468
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi403
  • Ocen na +159
468 ppt ?

Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!...... (404)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!......

Napisał(a): piotruchg -

Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!....... Braciszkowie moi mili! Było dobrze, jest dobrzej, a będzie jeszcze dobrzej, bo nieważne jak jest niedobrze, skoro jest tak dobrze, że już tylko lepiej być może! Ja wiem, że ta prosta dla Ludu Prostego zasada, zupełnie niezrozumiała dla Intelektualistów, jest paliwem całej naszej gospodarki, a właściwie nomen omen "cudu gospodarczego", z naciskiem na cud. I jako, że czasem Intelektualista trafić się może, to wytłumaczyć tu trzeba, że gospodarka stosowana od gospodarki rządowej różni się tym, czym dom od domu publicznego. Kombinujcie Braciszkowie, bo wiem, że w czystości żyjecie i żaden z was przybytku owego publicznego widzieć nie mógł i wyrozumieć będzie mu ciężko! Ale ja, choć też jako łza czysty jestem, to wam wytłumaczę, bo w życiu swem niejedno słyszałem..... I tak to mi się składa, że w tym domu publicznym, to zupełnie jak u tego Morawietzkiego, czyli nieważne jak brzydka, kulawa, stara i pomarszczona Pudernica jest, ważne czy tapeta, glanz i reklama leży jak należy, by "Klyent" był kontent, a kasa wyszła na plus. A jak nie wychodzi to Klyentelę tak trzeba wykołować i portfel przetrzepać, żeby w budżecie Puff Mutter było na wszelkie fidrygały. A jak już się Klyentelę porządnie wyciśnie z kasiurki, to żeby biznes nie upadł na "numerek plus" dla zachęty grosz się znajdzie. I tak się ten bordello kręci, i kręcił się będzie, bo za wszystko Klyent płaci jak za mokre zboże i buntować mu się nie przystoi bo wykidajły dobrze opłacone zaraz ryja obić mogą. Ech! Braciszkowie! I w przeciwieństwie do domu gospodarnego, gdzie się pracuje, wytwarza, oszczędza i wartości kumuluje, to w przybytku rządowym tylko się trwoni i trwoni i trwoni nasze pieniądze..... I to jakie pieniądze!!!!! Każda najdrobniejsza czynność gospodarcza od Krupówek po Hel jest opodatkowana 23% Vat, każda kropla benzyny, każdy kieliszek, każde źdzło trawy, każdy metr ziemi..... podłączony jest do ogromnej pompy zasysającej pierdyliardy złotówek, które są.... a jakże w 70 % marnowane! MARNOWANE przez milion Szkodników siedzących za milionem biurek, wypluwających dzień w dzień miliony papierów, które nie służą niczemu innemu jak wyplataniu coraz grubszego sznura na nasze szyje! Braciszkowie moi mili! 20 groszy niby nic, ale dla mnie to symbol! Symbol socjalistycznego złodziejstwa i gospodarczej impotencji Morawietzkiego i jego banksterskiej drużyny! I piszę to w pełnej świadomości i odpowiedzialności! Tu nie ma żadnej myśli dla Polski! Nie ma nic poza pychą, a ta jak wiadomo kroczy przed upadkiem! I jeżeli nic się nie zmieni to upadek będzie ogromny i naprawdę nie cieszy mnie to. Miałem okazję przejechać Polskę od końca do końca i wiecie co przyszło mi do głowy? Jak to możliwe, że tak piękny i bogaty kraj może być tak biedny? Jak to możliwe, że tak ciężko pracującym moim ukochanym Rodakom żyje się tak ciężko, że muszą niczym żebracy liczyć na comiesięczną jałmużnę na swoje Dzieci? Odpowiedź jest tylko jedna! Winien jest SOCJALIZM! BANDYCKIE PODATKI I BIUROKRACJA! I póki one z tej ziemi nie zostaną żelazem wypalone, to bieda w Polsce będzie. A te 20 groszy w zębach wam przyniosę i tuszę, że udławicie się nimi. Śmierć Socjalistom i Wrogom Ojczyzny... można stosować zamiennie.
INTERIA.PL

Re: Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!......

Napisał(a): piotruchg -

Plan Piotrucha:

- likwidacja 70 % administracji
- sejm 100 posłów
- vacatio legis 4 lata
- zakaz deficytu budżetowego
- zwolnienie z podatków dla powracających z emigracji na okres jaki byli legalnie za granicą.
- Konstytucja max 4 strony
- prawo do posiadania broni
- kara śmierci
- podatek obrotowy 1%
- opcja zerowa w sądownictwie

Re: Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!......

