80
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń40
  • Odpowiedzi80
  • Ocen na +0
80 ppt ?

DOPALACZE - zakazać czy zaakceptować? (81)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: DOPALACZE - zakazać czy zaakceptować?

Napisał(a): Gość -

Kategorycznie zakazać sprzedazy i produkcji dopalaczy.Jestem osoba która ma dziecko i wiem że samo pilnowanie dziecka i ciagła kontrola nie pomogą,gdy dziecko jest poza domem np.w szkole a wiem że tam również można dostać takie specyfiki.Nie rozumiem zupełnie prawa Polskiego,które nie zakazuje na ich sprzedaz.Ostatnio dziennikarze udowodnili nam że jest to bardzo szkodliwe i jak sie wypowiadają lekarze często nie można dokładnie ustalić składu tych dopalaczy co oznacza że substancje te sa gorsze i grozniejsze nawet od amfetaminy.Zastanawia mnie fakt iz wszedzie szuka sie oszczednosci zabiera pieniadze ludziom ktorym ledwo starcza na chleb,kazdy z nas musi płacic podatki i opłacac pobyty w szpitalach ,takich idiotów ktorzy to świństwo biorą.Nie ma miejsca na izbie przyjęc bo na 20 miejsc 16 jest zajętych przez młodych ktorzy wzięli dopalacze np.w weekend.Rząd powinien w pierwszej kolejności zając sie dopalaczami.Ciekawe czy chłopak ktory ostatnio wypowiadał sie w telewizji ,ktory ma juz kilkanascie sklepów z dopalaczami i produkcje ich dałby swojemu dziecku taki narkotyk bo według mnie i lekarzy dopalacz takowym jest.Pozamykac sklaepy z dopalaczami i zakazac bezwzglednie sprzedazy.takie jest moje zdanie i mysle ze wiekszosci normalnie myslących ludzi.pieniadze mozna zarabiac legalnie i w normalny sposób a nie kosztem zdrowia innych ludzi.

dopalacze działają podobnie jak narkotyki.... tylko ze są bardziej niebezpieczne bo tak ogólnie skład jest ich nieznany.... ja jestem za legalizacja narkotyków bo powszechnie wiadomo że to co zakazane jest najlepsze..... i dziura budżetowa by się załatała... a wspominając do kościoła opodatkować ich i pozwolić na posiadanie dzieci i wszystkiego tak jak w Anglii tam ksiądz wie co to utrzymać rodzinę zapłacić podatek i wszystko a nasz polski ksiądz nie wiem nic o tym a żąda kupę pieniędzy za pogrzeby, wesela itp

Reklama

Nie dalej jak w grudniu ubiegłego roku obroniłam mgr z resocjalizacji o specjalności "praca z uzależnionymi" i doskonale zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Jestem bezwzględnie przeciwna dopalaczom to przecież narkotyki tylko inaczej się nazywają i można je legalnie kupić! TO STRASZNE!!!!!!!!!!!!!!!! A jeszcze gorsze jest to że często rodzice nie posiadają żadnej wiedzy na temat tych środków i sami dają dzieciom na to pieniądze! Wiem bo sama spotkałam się z taką sytuacją, a gdy powiedziałam tej mamie co grozi jej dziecku w wyniku stosowania dopalaczy to ona mi na to, że syn powiedział, że to tylko przez wakacje, żeby mało spać bo jako uczeń pracuje na dwa etaty, żeby sobie dorobić. Nie wiem czy ją przekonałam do rozmowy z synem dawno już się nie widziałyśmy a szkoda, bo naprawdę w Polsce problem narkomanii jest ogromny a "dopalacze" tylko go powiększają. Pozdrawiam.

Gość Nie dalej jak w grudniu ubiegłego roku obroniłam mgr z resocjalizacji o specjalności "praca z uzależnionymi" i doskonale zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Jestem bezwzględnie przeciwna dopalaczom to przecież narkotyki tylko inaczej się nazywają i można je legalnie kupić! TO STRASZNE!!!!!!!!!!!!!!!! A jeszcze gorsze jest to że często rodzice nie posiadają żadnej wiedzy na temat tych środków i sami dają dzieciom na to pieniądze! Wiem bo sama spotkałam się z taką sytuacją, a gdy powiedziałam tej mamie co grozi jej dziecku w wyniku stosowania dopalaczy to ona mi na to, że syn powiedział, że to tylko przez wakacje, żeby mało spać bo jako uczeń pracuje na dwa etaty, żeby sobie dorobić. Nie wiem czy ją przekonałam do rozmowy z synem dawno już się nie widziałyśmy a szkoda, bo naprawdę w Polsce problem narkomanii jest ogromny a "dopalacze" tylko go powiększają. Pozdrawiam.
masz rację ale jeśli ktoś będzie chciał brać to będzie brał i tego nie zmienisz siła czy wycofaniem... człowiek sam musi wtedy zdecydować że tak nie można i że trzeba zmienić swoje życie.... dopalacze są gorsze od narkotyków ale ludzie wybierają je bo są legalne a rząd na to wszystko sika niby chcą coś zrobić ale ciągle im się nie udaje.... dopalacze zebrały większe żniwo ludzi niż narkotyki przez pierwsze lata swoich istnień...

Reklama

możecie sobie zakazywać
ale dzieciaki i tak znajdą sobie inny sposób
zaznaczam, że wiem to z własnego doświadczenia, niestety
można kupić sobie tabletki w aptece (nie powiem jakie, kombinujcie)
one też potrafią uzależnić i zrujnować zdrowie

przez taki szum wokół dopalaczy nie zauważamy prawdziwego problemu

Co myslicie o alkoholu? papierosach? O przedmałżeńskim seksie? Nie przestrzeganiu przepisów drogowych? Alkohol uzależnia i moze prowadzić do chorób i śmierci (nie znam osób które nie piją). Papierosy również (choć ostatnio jest moda na rzucanie). Przepisy drogowe? Kto ich nie łamie.Mozna by wymieniać wiele wiele. A że ktoś wpadł na genialny pomysł jak zbic fortune na głupocie ludzkiej? Jego sprawa. Człowiek jest zwierzyną myślącą. Wie ze cos jest szkodliwe bardziej lub mniej. sam wybiera swoją droge i uważam ze nie powinni tego zakazywac. A jeśli będzie chciał brac to i tak wezmie. legalnie czy nielegalnie zdobędzie towar.

Gość Co myslicie o alkoholu? papierosach? O przedmałżeńskim seksie? Nie przestrzeganiu przepisów drogowych? Alkohol uzależnia i moze prowadzić do chorób i śmierci (nie znam osób które nie piją). Papierosy również (choć ostatnio jest moda na rzucanie). Przepisy drogowe? Kto ich nie łamie.Mozna by wymieniać wiele wiele. A że ktoś wpadł na genialny pomysł jak zbic fortune na głupocie ludzkiej? Jego sprawa. Człowiek jest zwierzyną myślącą. Wie ze cos jest szkodliwe bardziej lub mniej. sam wybiera swoją droge i uważam ze nie powinni tego zakazywac. A jeśli będzie chciał brac to i tak wezmie. legalnie czy nielegalnie zdobędzie towar.
dokładnie
« Wróć do tematów
Do góry strony: DOPALACZE - zakazać czy zaakceptować?