42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
42 ppt ?

duże rasy psów (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

duże rasy psów

Napisał(a): ~Nick -

Moja żona bardzo chce pieska. A właściwie piesa. Bo interesują ją tylko duże rasy psów. Szukam więc teraz, jakie są najładniejsze rasy psów dużych. Może duże puchate psy? Nawet mi by się chyba spodobały ;) Jeśli możecie polecić duże i dobrze ułożone piesy, reprezentujące duże rasy psów - byłoby świetnie. A jeśli jeszcze wiecie, jak sobie z nimi poradzić...
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: duże rasy psów

Napisał(a): ~gosc -

Przyłączam się do miłośników owczarka podhalańskiego.
Duży, silnie zbudowany. Piękna biała sierść… na ogonie pióropusz tworzy.
Jest to pies spokojny, zrównoważony. Ma charakter obrońcy.
Odważnie broni swojego właściciela i terenu przed napastnikami. Nie jest zbyt szczekliwy. Tylko w razie zagrożenia podnosi alarm.

Pozostawiony sam na terenie może wykopywać dołki i robić nieporządek przewracając np. kwiaty.
Jeśli jest nieprawidłowo szkolony może być dla nieznanych osób groźny.

Dobrze ułożony owczarek podhalański nie prowokuje konfliktów z innymi zwierzętami napotykanymi podczas spacerów. Spacery uwielbia, bo ruchu potrzebuje.

Jest inteligentny i wykazuje pewną skłonność do zabawy.

Reklama

Re: duże rasy psów

Napisał(a): ~k29 -

to tak, jakbyś wybrał środek lokomocji - samochód i spytał, który jest lepszy - osobowy, dostawczy,ciężarowy a może autobus.... Mogę wtedy odpowiedzieć - CZERWONY:)
A na serio: musisz określić dla kogo pies (nie wystarczy dla żony, chodzi o wszystko, wiek, charakter, siła fizyczna,doświadczenie z psami), do czego ma być pies - głównie (do towarzystwa, stróżowania, myśliwski, obrończy...), jakie warunki macie (miejskie, wiejskie, lokalowo - podwórkowo - rodzinno - czasowe)...
A tak na serio (nr 2), to przy odrobinie chęci dopasujecie się do każdej rasy/wielorasy. Wam będzie łatwiej zacząć biegać, niż oduczyć tego malamuta :)

Re: duże rasy psów

Napisał(a): ~Niufa -

~Kinga landseer i nowofundland - spokojne futrzaki. Polecam, jeśli blisko masz staw - uwielbiają pływać :)
Mielismy ogromengo brazowego przez blisko 11 lat. Rozmiarem przebijal wszystko a waga 70 kg nie dawal raczej nikomu szans, grozny pitbullterrier - nie bylo sprawy. Bo inne tzw grozne razy to bylo olewanie. Ale uwaga, na Niufki agresja reaguja Owczarki Niemieckie. Raczej lepiej unikac takich kontaktow, chyba ze od szczeniaka. Bo z owczarka niewiele by zostalo. A jak dojdzie do sporu pomiedzy rasami czlowiek juz go nie powstrzyma, chyba ze owczarek odpusci, bo Niufy agresji w sobie nie maja. Doskonale pilnowal domu i rodziny. Bardzo lagodny i ogromny futrzany przytulak i pieszczoch w domu. Ale i niepozorny stroz, choc rozmiarem to na pewno niepozorny nie byl. Ale nikt nie mogl wejsc ani wyjsc jak juz wszedl niezaproszony przez domownikow. Nie, nie zabijal. Ale powalal i pilnowal. A do zony na spacerze raczej nikt nie mogl podejsc na wyciagniecie reki bo od razu stawal pomiedzy i utrzymywal dystans w jego ocenie bezpieczny dystans. Idealny opiekun. Corki na spacerze nikt nei zaczepil. Nie szczeka w domu, a jesli sie odezwie, oznacza to po prostu, ze trzeba sie zainteresowac, bo cos sie dzieje powaznego. Naturalny instynkt ratwonika w wodzie, jesli czlowiek jest twarza do wody to stara sie odwrocic twarza do gory i przeciagnac do brzegu. Nietresowany do tego, nie uczony moze zrobic wtedy troche krzywdy, sile ma ogromna.
« Wróć do tematów
Do góry strony: duże rasy psów