50
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi37
  • Ocen na +0
50 ppt ?

Drogie prezenty dla dzieci (38)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Drogie prezenty dla dzieci

Napisał(a): gość -

po czesci ksztaltujesz osobowosc dziecka. widzi, ze przez cale zycie ma cos lepszego niz inni wiec w przyszlosci rowniez bedzie chcialo byc lepsze. pomijam przypadki, ze dziecko sie rozpusci i przyjmie postawe wszystko mi dajcie pod nos ale na to nie masz wplywu.

Reklama

Napisał(a): mikrob -

Kupowanie drogich prezentom nie jest dobre. Teraz dzieci mają wszystko od namiotów z kuleczkami w domu po flamastry do malowania w kąpieli. W ten sposób dziecko już z niczego się nie cieszy. Uważa też że może mieć wszytko. Ja bardzo tego nie lubię. Od najmłodszych lat uczenie dzieci konsumpcyjnych zachowań.

Reklama

Reklama

Napisał(a): Gość -

A ja nawet poszłabym nieco dalej czyli zamiast prezentów w postaci zabawek-a dzieci mają ich teraz ogrom i nie bawią się nimi za długo, poszłabym w stronę nieco inną czyli np, pójście do kina, na ściankę wspinaczkową, czy jakąś wystawę naukową-są takie specjalne dla dzieci np: http://www.ko(...)ystawy/ Dziecko spędzi czas nieco inaczej a i przy okazji może się czegoś dowiedzieć nowego.

Napisał(a): Gość -

Powiem Wam,ze pomysłów jest bardzo dużo. Wcale nie musi być to bardzo drogi prezent. Jeśli masz pewność,że synek bedzie się cieszył to kupuj. Sama jestem zdania,że warto byłoby jeszcze zastanowić się nad czymś związanym ze sportem. Nie pozwalam dzieciom siedzieć dużo przed komputerem oraz staram się skłaniać je do spędzania czasu na dworze. Jakiś czas temu kupiłam dla syna strój piłkarski na urodziny. Był wniebowzięty i jeszcze tego samego dnia wybiegł z kolegami na boisko i zaczął ćwiczyć. Może Ty również powinnaś się nad tym zastanowić? http://www.ko(...)dzieci/ masz o tym wpis na blogu.

Napisał(a): JuliaTylko -

Kupując drogie prezenty dziecku przyzwyczajasz je do tego. Co się stanie, jeżeli np. stracisz pracę i nie będzie Cię stać na drogie rzeczy, a dziecko przyzwyczajone do dobrobytu będzie żądało drogich gadżetów?
Wydaje mi się, że dziecko bardziej zapamięta poświęcony mu czas i to jak go spędzacie. To jest prawdziwa inwestycja.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Drogie prezenty dla dzieci