10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń99
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Doradźcie mi czy warto wyjechać (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Doradźcie mi czy warto wyjechać

Napisał(a): gość -

Nie mam teraz pracy.Jestem po studiach,ale to już odległe wspomnienie.Nie jestem w związku.Nie mam nawet z kim uprawiać seksu.Nie mam przyjaciół.Nie dogaduję się z własną rodziną.Mam po 30.Jestem kobietą.Widzę w Internecie oferty pracy w Czechach.Jest ich bardzo dużo i łatwo się dostać.Czy wyjechać tam?
INTERIA.PL

Re: Doradźcie mi czy warto wyjechać

Napisał(a): minimax777 -

Czemu nie posluchasz WLASNEJ INTUICJI ??? Ona Ci najlepiej doradzi. Opinie innych nie sa zle ... ale wtredy gdy wiesz co sama chcesz zrobic. Jak sie zdecydujesz pojechac do jakiegos kraju ..to wtedy informacje od kogos moga pomoc sie zaaklimatyzowac.

Co najwazniejsze by ZROZUMIEC ...to ... Ludziom sie wydaje ze wyjazdy zmienia ich zycie, nowa praca, nowe znajomosci pomoga itp itd .. a to NIE JEST TAK. Kazdy z NAS ma w SOBIE LIMITACJE jakie mu zostaly narzucone przez rodzine/spoleczenstwo i nie jestes w stanie zmieniajac miejce zamieszkania od nich uciec ...bo ONE wypelniaja cala Twoja psychike/cialo. Nosisz je w SOBIE .. wiec zmiana lokacji nic nie da. Chcesz zmienic swoje zycie ... to POZBAC sie LIMITACJI .. a samo sie ono zmieni ...Jak to bedziesz robic i bedziesz onbserwowac ZMIANY ..to oczy Ci z orbit beda wychodzic ..z niedowierzania. Ale trzeba sie troche napracowac by do tego dojsc.

Daczego tak ???

Bo czlowiek jest jak rzutnik SLAJDOW. Obraz na scianie jest wynikiem swiatla NIEZMIENNEGO z rzutnika i slajdow. TO SLAJDY daja OBRAZ ... nie samo swiatlo. Ludzie zwykle gdy im sie nie podoba obraz na scianie - to co widza przez swoje oczy - chca zmieniac go przemalowujac kolor sciany (dzialania na zewnatrz - zmiana pracy, miejsca zamieszkania, dodatkowe studia itp.). A to niewiele daje. Co jest najlepsze ??? ZMIEN SLAJD !!!! a obraz sie zmieni. Slajedem w czlowieku sa jego przekonania, to w co uwierzyl (przez glupote) ... czyli LIMITACJE. Usun je (popracuj wewnatrz siebie) .. a zycie sie SAMO ZMIENI. Nie bedziesz musiala NIGDZIE wyjezdzac by to sie stalo.... choc moze to jest potrzebne w Twoim zyciu ??Sama sluchaj SIEBIE i bedziesz wiedziec. Ale trzeba SOBIE ZAUFAC .. a wiekszosc z nas zle zostala wychowana i nie potrafi tego zrobic. POKOCHAJ siebie a zycie CI to ODZWIERCIEDLI.

Nie wierz w nic co napisalem bez sprawdzenia :)

Pzdrv

Napisał(a): taie -

Kajetana Pewnie. Zawsze to przygoda. Moja córka ma koleżankę w Pradze, która właśnie tak wyjechała, po studiach do pracy.
Gdybym miał z 30 lat mniej to sam bym to zrobił.
A Czesi to faktycznie naród należący do tych mądrzejszych.
I jeszcze jedno - jedź póki jeszcze nie potrzebujemy wiz .
(ostatnia uwaga nie do ciebie a do autorki tematu)

Napisał(a): Kajetana -

taie
Kajetana Pewnie. Zawsze to przygoda. Moja córka ma koleżankę w Pradze, która właśnie tak wyjechała, po studiach do pracy.
Gdybym miał z 30 lat mniej to sam bym to zrobił.
A Czesi to faktycznie naród należący do tych mądrzejszych.
I jeszcze jedno - jedź póki jeszcze nie potrzebujemy wiz .
(ostatnia uwaga nie do ciebie a do autorki tematu)
No tak, bo później to tylko do Rosji będziemy jeździć hahaha

Napisał(a): WednesdayTEN -

Ceny niektórych produktów mają odrobinę wyższe niż w Polsce, ale pensje mają wyraźniej wyższe. Gdzieś czytałem, że absolwenci uczelni wyższych w Czechach praktycznie nie myślą o emigracji. Dlaczego? Ano ponoć po studiach można znaleźć bez większych problemów pracę, w wysokości około 1750 USD (średnio), czyli jakieś ~36000 CZK.

Naprawdę dobre piwo można kupić już za 12 CZK (+ 3 CZK kaucji za butelkę)...

Według najświeższych wieści (z piątkowego popołudnia), w kraju środkowoczeskim, stopa bezrobocia wynosi <1,6%.

Napisał(a): WednesdayTEN -

aliada Emigracja pewnie rozwiąże problem braku pracy, ale innych które wymieniasz, już nie.
No nie rozwiąże, ale czy nie uważasz że przy zaspokojonych odpowiednio potrzebach z prozy życia, znajdzie się i czas, i nastrój, i jakieś środki na poezję życia (i takie tam)?

Ja myślę, że tak. Chyba należy zapomnieć o tej kiepskiej przeszłości, przeszłości która ciągle ma wpływ na kształtowanie przyszłości.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Doradźcie mi czy warto wyjechać