Napisał(a): ~Benek -

No i co ma powiedzieć taki amerykaniec który za jeden Galon na stacji paliw płaci 1,22 centy . A trzeba pamiętać że galon benzyny to jakieś około 5 litrów naszych . Za Tuska Baryłka ropy kosztowała 122 dolary , benzyna była na stacjach paliw po 5,20 chyba w szczytowym czasie . Potem około 4, 90 zł się to kręciło .No i Tusk potrafił wybudować 600 km dróg w Polsce . Dzisiaj mamy baryłkę ropy po około 52 dolce , a więc prawie dwa i pół raza taniej ja zakupują rafinerie , ale cena benzyny jest taka sama jak za czasów Tuska . Więc ktoś nas na siłę okrada bo benzyna powinna potanieć i być po 2,50 zł za liter . Więc te 20 groszy i tak nie pójdzie na żadne drogi ta kasa pójdzie na przewałkę . Bo PIS jak do tej pory nic nie wybudował a kasy nie ma , czyli przewalili tą kasę dla siebie . I to jest jedyna prawda . !

Napisał(a): RF1 -

A może dwa w jedno połączyć? Witaj, Piotruchu. Abonament rtv i opłatę paliwową, i stworzyć abonament paliwowy, płacony przez wszystkich, bez względu na to, czy mają samochód, czy nie mają... W końcu mieć mogą, tak jak telewizor, więc czemu nie? No i w końcu w samochodach też są radia, a jak kto ma brykę bardziej wypasioną, to i telewizor może być, a co...Więc walnąć wszystkim po równo, statystycznie, 22,70 pln. za abonament rtv, plus 20 groszy (no, dla równego rachunku niech będzie 30 groszy), i niech bulą, wszyscy, jak leci. A jak często? No, może być po przejechaniu stu kilometrów, albo po stu telegodzinach spędzonych przed telewizorem- można stosować zamiennie...

Napisał(a): BezNicka -

piotruchg Plan Piotrucha:

- likwidacja 70 % administracji
- sejm 100 posłów
- vacatio legis 4 lata
- zakaz deficytu budżetowego
- zwolnienie z podatków dla powracających z emigracji na okres jaki byli legalnie za granicą.
- Konstytucja max 4 strony
- prawo do posiadania broni
- kara śmierci
- podatek obrotowy 1%
- opcja zerowa w sądownictwie
...
Wybory sędziego , komendanta policji, w mieście gdzie pracują.

Napisał(a): banjaluka -

Jak RF1 napisał , obiad wyceniony na 27 tysięcy i przedpłata na dwa lata , to w formie żartu , ale czy czasami podczas Wizyty Gościa z za Oceanu , nie poczyniono jakich konkretnych obietnic , i dlatego kasę trzeba z góry gromadzić ? -- to już nie żart , a jeśli w tym było by coś , to już sprawa dość ponura .

Plan jest niezły .

Jak wspominałem , gdy do roboty przy samochodzie postawi się trzech mechaników , robota idzie szybciej niż gdyby robił tylko jeden , zaś w urzędzie , im liczniejsza grupa sprawą się zajmuje tym dłużej to trwa i końca nie widać , w wypadku polityków , im dłużej sprawują władzę , tym większa pewność , że koncertowo coś spieprzą , i to w zasadzie wszystkie rządy tak mają , arogancja bierze górę.

Napisał(a): banjaluka -

RF1 A może dwa w jedno połączyć? Witaj, Piotruchu. Abonament rtv i opłatę paliwową, i stworzyć abonament paliwowy, płacony przez wszystkich, bez względu na to, czy mają samochód, czy nie mają... W końcu mieć mogą, tak jak telewizor, więc czemu nie? No i w końcu w samochodach też są radia, a jak kto ma brykę bardziej wypasioną, to i telewizor może być, a co...Więc walnąć wszystkim po równo, statystycznie, 22,70 pln. za abonament rtv, plus 20 groszy (no, dla równego rachunku niech będzie 30 groszy), i niech bulą, wszyscy, jak leci. A jak często? No, może być po przejechaniu stu kilometrów, albo po stu telegodzinach spędzonych przed telewizorem- można stosować zamiennie...
Kolega zapomniał o rowerzystach , deskorolkarzach i tych na wrotkach , to całe towarzystwo potwornie niszczy drogi , i nic nie płaci , jedyny ich wydatek to ten przy zakupie , a gdzie rejestracja , winiety , ubezpieczenia OC i wszystkie inne , Postuluję z tego miejsca , zza tego biurka i z tej klawiatury --- czas ukrócić te ekscesy .
Howg Rzekłem.

