488
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi62
  • Ocen na +105
488 ppt ?

Doskonały kalafior gotowany (63)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Doskonały kalafior gotowany

Napisał(a): ~Place -

Lubię kalafiory, tak ogólnie, ale nie wszyscy w domu podzielają moje zamiłowanie. Długo szukałam sposobu, co zrobić, by wydobyć jego smak - i uczynić jeszcze smaczniejszym. Okazało się, że kluczem jest... cukier! Dodany do wody wraz z solą w proporcji 3:1 (cukru do soli!) sprawia, że kalafior staje się absolutnie przepyszny!
A Wy macie też swoje triki przy gotowaniu kalafiora?
INTERIA.PL

Re: Doskonały kalafior gotowany

Napisał(a): ~evva -

~Place Lubię kalafiory, tak ogólnie, ale nie wszyscy w domu podzielają moje zamiłowanie. Długo szukałam sposobu, co zrobić, by wydobyć jego smak - i uczynić jeszcze smaczniejszym. Okazało się, że kluczem jest... cukier! Dodany do wody wraz z solą w proporcji 3:1 (cukru do soli!) sprawia, że kalafior staje się absolutnie przepyszny!
A Wy macie też swoje triki przy gotowaniu kalafiora?
mam daje lyzke mleka i listek laurowy, ktory powoduje , ze nie czuc w calym mieszkaniu specyficznego zapachu jaki bywa kiedy sie go gotuje ! a gotuje nie dluzej niz 3-5 minut .

Reklama

Reklama

Reklama

Napisał(a): Halszka26 -

Całe życie do gotowania warzyw dodaję łyżeczkę cukru+ 1 łyżkę masła a dodatkowo do białych warzyw i ziemniaków dodaję mleka, tak robiła moja mama i moja babcia ale 3:1 to uważam za przesadę.Cukier jest nie zdrowy.
Woda posłodzona ale nie słodka do frytek - zgoda, są chrupiące i nie chłoną oleju, można jeszcze w piekarniku zrobić.

Napisał(a): ~zdzich -

Halszka26 Całe życie do gotowania warzyw dodaję łyżeczkę cukru+ 1 łyżkę masła a dodatkowo do białych warzyw i ziemniaków dodaję mleka, tak robiła moja mama i moja babcia ale 3:1 to uważam za przesadę.Cukier jest nie zdrowy.
Woda posłodzona ale nie słodka do frytek - zgoda, są chrupiące i nie chłoną oleju, można jeszcze w piekarniku zrobić.
Ziemniaki w wodzie z mlekiem plus cebulka plus masełko plus sól to podobno tzw. ziemniaki po żydowsku. Do tego schabowy, też koszer :)). Mniam. Dodam, że widziałem szynkę po żydowsku! Słowo!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Doskonały kalafior gotowany