeciwko?

Napisał(a): Gość -

Ja jestem absolutnie przeciwna domom spokojnej starości. Nie oddałabym tam rodziców, czy dziadków. Mojej przyjaciółki babcia ma http://opieka(...)owa.pl/ i to jest moim zdaniem świetna opcja jeśli ktoś sam nie może siię zając starsza i schorowaną osobą. Przychodzi do niej pielęgniarka i we wszystkim pomaga, a babcia sie czuje dobrze, bo jest w swoim mieszkaniu. I nie ma problemu. Dom starców wcale nie musi być jedyna opcją.
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

No jeśli chcemy zameldować starszą osobę na przykład w takim domu jak Dom opieki Pałac w Warszawie to ja akurat jestem jak najbardziej za tym, żeby w razie jakiejś poważniejszej choroby której nie jeteśmy w stanie ogranąć to w takim domu spokojnie można zameldować starszą osobę i nie martwić się co jej byt tam.

Reklama

jak dobry dom i opieka na poziomie to czasem nie ma wyjścia. Gorzej jak miejsce pozostawia naprawdę wiele do życzenia a takich niestety u nas jest pełno. raczej znęcają się nad starszymi aniżeli się nimi opiekują

kubi32 jak dobry dom i opieka na poziomie to czasem nie ma wyjścia. Gorzej jak miejsce pozostawia naprawdę wiele do życzenia a takich niestety u nas jest pełno. raczej znęcają się nad starszymi aniżeli się nimi opiekują
Dokładnie, ważne aby opieka była na poziomie. No czasem są takie sytuacje zyciowe, że na prawdę nie ma się czasu opiekować bliską osobą i zmuszają nas do tego okoliczności. Jednak zastanawiam się czy swoja mamę oddałabym w takiej miejsce bardzo intensywnie - pewnie byłyby to długie dyskusje i obustronna decyzja.

Reklama

Ja polecam Dom w Kobylce koło Warszawy przy Sempolowskiej 5
Prowadzi go p Agnieszka
Warunki bardzo dobre, opieka pielegniarska i lekarska bardzo dobra
Opiekunki zawsze są ,,na oddziale,,
Kiedy podjęłam decyzje o umieszczeniu mamy ,patrzyłam na warunki żywieniowe ,bytowe jak i na opiekę.
Oczywiście atmosfera jest tez ważna, by była ciepła i domowa.
Ośrodek p Agnieszki spełnił moje wszystkie kryteria.
Co ważne- odwiedzać rodziny swoich bliskich mogą każdego dnia i o każdej porze. Co dla mnie jest plusem, ponieważ słyszałam, ze w innych Domach trzeba sie umawiac na wizytę .........- czego wogole nie rozumiem.

Reklama

Ja jestem za, tam lepiej zadbają o twoją bliską osobę niż Ty jesteś w stanie. Ja oddałam dziadka do zakładu opieki i rehabilitacji na Bobrowieckiej 9 i tam jego stan się poprawił, ma tam stałą opiekę lekarską.

Sama nie jestem za takim rozwiązaniem, ale niektórzy niestety nie mają wyjścia. Zły stan zdrowia i potrzeba stałej opieki medycznej....lub ktoś właśnie nie ma blisko rodziny. Ja akurat jestem w takiej sytuacji, że zastanawiam się nad domem opieki. Interesuje mnie województwo mazowieckie. Ktoś coś może polecić? Głównie chodzi mi właśnie o dobry standard i 24-godziną opiekę specjalistyczną. Jak na tą chwilę znalazłam coś takiego: http://www.do(...)ita.pl/

Oczywiście, że ZA. Jest, znaczy się są takie czasy, że niestety, człowiek nie zamieni się w pielęgniarza i nie będzie miał czasem możliwości zająć się osobą starszą, która wymaga całodziennej opieki - miałam tak z babcia. Koniec końców zamieszkała w domu seniora Złota Jesień w Jabłonnej. Nie nażeka na warunki, ma rehabilitację, ja co weekend jestem u niej...

pewex Mam 26 lat. Mój brat 34. Kilka miesięcy temu wyprowadziłam się z rodzinnego domu. Mój brat zrobił to już dawno temu i mało go interesuje los naszego ojca. On jest wdowcem i do tej pory dbałam o niego ja - pranie, sprzątanie, gotowanie, ale teraz chcę już zacząć własne życie a nie ciągle żyć jego. Nie mogę patrzeć w jakim żyje syfie, nie umie sobie w ugortować ani posprzątać ani uprać i chodzi taki zaniedbany. Pomyśleliśmy więc z moim bratem o domu spokojnej starości. Tam przynajmniej zestarzałby się godnie.Naprawdę chce dla niego dobrze ale nie mogę być jego pielęgniarką i sprzątaczką dzień w dzień i tak dostatecznie długo już byłam. Czy myślicie, że to dobry pomysł taki dom? A może macie jakieś podobne doświadczenia? Proszę o opinie.
Będzie tam miał wszystko wyliczone,miłości dzieci i ich obecności nic nie zastąpi:(((
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dom spokojnej starosci w jaskach-opinie
  • ceny domów spokojnej starości
  • domy spokojnej starości forum
  • dom starcow opinie
Do góry strony: Domy spokojnej starości za czy przeciwko?