O hulajnogach nie wspomnę , jak i o rowerkach trzyśladowych.

Napisał(a): Gość -

RF1 A może dwa w jedno połączyć? Witaj, Piotruchu. Abonament rtv i opłatę paliwową, i stworzyć abonament paliwowy, płacony przez wszystkich, bez względu na to, czy mają samochód, czy nie mają... W końcu mieć mogą, tak jak telewizor, więc czemu nie? No i w końcu w samochodach też są radia, a jak kto ma brykę bardziej wypasioną, to i telewizor może być, a co...Więc walnąć wszystkim po równo, statystycznie, 22,70 pln. za abonament rtv, plus 20 groszy (no, dla równego rachunku niech będzie 30 groszy), i niech bulą, wszyscy, jak leci. A jak często? No, może być po przejechaniu stu kilometrów, albo po stu telegodzinach spędzonych przed telewizorem- można stosować zamiennie...
Dorzuć jeszcze podatek na 500+ od męskiej części populacji, bo może coś zmajstrować w końcu nawet aparaturę ma więc profilaktycznie niech buli ...

Napisał(a): RF1 -

banjaluka
Kolega zapomniał o rowerzystach , deskorolkarzach i tych na wrotkach , to całe towarzystwo potwornie niszczy drogi , i nic nie płaci , jedyny ich wydatek to ten przy zakupie , a gdzie rejestracja , winiety , ubezpieczenia OC i wszystkie inne , Postuluję z tego miejsca , zza tego biurka i z tej klawiatury --- czas ukrócić te ekscesy .
Howg Rzekłem.

O hulajnogach nie wspomnę , jak i o rowerkach trzyśladowych.
Jam człek prosty, i o kimś zapomnieć mogłem- ale władza nie zapomni o nikim. Ja tylko, jako uczciwy obyVATel mogę jedynie podsunąć władzy sposób na to, jak obliczać kwotę należnego podatku nakładanego na te wszystkie lekkoduchy i świszczypały, które bezsilnikowo chcą się poruszać- a wzorem dla mnie jest Wielki Dyrygent KOD Kapeli i jego helikopter na głowie mocowany- toż to nic innego, jak pierwowzór kasy fiskalnej śmigiełkiem napędzanej- i tak będzie można sumować ilość obrotów śmigiełka, a potem przemnażać przez odpowiednią stawkę za mieszanie powietrza- plus VAT, naturalnie, i plus działka dla ekologów za zabite muchy :-))) I każdy, kto się po drogach publicznych będzie poruszał inaczej niż per pedes, albo bez warkotu silnika, coś takiego będzie musiał mieć obowiązkowo zainstalowane na równie obowiązkowym kasku- już to widzę oczami mojej rozbrykanej wyobraźni. Pełny odlot :-)

Napisał(a): BezNicka -

Skoro się rozrywamy ....
Wystąpię jako fizyczny .
Złożyłem wymówienie . I zaczęła się ,,polka,, ... niech pan nie pali mostów za sobą.... gdyby się powinęła noga zawsze można wrócić.... prezes nie wiedział że są takie ,,przeboje,, .
Rozmowę zamknęło moje zapytanie - półtora roku moich próśb , rok przeniesienia na inny obiekt, brak szkoleń na obiekt, brak Regulaminu, to w końcu jestem cieciem ( podmiotem ) czy prywatnym podnóżkiem któremu kazać można wszystko . I skąd pomysł, że to ja palę mosty ? A wirtualna księgowość z urlopami wypoczynkowymi ? U was funkcjonuje po 26 dni na łeb, a udzielacie 20 . Pytam, polubownie, czy przed sąd ?
Pracy pan nie znajdzie !
Po co mi praca, zapłacicie mi za rok z góry . A po roku wszyscy ,,zapomną,, , bo jesteście pazerni na refundację 2,4 tys.
Ostatnio znalazłem nową rozrywkę . Chodnik , obiekt starostwa, miejski , gminny .... Fotka i zapytanie, dlaczego żywopłot zajmuje pół chodnika ?
- bo środki przewidziane na pielęgnację ...... itd .
To ja znowu zapytuję - dlaczego z łatwością przewidujecie środki na wasze wypłaty , a nie umiecie przewidzieć mniejszych środków na wykonanie pielęgnacji ?
..... Wykończę ich , powieka mi nie drgnie . Za jedną odpowiedź po czasie , skarga 😁
« Wróć do tematów
Do góry strony: Dwadzieścia Groszy, tylko nie płacz proszę! Dwadzieścia Groszy w zębach ci przynoszę!......